مارکت پلیس Blur، بازار NFT برای حرفه ای ها!

مارکت پلیس NFT بلر

مارکت پلیس Blur یک مارکت پلیس وب ۳ میباشد که به شما امکان استفاده و کاوش در NFT ها را با سرعت فوق‌العاده ای میدهد و یک تجربه عالی برای معامله گران NFT ها به ارمغان می آورد. بلر پس از مدت زمان کمی که راه‌اندازی شد به دلیل امکانات و قابلیت های خود به یکی از رقبای اصلی Opensea تبدیل شد، در ابتدا این مارکت پلیس با جمع‌آوری حدود ۱۴ میلیون دلار راه‌اندازی شد و حدود ۶ ماه در نسخه بتا قرار داشت و در اواخر ماه اکتبر ۲۰۲۲ به طور رسمی در دسترس عموم قرار گرفت. در ادامه به بررسی دقیق تر این مارکت پلیس میپردازیم.

 

مارکت پلیس Blur چیست؟

Blur.io یکی از سریع ترین تجمیع کننده های NFT بازار است که در اکو سیستم اتریوم راه‌اندازی شده است، بلر در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد و به سرعت به پلتفرم شماره ۱ برای NFT ها تبدیل شد. این مارکت پلیس برای معامله گران حرفه ای NFT است و به گفته تیم متعلق به جامعه آن میباشد. ایده راه‌اندازی این بازار NFT به دلیل عدم وجود تجمیع کننده یا aggregators در بازار NFT شکل گرفت و تیم سازنده شامل افرادی از سازمان های برتر و مهم مانند MIT، Twitch و Citadel تشکیل شده است.

مارکت پلیس بلور

این بازار طرفدار پر و پا قرص حق امتیاز تولید کننده اثر میباشد و حق امتیاز اجباری در این پلتفرم وجود دارد و بیس کلی این بازار برای استفاده معامله گران حرفه ای NFT میباشد اما کاربران تازه‌وارد هم میتوانند با استفاده از ویژگی ها و امکانات به سرعت آموزش دیده و پیشرفت کنند. این پلتفرم طراحی شده است تا تمام نیاز های معامله گران بازار NFT را برآورده کند.

در بلر شما میتوانید آثار NFT خود را لیست کنید و آثار شما در چندین بازار برای فروش در دسترس خواهد بود که همین مسئله باعث دیده شدن آثار شما و معامله سریعتر میشود و تجربه بهتری برای کاربران فراهم میکند.

مارکت پلیس بلر به دلیل ایردراپ توکن های Blur که توکن حکومتی خود است محبوبیت بسیاری در بین کاربران پیدا کرده است، این ایردراپ به عنوان پاداش برای انجام معامله بر روی این پلتفرم و انجام وظایف خاص واگذار میشود، انتظار میرود در زمان عرضه رسمی توکن های Blur، این توکن ها دارای ارزش بازار بالایی باشند و به همین دلیل پیش بینی میشود این ایردراپ ها بسیار ارزشمند باشند.

 

موسس بازار ان اف تی Blur کیست؟

این بازار NFT توس فردی به نام Tieshun Roquerre راه‌اندازی شد که در بین جامعه NFT و فضای آنلاین با نام Pacman شناخته میشود. او تا فوریه ۲۰۲۳ ناشناخته بود تا اینکه بالاخره هویت خود را فاش کرد. او دانشگاه MIT را پس از دو سال تحصیل رها کرد و در رزومه خود تاسیس شرکت Namebase را دارد. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم تیم تشکیل دهنده BLUR از افرادی با تجربه از MIT، Citadel، Brex و Square است. همچنین افرادی همانند اسنوپ داگ، Zeneca و Punk6529 که افرادی معروف در حوزه NFT هستند نیز در این پروژه همکاری داشتند.

همچنین پیشنهاد میشود از مقاله اوپن سی چیست؟ + Opensea چگونه کار میکند؟ بازدید نمائید.

 

ویژگی های مارکت پلیس Blur

بلر یک بازار NFT و علاوه بر آن یک تجمیع کننده NFT میباشد که به صورت همزمان امکان خرید و معامله NFT در چندین بازار را میدهد، این نوع بازار تا قبل از این در بازار NFT وجود نداشته است و در نوع خود منحصر به فرد است، بلر یکی از سریع ترین بازار های NFT است که ده برابر سریع تر از سریع ترین بازار NFT حال حاضر میباشد همچنین گزینه های دسته بندی سریع تری در همه بازار ها و پروژه ها قرار داده است که میتوانید از آن استفاده کنید.

مارکت پلیس بلور 2

همانطور که در بالا اشاره کردیم بلر یک سیستم تجمیع کننده است که معامله گران طرفدار را هدف قرار میدهد، معامله گران حرفه ای ترجیح میدهند چندین اثر از یک پروژه را در قیمت کف خریداری کنند که مارکت پلیس بلر به کلکسیونر ها و خالقان آثار این امکان را میدهد تا این مهم را محقق کنند. خرید انبوه NFT یک مزیت بزرگ برای حداکثر رساندن سود است و به نهنگ ها و معامله گران بازار NFT این امکان را میدهد تا در عین صرفه جویی در هزینه، در کمترین زمان و بالاترین سرعت تراکنش های خود را انجام دهند.

بلر داده های آنلاین و لحظه ای از بازار NFT را در اختیار کاربران قرار میدهد و به معامله گران امکان خرید در هر زمان با کمترین فی و بیشترین سرعت را میدهد تا بتوانند به راحتی NFT های بازار را در کف قسمت خریداری کنند. این بازار تجریه و تحلیل های خاصی را ارائه میدهد که امکان تجزیه و تحلیل بهتر NFT را در اختیار شما قرار خواهد داد، کاربران دسترسی رایگان به تمامی قابلیت های این پلتفرم خواهند داشت.

نکته مهم در مورد بازار NFT بلر این است که در حال حاضر ههیچگونه فی برای تراکنش ها توسط خود مارکت پلیس دریافت نمیشود اما نرخ صاحب امتیاز به صورت پیش فرض بر روی ۰.۵% تنظیم شده است که میتوانند آنرا به صورت دلخواه تنظیم کنند.

 

امنیت Blur NFT Marketplace

بلر یک پلتفرم امن برای معاملات NFT و موارد مربوط به آن است، تمامی تراکنش ها در بلاکچین اتریوم تائید میشوند و در کیف پول هایی که مربوط به کاربران است ذخیره میشوند، پلتفرم امن است اما لازم است کاربران از موارد خود مراقبتی استفاده کنند تا از تهدید های شخصی، کلاهبرداری و فیشینگ در حوزه NFT در امان باشند.

مارکت پلیس بلور 2

 

نحوه استفاده از مارکت پلایس NFT بلر

برای معامله NFT در این مارکت پلیس ابتدا نیاز است که کیف پول های خود را به این پلتفرم متصل کنید. در حال حاضر این مارکت پلیس از کیف پولهای MetaMask، WalletConnect و Coinbase wallet پشتیبانی میکند.

نحوه استفاده از مارکت پلیس بلر

پس از اینکه کیف پول را متصل کردید میتوانید مجموعه های مختلف را بازدید کنید و یا به آپلود دارایی های دیجیتال خود بپردازید. لازم به ذکر است در هنگام استفاده از بازار بومی BLUR معامله گران ملزم به پرداخت حق امتنیاز به سازندگان هستند.

نحوه استفاده از مارکت پلیس بلر 2

همچنین میتوانید از طریق تجمیع کننده یا همان Aggregator به بازار های مختلف دسترسی داشته باشید و بتوانید چندین NFt را از بازار های مختلف خریداری کنید. در عین حال پلتفرم دارای دو حالت کاربری است، حالت Trader یا معامله گر و حالت collector که میتوانید از هر کدام از آنها بسته به نیاز استفاده کنید. دسته معامله گر نمودار های بیشتر و نمای فشرده تری دارد

نحوه استفاده از مارکت پلیس بلر 4

در حالی که حالت کالکتر دارای تصاویر بزرگتر و رابط کاربری ساده تری میباشد که هر فردی به راحتی میتواند از آن استفاده کند.

نحوه استفاده از مارکت پلیس بلر 3

 

توکنومیک ارز BLUR

توکنومیک ارز BLUR در تصویر زیر قابل مشاهده است و تعداد کل ارز های قابل عرضه برابر با ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ واحد است که طی ۴ الی ۵ سال به طور کلمب در دسترس خواهد بود. در حال حاضر و در زمان نوشتن این مقاله تعداد ۴۳۹.۰۰۰.۰۰۰ واحد از این ارز دیجیتال در دسترس است.

توکنومیک ارز بلر

 

ایردراپ توکن BLUR

ارز BLUR به عنوان توکن حکومتی این مارکت پلیس NFT میباشد که بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شده است، این توکن به عنتوان ایردراپ به بسیاری از کاربران این مارکت پلیس واگذار شده است و فصل اول ایردراپ آن در فوریه ۲۰۲۳ به پایان رسیده است. فصل دوم ایردراپ مربوط به این توکن نیز انجام خواهد شد که بهترین راه به دست آوردن توکن BLUR در ایردراپ بعدی استفاده از مارکت پلیس یا خرید و فروش در آن است. به گفته BLUR بیش ازز ۳۰۰ میلیون توکن در فصل دوم واگذار خواهد شد.

 

ساخت NFT در مارکت پلیس Blur

اگر خالق یک پروژه NFT هستید و می‌خواهید کل مجموعه خود را در Blur فهرست کنید، باید بدانید که در حال حاضر، هیچ فرآیند درخواست رسمی برای فهرست کردن مجموعه شما در Blur وجود ندارد! تنها راه این است که به کانال Discord آنها بپیوندید و درخواست خود را با جزئیات مجموعه خود، در اتاق feedback# ارسال کنید. سپس شما نیاز دارید تا صبر کنید، زیرا لیست کردن کاملاً در اختیار تیم Blur است. در صورت به روز رسانی، این بخش را به روز خواهیم کرد.

 

جمع‌بندی

بازار ان اف تی Blur یک مارکت عالی برای معاملات ان اف تی با طیف وسیعی از امکانات میباشد که به معنای واقعی کلمه برای معامله گران حرفه ای مناسب میباشد، ایده پشت این بازار دسترسی سریع تر برای مبادلات NFT و ایجاد قابلیت های بهتر برای آن است. طبق آمار موجود از وبسایت Dune.com مارکت پلیس بلر در حال حاضر بیش از ۴۰۰,۰۰۰ کاربر فعال دارد که روز به روز بر تعداد آن افزوده میشود.

Paradigm یک شرکت سرمایه گذاری NFT است که بر حمایت از شرکت و پروتکل های ارز دیجیتال و وب ۳ متمرکز است، Zeneca که در زمینه وب ۳ و موارد مربوط به آن فعالیت دارد، Punk6529 نیز یکی از سرمایه گذاران است که در دنیای NFT و ارز های دیجیتال است و Cozmo De Medici که یک نهنگ در بازار NFt میباشد که تفکر جامعه این بود که او همان رپر معروف اسنوپ داگ است اما بعد ها متوجه شدند که او نیست و یک شخص ناشناس است، این افراد از سرمایه گذاران مارکت پلیس بلر میباشند و در جهت پیشرفت و به وجود آمدن این پروژه تلاش کرده اند.

با وجود مدت زمان کمی که از ورود این مارکت پلیس به بازار میگذرد، بلر به عنوان یک رقیب قدرتمند برای تمام بازار های دیگر تلقی میشود که قابلتی هایی فراتر از آنها ارائه میدهد، در بالا به بررسی مارکت پلیس Blur و موارد مربوط به آن پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

‫۲ نظرها

    1. سلام. در حال حاضر تنها راه لیست کردن NFT های شما در این مارکت پلیس از طریق گرفتن تاییدیه در کانال دیسکوردشون می‌باشد. توضیحات بیشتر را بالا به متن اضافه کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا