آموزش متاورس

متاورس بلاکتوپیا، آسمان خراش متاورسی

این روز‌ها نام متاورس در همه‌جای دنیای ارز دیجیتال شنیده می‌شود، تقربیا تمام پروژه‌های جدید از این نام برای برندینگ خود استفاده کرده‌اند. گویی متاورس به نوآورانه بودن یک پروژه کمک خواهد کرد. هرچند در این موضوع که ایده متاورس‌ها یک ایده بی‌نهایت نوآورانه و کاربرد‌پذیر است شکی نیست، با این حال بسیاری از این پروژه‌های نوپا به اشتباه از نام متاورس برای شناساندن بهتر خود استفاده می‌کنند. اما از بین این متاورس‌های جدید نیز پروژه‌هایی پیدا می‌شود که ظاهرا با هدف و برنامه به دنبال توسعه و ارائه محصول با کیفیتی هستند. بلاکتوپیا یکی از این پروژ‌ه‌ها است که تحلیلگران بسیاری به آینده آن خوش‌بین هستند، در این مقاله می‌خواهیم به معرفی و بررسی این پروژه بپردازیم، پس اگر شما هم به متاورس و دنیای بلاکچین علاقه‌مند هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

معرفی متاورس Bloktopia

بلاکتوپیا یک پروژه متاورسی مبتنی بر بلاکچین پالیگان است. بلاکتوپیا با ترکیب بلاکچین، NFT‌ها و فناوری واقعیت مجازی اقدام به ساخت یک دنیای مجازی کرده است. محوریت این دنیای مجازی آموزش، سرگرمی و تجارت است. درواقع بلاکتوپیا را می‌توان مانند یک مرکز خرید یا ساختمان تجاری اما به ‌صورت مجاری در نظر گرفت. کاربران با استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی می‌توانند وارد این برج ۲۱ طبقه شده و از امکانات آن استفاده کنند.

ایده طراحی ۲۱ طبقه برای برج بلاکتوپیا، نمادی از ۲۱ میلیون واحد بیت کوین است. درواقع حرکتی تجاری، در عین حال احترامی به پادشاه ارز‌های دیجیتال بوده و به برندینگ پروژه نیز کمک کرده است.

با وجود اینکه بلاکتوپیا همچنان در دست توسعه است، هم‌اکنون پروژه‌هایی مانند صرافی کوکوین، پروژه آوالانچ، بایننس NFT و برخی دیگر از افراد مطرح کریپتو در این متاورس دفتر اداری گرفته‌اند.

 

متاورس بلاکتوپیا
متاورس بلاکتوپیا

 

بلاکتوپیا چگونه کار می‌کند؟

پروژه بلاکتوپیا، قبل از هر چیز از یک موتور گرافیکی قوی بهره می‌برد که به کمک آن موفق به خلق یک دنیای مجازی با ویژگی‌ها بصری چشم‌نواز شده است. برخلاف پروژه‌هایی مانند دیسنترالند و سندباکس، بلاکتوپیا در صدد خلق یک دنیای گرافیکی مدرن برآمده است.

از طرف دیگر، کاربران با استفاده عینک‌های واقعیت مجازی می‌توانند خود را غرق در این دنیا ببینند و به‌صورت تمام و کمال از امکانات آن استفاده کنند. بلاکتوپیا دارای ۲۱ طبقه و تعداد بسیار زیادی زمین است که با نام Bloks شناخته می‌شوند. این زمین‌ها به با توکن رسمی پروژه که blok نام دارد معامله شده و مالکان می‌توانند حتی زمین‌ها را اجاره دهند.

در این زمین‌ها دفتر‌های اداری رسمی، فروشگاه‌های مجازی، دانشگاه و مراکز آموزشی، صرافی‌ها و مکان‌های سرگرمی مختلف به دنبال احداث شدن هستند. در واقع بلاکتوپیا در تلاش برای تبدیل شدن به یک مرجع کامل و قابل لمس برای دنیای رمز ارز‌ها است که همه‌چیز از تجارت تا آموزش در این سرزمین به سادگی قابل دسترسی باشد.

 

ویژگی‌های متاورس بلاکتوپیا

بلاکتوپیا یکی از نوآورانه‌ترین و خلاقانه‌ترین پروژه‌های متاورسی است تاکنون در دنیای رمز ارز‌ها معرفی شده است. با وجود اینکه پروژه هنوز در دست توسعه است اما نام‌‌های آشنایی اقدام به احداث دفتر اداری و سرمایه‌گذاری در این پروژه کرده‌اند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های بلاکتوپیا، جامع بودن پروژه برای دسترسی راحت به سیل عظیمی از داد‌ه‌ها می‌باشد. تصور کنید با عینک واقعیت مجازی در یک برج تجاری در حال قدم زدن هستید و به هر سو که می‌نگرید چیزی برای یادگیری وجود دارد. به سادگی می‌توانید از مراکز آموزشی استفاده کنید و حتی امور تجاری و معاملاتی خود را در این دنیای مجازی انجام دهید. بی نظیر است!

بلاکتوپیا امکان کسب درآمد در دنیای خود را نیز برای دارندگان زمین‌ها به وجود آورده است. مالکان با خرید زمین‌ها علاوه بر سرمایه‌گذاری بلند مدت می‌‌توانند آنها را اجاره دهند، کسب و کار ایجاد کنند و یا برای ارائه تبلیغات با دیگر شرکت‌ها قرارداد امضا کنند، همچنین با کسب توکن بومی پلتفرم و سهام‌گذاری آن در سایت رسمی می‌توان به کسب درآمد منفعل پرداخت.

از دیگر ویژگی‌ها حضور این پروژه در شبکه بلاکچینی پالیگان است. پالیگان به جرئت یکی از بهترین شبکه‌های بلاکچینی است، که اکوسیستم آن روز به روز در حال بزرگتر شدن است. قطعا هرچه اکوسیستم پالیگان بزرگتر شود، جایگاه بلاکتوپیا نیز بهتر خواهد شد. از طرف دیگر پالیگان تراکنش‌هایی سریع و ارزان ارائه می‌دهد که برای یک کاربر بلاکچین نکته بسیار مهمی است.

 

دفاتر اداری در بلاکتوپیا
دفاتر اداری در بلاکتوپیا

 

رمز ارز بلاک چیست؟

بلاک که در زبان انگلیسی Blok نامیده شده است. رمز ارز بومی متاورس بلاکتوپیا است. این رمز ارز یک توکن در شبکه پالیگان است و در صرافی‌هایی مانند کوکوین قابل معامله است. بلاک به نوعی پول رایج این دنیای مجازی است. تمامی معاملات زمین‌ها و امکانات درون شبکه‌ای این پروتکل با توکن بلاک انجام خواهد شد. همچنین کاربران می‌توانند دارایی خود را سهام‌گذاری کرده و به دریافت سود منفعل (Passive Income) بپردازند.

هنوز تیم پروژه‌ صحبتی از غیرمتمرکز کردن حاکمیت پروتکل نکرده است. اما از آنجایی که غیرمتمرکز شدن یک الزام برای دنیای رمزارز و مخصوصا متاورس است. احتمال اینکه در آینده حاکمیت پروتکل به واسطه توکن Blok غیرمتمرکز شود، بسیار بالاست. این اتفاق می‌تواند تاثیر مثبتی در قیمت توکن بلاک ایجاد کند.

در زمان نگارش این مقاله، بلاک با قیمت ۰.۰۰۳ در حال معامله است و حجم بازاری در حدود ۲۶ میلیون دلار است. حجم بازار کوچک بلاکتوپیا می‌تواند پتانسیل رشد بسیاری را در خود داشته باشد.

 

آینده احتمالی بلاکتوپیا

بلاکتوپیا از امکانات منحصر به فردی برخوردار است که می‌تواند آینده پروژه را تا حد زیادی تضمین کند. تجمع تمامی علاقه‌مندان به دنیای ارزدیجیتال و تجارت نوین در یک دنیای مجازی که ظاهری شبیه به برج تجاری دارد ایده‌ای خلاقانه است.

تاکنون بلاکتوپیا یک نسخه آزمایشی از پروژه خود رو نمایی کرد که به قید قرعه برخی از دارندگان توکن بلاک توانستند از آن استفاده کنند. اگر تیم پروژه بتوانند یک دنیای مجازی کامل و بدون باگ ارائه دهند بلاکتوپیا می‌تواند آینده‌ای درخشان را به خود اختصاص دهد.

 

محیط دنیای بلاکتوپیا
محیط دنیای بلاکتوپیا

 

نقشه راه متاورس بلاکتوپیا

در سایت رسمی پروژه، نقشه راه سال ۲۰۲۲ منتشر شده است. اگر نقشه راه را مطالعه کنید به مواردی مانند امکان چت کردن در متاورس، پیدا کردن دوست و ارتباط با آن، ساختن NFT‌ها، ایجاد کیف پول تخصصی، ساخت بازی‌های کوچک درون متاورس و در نهایت مولتی چین شدن پروژه و ادقام آن با شبکه‌های دیگر اشاره شده است.

نقشه راه بلاکتوپیا با دقت به نیاز کاربران و خلاء‌ های موجود در دنیای کریپتو کارنسی نوشته شده است. تیم توسعه بلاکتوپیا جز به جز نیاز‌های یک متاورس بلاکچینی را بررسی کرده و نقشه راهی برای حل کردن آنها ارائه داده است. حال باید تیم توسعه در عمل چگونه انجام وظیفه خواهند کرد، آیا تمامی وعده‌ها سر موعد انجام خواهد شد؟ درصورتی که تیم سازنده به نقشه راه متعهد باشند، بلاکتوپیا از آینده درخشانی برخوردار خواهد بود.

 

کلام آخر

در این مقاله به معرفی متاورس بلاکتوپیا پرداختیم، بلاکتوپیا یک متاورس کامل و جامع با اهدافی شفاف است. پروژه‌ای خلاقانه که نسبت به رقبای خود مزایای قابل توجه‌ای ارائه داده است. تا‌کنون اینطور به نظر میاید که بلاکتوپیا تنها به دنبال فروش چندی زمین بی ارزش نیست، بلکه در نظر دارد تا متاورسی بینهایت کاربرد‌پذیر ارائه دهد.

این پروژه پتانسیل تبدیل شدن به یک مکان واحد برای تجارت دیجیتال و آموزش دنیای آینده را دارد. با وجود نکات مثبتی که در مقاله گفتیم، تنها وفادارای تیم سازنده به پروژه مانده است که می‌تواند بلاکتوپیا را به یک متاورس مطرح در دنیای آینده تبدیل کند.

امتیاز دهید

آرش طاهری

آرش یک روزنامه نگار ارز دیجیتال است که در کرج زندگی می‌کند. او خود را دیر وارد بازی کرد، زمانی که افزایش قیمت در دسامبر 2017 اتفاق افتاد وارد حوزه رمزنگاری شد. او با داشتن سابقه در حوزه‌ی تکنولوژی و فناوری با تحت تاثیر قرار گرفتن از رونق ارزهای دیجیتال در سطح اجتماعی، دیدگاه متفاوتی را ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا