اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین حد خود رسید

سختی استخراج بیت کوین در بلاک ۷۵۳,۹۸۴ از ۳۰.۹۷ تریلیون هش به ۳۲.۰۵ تریلیون هش، بالاترین حد خود رسید. پس از دو افزایش سختی در ماه گذشته، سختی استخراج شبکه در ۱۳ سپتامبر ۳.۴۵ درصد دیگر افزایش یافت.

 

سختی استخراج بیت کوین به ۳۲ تریلیون رسید

بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال پیشرو بر اساس ارزش بازار، استخراجش اکنون بسیار سخت‌تر است. در واقع، روز سه شنبه، ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۲، سختی شبکه به بالاترین حد خود یعنی ۳۲.۰۵ تریلیون رسید. تقریباً دو هفته یا ۲۰۱۶ بلاک پیش، سختی دومین افزایش بزرگ را در سال ۲۰۲۲ به ثبت رساند زیرا ۹.۲۶ درصد افزایش یافت.

 

دو هفته یا ۲۰۱۶ بلاک قبل از آخرین تغییر، سختی ۰.۶۳٪ افزایش یافت. به دنبال افزایش امروز، در بلاک ۷۵۳,۹۸۴، یافتن پاداش بلاک بیت کوین (BTC) هیچگاه به این سختی نبوده است. علاوه بر این، پس از گزارش CPI ایالات متحده که اخیراً منتشر شده است، ارزش دلاری BTC در بعدازظهر سه شنبه بیش از ۹٪ کاهش یافت.

 

علیرغم کاهش قیمت و افزایش سختی اخیر، هش‌ریت بیت کوین بالاتر از محدوده ۲۰۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) باقی مانده است و در زمان نگارش این مقاله، ۲۲۷.۰۷ EH/s در حال اجراست. طی ۲۴ ساعت گذشته، Foundry USA با ۲۶.۸۵ درصد هش‌ریت جهانی، برترین استخر شبکه بوده است.

 

 

F2pool با ۱۵.۴ درصد از قدرت هش بیت کوین و بایننس پول با ۱۴.۷۷ درصد از هش ریت جهانی پس از F2pool قرار دارند. پس از Binance Pool به ترتیب Antpool (13.42%) و Viabtc (10.74%) قرار دارند. ۱۴۹ بلاک در ۲۴ ساعت گذشته استخراج شد و Foundry USA 40 بلاک را کشف کرد، در حالی که F2pool میزان ۲۳ بلاک را کشف کرد.

 

در حال حاضر، زمان بلاک بیت کوین ۹:۱۷ دقیقه به ازای هر بلاک است و ۲۰۱۱ بلاک باقی مانده است تا تغییر سختی بعدی که در ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ انتظار می‌رود را شاهد باشیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا