اخبار صرافی‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

مسدود شدن حساب‌های بانکی Wazirx

به گفته این شرکت، اداره اجرایی هند (ED) حساب‌های بانکی صرافی ارزهای دیجیتال Wazirx را مسدود کرده است. این حساب‌ها به عنوان بخشی از تحقیقات آژانس فدرال در مورد ۱۶ شرکت فین‌تک و برنامه‌های وام فوری مسدود شد.

 

Wazirx می‌گوید که حساب‌های بانکی‌اش در حال حاضر مسدود شده‌اند

صرافی ارزهای دیجیتال هند، Wazirx، دوشنبه گفت که اداره اجرای قانون (ED)، آژانس مجری قانون و اطلاعات اقتصادی دولت هند، حساب‌های بانکی این صرافی را مسدود کرده است.

 

این شرکت توضیح داد که ED در حال بررسی ۱۶ شرکت فین‌تک و برنامه‌های وام فوری است. صرافی ارز دیجیتال ضمن تاکید بر اینکه وزیرکس هیچ ارتباطی با هیچ یک از شرکت‌های ادعایی فین‌تک و اپلیکیشن‌های وام فوری که به نظر می‌رسد موضوع تحقیقات ED هستند، ندارد، اذعان کرد که برخی از این شرکت‌ها اتفاقاً از پلتفرم Wazirx استفاده کرده‌اند.

 

صرافی کریپتو هند تاکید کرد که با ارائه تمام جزئیات، اطلاعات و اسناد لازم درباره شرکت‌های متهم که از پلتفرم آن استفاده کرده‌اند، با بازرسان همکاری کرده است.

 

صرافی کریپتو توضیح داد:

به دلیل همکاری فعال تمدید شده توسط وزیرکس و چک‌های فعال ضد پولشویی (AML) که منجر به مسدود شدن حساب‌های مشکوک شد، ED حساب‌های بانکی وزیرکس را مسدود کرده است. وزیرکس اکنون در موقعیتی است که می تواند به طور معمول به عملیات بانکی خود ادامه دهد.

 

ED اعلام کرد که دارایی‌های  وزیرکس را در اوایل ماه اوت مسدود کرده است. این آژانس توضیح داد که این اقدام بخشی از تحقیقات پولشویی آن در مورد شرکت‌های مالی غیربانکی (NBFC) و شرکای فین‌تک آن‌ها به دلیل روش‌های وام‌دهیشان است که برخلاف دستورالعمل‌های بانک مرکزی هند (RBI) است.

 

وزیرکس روز دوشنبه بیشتر توضیح داد که یک تحقیق داخلی عمیق نشان داده است:

اکثر کاربرانی که اطلاعات آنها توسط ED جستجو شده بود قبلاً توسط وزیرکس به عنوان مشکوک شناسایی شده بودند و در سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ مسدود شده بودند.

 

پس از وریزکس، ED دارایی‌های رمزنگاری و بانکی به ارزش ۴۶ میلیون دلار Vauld، یک پلتفرم رمزنگاری تحت حمایت پیتر تیل را مسدود کرد. در ماه اوت، این آژانس صرافی رمزارز Coinswitch Kuber را جستجو کرد. این در حالی است که مدیرعامل صرافی گفت که این موضوع به تحقیقات پولشویی مربوط نمی‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا