اخبار اتریوماخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

مسدودی آدرس های اتریوم از طریق Chainalysis Oracle

با توجه به حساب رسمی توییتر پروژه، Tornado Cash، سرویسی که به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد اتر در شبکه های مختلف جابه‌جا کنند، آدرس‌های اتریوم لیست شده در فهرست اتباع و افراد مسدود شده ویژه (SDN) دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) را مسدود می‌کند. این تصمیم به دنبال به‌روزرسانی اخیر OFAC است که آدرس اتریوم هک  کنندگان رونین را لیست می‌کند و همچنین اشاره می‌کند که کیف پول اتر ظاهراً با هکرهای کره شمالی، گروه Lazarus مرتبط است.

 

Ethereum Mixer Tornado Cash آدرس های تحریم شده OFAC را مسدود می کند

Tornado Cash در ۱۵ آپریل ۲۰۲۲ اعلام کرد که این پروژه از اوراکل Chainalysis برای مسدود کردن کیف پول های تحت تحریم OFAC استفاده می کند. حساب رسمی توییتر روز جمعه اعلام کرد:

تورنادو کش از یک قرارداد اوراکل Chainalysis برای جلوگیری از دسترسی آدرس‌های تحت تحریم OFAC به برنامه استفاده می‌کند. حفظ حریم خصوصی مالی برای حفظ آزادی ما ضروری است، با این حال، نباید به قیمت عدم رعایت آن تمام شود.

 

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که خزانه داری ایالات متحده و OFAC به روز رسانی در مورد کیف پول اتریوم هکر Ronin را منتشر کردند. آدرس اتریوم که توسط هکر Ronin استفاده می‌شد اکنون تحریم شده است و شرکت‌ها و شهروندان مستقر در ایالات متحده از تراکنش با این آدرس منع شده‌اند. طبق به روز رسانی OFAC، این آدرس با سازمان هکر کره شمالی موسوم به گروه لازاروس مرتبط است. پس از این تصمیم، تورنادو کش انتقادات زیادی را برای این حرکت دریافت کرد.

یکی از افراد در توییتر نوشت:

بنابراین اجازه دهید من این موضوع را روشن کنم، اگر آدرس من در لیست آدرس های تحریم شده OFAC باشد، فقط باید آن را به آدرس دیگری منتقل کنم و سپس می توانم پولشویی خود را شروع کنم.

 

این خبر همچنین به دنبال جنجال پیرامون ادعاهایی مبنی بر اینکه شرکت نظارتی و اطلاعاتی بلاک چین، Chainalysis، تراکنش‌های Coinjoin مبتنی بر Wasabi را بی‌نام کرده است، دنبال می‌شود. پس از ادعاهای عدم نامگذاری، Wasabi به مردم گفت که لیست سیاه مانع از ثبت نام برخی UTXO ها (خروجی های تراکنش خرج نشده) در نقل و انتقالات Coinjoin می شود. بنیانگذار و خالق کیف پول Wasabi، آدام فیکسور، به مردم گفت: لیست سیاه به Coinjoins رسید. IMO یک شکست بزرگ برای تعویض بیت کوین است.

 

در همین حال، تغییرات Tornado Cash اضافه شده را ممکن است نه تنها با جابجایی ساده به سایر آدرس‌های اتر، بلکه با استفاده از قرارداد بدون استفاده از فرانت‌اند پروتکل Tornado Cash دور بزنید. یکی از افراد به بیانیه توییتر Tornado Cash پاسخ داد:

نگران نباشید، هکرهای مورد علاقه شما همچنان می توانند مستقیماً با استفاده از قرارداد هوشمند پولی را که از شما دزدیده اند بشویید. این فقط روی صفحه وب سایت تأثیر می گذارد، قرارداد بدون مجوز است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا