اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

رالی تابستانی قیمت بیت کوین به پایان رسیده است!

بازارهای ارزهای دیجیتال، فلزات گرانبها و سهام در روز دوشنبه پس از افت بازارها در سه‌شنبه گذشته، یک افت دیگر را تجربه کردند. ریزش هفته گذشته یکی از بدترین هفته‌های بیش از سه ماه گذشته بود زیرا استراتژیست‌های بازار معتقدند افزایش قابل توجه نرخ بهره فدرال رزرو در این هفته در راه است. تحلیلگران بانک آمریکا به رهبری Savita Subramanian بر این باورند که فدرال رزرو ایالات متحده کار بیشتری برای انجام دادن دارد و یک بانک مرکزی تهاجمی ممکن است برای سهام‌هایی که از نرخ‌های پایین و کاهش تورم منتفع شده‌اند، خطرناک باشد.

 

کریپتو، فلزات گرانبها و سهام، پیش از افزایش نرخ فدرال رزرو نوسانات قابل ملاحظه‌ای را نشان می دهند، تحلیلگر مستعار پلن B می‌گوید قیمت بیت کوین و S&P 500 همبستگی دارند اما جهان‌های کاملاً متفاوتی هستند

استراتژیست‌های بازار بانک آمریکا به رهبری Savita Subramanian در یادداشتی در آخر هفته گذشته گفتند فدرال رزرو جنگ‌طلب مانند کاهنده قیمتی برای دارایی‌هایی است که از سیاست‌های پولی و محرک‌های آسان‌تر سود می‌برند. دارایی‌های جهانی در روز دوشنبه شروع بدی داشتند زیرا هر چهار شاخص اصلی سهام در وال استریت روز را پس از یک هفته فعالیت تجاری وحشتناک هفته گذشته با کاهش شروع کردند. تا بعد از ظهرش سهام معیار شاهد بازگشت جزئی بود که نوسانات شدید بازار و عدم اطمینان را نشان داد.

 

Subramanian و تیمش پیش‌بینی می‌کنند که S&P 500 امسال ۸ درصد دیگر ضرر خواهد کرد و او همچنین تاکید کرد که رالی تابستانی به پایان رسیده است. فلزات گرانبها مانند طلا و نقره در روز دوشنبه با کاهش ۰.۱۲ درصدی طلا و ۰.۷۴ درصدی نقره در برابر دلار کاهش یافت. بازارهای بیت کوین به شدت با سهام ایالات متحده مرتبط هستند، اما برخی از تحلیلگران بازار بیت کوین معتقدند بیت کوین بازاری بسیار متفاوت است.

 

تحلیلگر مستعار Plan B روز دوشنبه در توییتی نوشت:

بیت کوین و S&P 500 با هم مرتبط هستند. با این حال، در همان دوره‌ای که S&P از ۱,۰۰۰ دلار به ۴,۰۰۰ دلار افزایش یافت، بیت کوین از ۱۰ دلار به ۲۰ هزار دلار افزایش یافت. ۴x در مقابل ۲۰۰۰x به وجود دنیاهای کاملا متفاوت اشاره دارد. حرکت‌های کوتاه‌مدت نویز هستند، روندهای بلندمدت سیگنال هستند.

 

استراتژیست های بازار بانک آمریکا: فدرال رزرو کار بیشتری برای انجام دادن دارد!

در این میان، اقتصاددانان و تحلیلگران مشکوک هستند که فدرال رزرو ایالات متحده نرخ هدف وجوه فدرال را در این هفته ۷۵ واحد پایه افزایش دهد. Subramanian از بانک آمریکا توضیح داد که فدرال رزرو کار بیشتری برای انجام دادن دارد و درس‌های بیش از چهار دهه پیش می‌تواند چیزهای زیادی در مورد مبارزه با تورم به ما بگوید.

 

ممکن است یک فدرال‌رزرو جنگ‌طلب برای سهام‌هایی که از نرخ‌های پایین و کاهش تورم سود برده‌اند، یعنی اکثر سهام‌های S&P 500 خطرناک باشد، اما درس‌هایی از دهه ۷۰ به ما می‌گوید که کاهش زودهنگام می‌تواند منجر به موج جدیدی از تورم و نوسانات بازار شود. در یادداشت استراتژیست بانک آمریکا آمده است که در کوتاه‌مدت ممکن است بهای کمتری برای این سهام‌ها پرداخت شود. نظر Subramanian به دنبال گزارشی است که اقتصاددانان بانک آمریکا در اواسط ژوئیه فاش کردند.

 

روز دوشنبه، Sven Henrich، تحلیلگر بازار، بیانیه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو را در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در ژوئن گذشته نقل کرد، زمانی که پاول گفت:

به وضوح، افزایش ۷۵ نقطه پایه امروز به طور غیرعادی بزرگ است و من انتظار رایج بودن حرکت‌‎هایی در این اندازه را ندارم.

 

هنریش سپس با اشاره به اینکه بانک مرکزی سومین افزایش متوالی نرخ بهره ۷۵ واحدی را انجام می‌دهد، رئیس فدرال رزرو را به تمسخر گرفت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا