اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

افزایش نرخ هش ریت بیت کوین به بالاترین حد خود

نرخ هش بیت کوین در آخر هفته به بالاترین حد خود رسید و به ۲۷۱.۱۹ اگزاهاش در ثانیه (EH/s) در روز شنبه، ۲۳ آپریل در بلوک ۷۳۳,۱۹۷ رسید. در حال حاضر، قدرت محاسباتی در امتداد ۲۳۳.۸۱ EH/s با تغییر سختی شبکه که سه روز بعد در ۲۷ آپریل پیش بینی می شود، در حال افزایش است.

 

هش ریت بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است، قدرت هش از ژانویه ۵۵ درصد افزایش یافته است

قدرت پردازشی که تراکنش ها را تایید می کند و شبکه بیت کوین (BTC) را ایمن می کند، در روز شنبه، ۲۳ آپریل به بالاترین حد خود (ATH) رسیده است. هش ۲۷۱.۱۹ EH/s را لمس کرد که تقریباً ۲۷۱,۱۹۰ پتاهاش در ثانیه (PH/s) است. یا ۲۷۱,۱۹۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ هش در ثانیه (H/s).

قدرت هش بیت کوین هرگز در تاریخ بالاتر از این نقطه نبوده است و از زمان بلاک ۷۱۷,۶۹۶ یا ۸ ژانویه ۲۰۲۲، رکورد بالای هش ۵۵.۴۸ درصد از آن زمان تاکنون افزایش یافته است. قدرت پردازش پشتیبان شبکه بیت کوین در ۱۲ فوریه به ATH 246 EH/s رسید، قبل از رکورد ثبت شده در روز شنبه.

 

هش بیت بیت کوین طبق coinwarz.com در ۲۴ آوریل ۲۰۲۲. این شبکه در روز شنبه، ۲۳ آوریل در بلاک ۷۳۳,۱۹۷ به بالاترین حد خود یعنی ۲۷۱.۱۹ اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسید.

 

به دنبال تغییر الگوریتم DAA در بلاک ۷۳۱,۸۰۸، که شاهد کاهش ۱.۲۶ درصدی سختی بود، انتظار می‌رود شبکه شاهد افزایش DAA در حدود سه روز باشد. از آنجایی که هش ریت با چنین سرعت بالایی اجرا می شود، انتظار می رود DAA 3.21٪ افزایش یابد.

اگر افزایش برآورد شده DAA به میزان ۳.۲۱ درصد محقق شود، سختی شبکه بیت کوین از ۲۸.۲۳ تریلیون فعلی به ۲۹.۱۳ تریلیون در طول عمر خواهد رسید.

از آنجایی که قدرت هش بیت کوین در روز شنبه از یک ATH استفاده کرد، در سه روز گذشته، برترین استخر ماینینگ Foundry USA بود که ۲۲.۵۵ درصد از هش ریت جهانی را به خود اختصاص داد. آمارها نشان می دهد که Foundry’s 47.89 EH/s به استخر اجازه داده است که ۱۰۶ بلاک از ۴۷۰ بلاک گذشته را که توسط ۱۳ استخر پیدا شده است، پیدا کند. دومین ماینر بزرگ بیت کوین زیر Foundry USA، استخر بایننس با ۱۲.۹۸ درصد یا ۲۷.۵۶ EH/s قدرت هش بود.

در حالی که آمار نشان می دهد که قیمت بیت کوین بهترین سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ را نداشته است، هش ریت از آن زمان تا کنون بیش از ۵۵ درصد افزایش یافته است. معیارها نشان می دهد که ارزش فعلی بیت کوین برای استخراج با استفاده از اکثر دستگاه های ASIC با ۲۵ TH/s یا بیشتر سودآور است. در زمان انتشار، Bitmain Antminer S19 Pro (110 TH/s) با ۰.۱۲ دلار به ازای هر کیلووات ساعت هزینه برق، سود تخمینی ۱۰.۲۳ دلار در روز خواهد داشت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا