احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۸۰۰۰۰ دلار بعد ETF

قیمت بیت کوین پس از راه اندازی ETF بلک راک، می‌تواند به ۱۸۰۰۰۰ دلار برسد و این افزایش تا قبل از هاوینگ سال ۲۰۲۴ رخ می‌دهد.

 

افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۸۰۰۰۰ دلار

به گفته شرکت تحقیقاتی سرمایه گذاری Fundstrat، قیمت ممکن است پیش از نصف شدن هاوینگ در آوریل ۲۰۲۴ به ۱۸۰۰۰۰ دلار افزایش یابد.

ETF بیت کوین می‌تواند تقاضا را افزایش دهد. انتظار می‌رود این افزایش با راه اندازی بالقوه ETF بیت کوین از BlackRock انجام شود. به گزارش بیزینس اینسایدر، که می‌تواند به طور قابل توجهی تقاضای روزانه برای این ارز دیجیتال را افزایش دهد.

راه اندازی ETF بیت کوین تقاضای روزانه را به ۱۲۵ میلیون دلار می‌رساند، در حالی که عرضه روزانه تنها ۲۵ میلیون دلار است. قیمت تعادل ضمنی باید افزایش یابد تا عرضه روزانه با تقاضای روزانه مطابقت داشته باشد. تحلیل تعادلی نشان می‌دهد که قیمت تسویه ۱۴۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰۰ دلار قبل از نصف شدن آوریل ۲۰۲۴ است.

 

پتانسیل بازار ETF بیت کوین

شان فارل، رئیس استراتژی دارایی دیجیتال Fundstrat، احتمال تایید ETF بیت کوین در کوتاه مدت را ۷۵ درصد می‌داند. وی گفت:

“ما پیش‌بینی می‌کنیم ETF بیت‌کوین سرمایه‌گذاران جدیدی را جذب کند و تقاضای بیشتری برای بیت‌کوین ایجاد کند.”

ETF های بیت کوین در نهایت می‌توانند از بازار ETF فلزات گران‌بها که در حال حاضر نزدیک به ۲۳۰ میلیارد دلار دارایی دارد، پیشی بگیرند.

ETF بیت کوین در نهایت می‌تواند به دارایی با بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار تبدیل شود. در صورت تایید ETF بیت کوین از BlackRock می‌تواند به یکی از بزرگ‌ترین راه‌اندازی‌های ETF در طول تاریخ منجر شود.

منبع: Benzinga

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا