BLDF از توسعه‌دهندگان منبع باز حمایت می‌کند

صندوق دفاع قانونی بیت کوین (BLDF) اخیراً به وعده خود مبنی بر تامین هزینه‌های قانونی ۱۱ توسعه‌دهنده بیت کوین که هدف شکایت کریگ رایت، مخترع خودخوانده بیت کوین هستند، عمل کرده است. به گفته الکس مورکوس، مأموریت BLDF حفاظت از نوآوری با محافظت از توسعه‌دهندگان در برابر ارعاب قانونی است.

 

آینده توسعه نرم‌افزار منبع باز

صندوق دفاع قانونی بیت کوین (BLDF)، یک صندوق با حمایت جک دورسی، اعلام کرده است که خدمات خود را در اختیار ۱۱ توسعه‌دهنده بیت کوین قرار می‌دهد که نام آنها در دادخواستی که توسط خالق خودخوانده بیت کوین کریگ رایت ارائه شده است، ارائه می‌دهد. به گفته سه نفر پشتیبان این صندوق، دفاع از توسعه‌دهندگان بیت کوین نه تنها فشار بر آنها را کاهش می‌دهد، بلکه تضمین می‌کند که سیستم حقوقی در توسعه نرم‌افزار منبع باز دخالتی نخواهد داشت.

 

در بیانیه‌ای، دورسی که BLDF را به همراه الکس مورکوس و مارتین وایت تأسیس کرد، دفاع از یازده نفر را مورد بحث قرار داد. او گفت:

نتایج این موارد برای همه مهم است، حتی برای کسانی که ممکن است به بیت کوین علاقه‌ای نداشته باشند، زیرا این دعاوی حقوقی می‌تواند اثرات مخرب جدی بر روی توسعه متن باز داشته باشد که تأثیر منفی بر زندگی ما خواهد گذاشت، به گونه‌ای که ممکن است تا قبل از آن متوجه نشده باشیم.

 

در دفاعیه خود که در ۲۶ آپریل به دادگاه عالی در بریتانیا ارائه شد، توسعه‌دهندگان ادعاهای رایت را یک ادعای متقلبانه توصیف کردند و اصرار داشتند که شرکت وی، Tulip Trading Limited (TTL) عمداً رسیدگی‌های حقوقی را آغاز کرده است و به خوبی می‌دانست که هیچ ادعایی بر بیش از ۱۱۱,۰۰۰ بیت کوین گمشده ندارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا