اخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار ماینینگ

هش‌ریت بیت کوین در ۶ سال ۲۲۹۰۰ درصد رشد کرد

طی ۱۲ ماه گذشته، هش‌ریت بیت کوین ۸۵.۷۷ درصد افزایش یافته است، در حالی که ۵۳,۵۴۷ بلاک استخراج شده و ۳۳۴,۶۶۸.۷۵ بیت کوین جدید وارد چرخه شده است. بیش از دوجین استخر استخراج بیت کوین در شش سال گذشته هش را به بلاکچین بیت کوین اختصاص داده اند و در حالی که هش ۲۲,۹۰۰ درصد بیشتر است، تعداد بیت کوین‌های یافت شده در سال بسیار کمتر است.

 

۳۳۴,۶۶۸ بیت کوین از سپتامبر ۲۰۲۱ استخراج شده است و Foundry USA بیشترین بلاک‌ها را به خود اختصاص داده است

 

ماینرها از ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱ بیش از ۳۳۴,۶۶۸ بیت کوین جمع‌آوری کرده اند و در طول ۱۲ ماه گذشته ۵۳,۵۴۷ بلاک پیدا شده است. Foundry USA از میان ۲۸ استخر استخراج که در طول سال گذشته بلاک‌هایی پیدا کردند، برترین استخر استخراج بیت کوین بوده است.

 

Foundry میزان ۱۸.۱۴ درصد از میانگین هش‌ریت جهانی سال را به دست‌آورد و ۹,۷۱۶ بلاک را پیدا کرد. Antpool دومین ماینر بزرگ در سال گذشته بود و ۱۵.۳۱ درصد از هش‌ریت جهانی را به خود اختصاص داد. Antpool موفق شد ۸,۱۹۸ بلاک یا ۵۱,۲۳۷.۵۰ BTC را در ۱۲ ماه کشف کند.

 

پس از آنتپول، ۱۴.۷۹ درصد از هش‌ریت سال برای F2pool، پس از این که استخر ۷,۹۱۹ پاداش بلاک پیدا کرد، قرار دارد. استخر بایننس با ۱۰.۷۲ درصد از میانگین هش ۱۲ ماهه چهارمین استخر بزرگ ماینینگ سال بود.

 

استخر بایننس در سال گذشته ۵,۷۳۸ بلاک پیدا کرد که معادل ۳۵,۸۶۲.۵۰ بیت کوین است. Poolin با یافتن ۵,۷۲۴ بلاک، ۱۰.۶۹ درصد از هش‌ریت جهانی را در ۱۲ ماه گذشته به خود اختصاص داد. ماینرهای هش یا مخفی کاری ناشناخته دوازدهمین شرکت بزرگ ماینینگ با ۱.۷۴ درصد از هش ریت جهانی سال را پس از یافتن ۹۳۴ بلاک توسط ماینرهای مخفی نشان دادند.

 

تولید سالانه پاداش بلاک در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ یکسان بود، اما ماینرها در آن زمان بیت کوین بیشتری کشف کردند

همه چیز نسبت به امروز بسیار متفاوت بود، زیرا هش‌ریت در سال ۲۰۱۶ به ۱ اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسید. ۲۷ استخر در سال ۲۰۱۶ بیت کوین استخراج می‌کردند و ۵۵,۰۷۷ بلاک در آن سال پیدا شد.

 

برترین استخر ماینینگ در نوامبر ۲۰۱۶، F2pool با ۲۱.۷۱ درصد از هش‌ریت جهانی سال پس از یافتن ۱۱,۹۵۸ بلاک در آن سال بود. پس از F2pool به ترتیب Antpool ،BTCC ،Bitfury و BW.com قرار گرفتند. در حالی که در ۱۲ ماه گذشته شاهد افزایش ۸۵.۷۷ درصدی هش‌ریت بوده ایم، از سال ۲۰۱۶ این میزان هش ۲۲,۹۰۰ درصد افزایش یافته است.

 

در حالی که هش‌ریت بسیار بیشتر از شش سال پیش است، سختی آن نیز بسیار افزایش یافته است. تعداد بیت کوین‌هایی که استخراج‌کنندگان بیت کوین امروزه دریافت می‌کنند نیز بسیار کمتر است. در حالی که در سال گذشته ۳۳۴,۶۶۸.۷۵ بیت کوین استخراج شد، در شش ماهه اول سال ۲۰۱۶، ماینرها ۶۸۸,۴۶۲.۵۰ بیت کوین را استخراج کردند، زیرا پاداش بلاک ۲۵ بیت کوین به ازای هر بلاک بود.

 

 

علاوه بر این، در نیمه دوم سال ۲۰۱۶، تنها ۳۴۴,۲۳۱.۲۵ بیت کوین پیدا شد، اما این میزان هنوز بیشتر از ۳۳۴,۶۶۸ سکه ضرب شده از سپتامبر گذشته است. در نیمه دوم سال ۲۰۱۶، ماینرها ۱۲.۵ بیت کوین به ازای هر بلاک به جای پاداش ۶.۲۵ بیت کوین در هر بلاک امروز و از می ۲۰۲۰ دریافت کردند.

 

در آپریل ۲۰۱۹، ۵۳,۵۲۲ بلاک در آن سال پیدا شد و ۶۶۹,۰۲۵ بیت کوین جدید وارد چرخه شد. Btc.com پس از یافتن ۱۰,۴۶۸ بلاک، برترین ماینر در آن زمان بود و Antpool دومین استخر بزرگ بود که ۷,۱۲۲ بلاک را در سال ۲۰۱۹ به دست‌آورد.

 

بیشتر بدانید: ماینر چیست؟

 

در حالی که نرخ هش ناشناخته ۱.۷۴ درصد از قدرت هش سال گذشته را تشکیل می‌داد، در سال ۲۰۱۶، ماینرهای مخفی کار تقریباً وجود نداشتند. با این حال، در آپریل ۲۰۱۹، هش‌ریت ناشناخته ۳.۷۶ درصد از هش‌ریت جهانی را در طول ۱۲ ماه به خود اختصاص داد و در آن سال ۲۰۱۳ بلاک پیدا کرد.

 

علیرغم این واقعیت که ماینرها نسبت به سه سال پیش یا شش سال پیش بیت کوین کمتری در هر بلاک دریافت می‌کنند، قیمت بالاتر است و تعادل کافی را ایجاد می‌کند که ماینرها هنوز با تمام هزینه‌هایی که برای استخراج انجام می‌دهند سود می‌برند.

 

 

در فوریه ۲۰۱۹، قیمت بیت کوین ۳,۴۶۴ دلار به ازای هر بیت کوین بود و ارزش دلار در آن زمان باعث شد که تنها چند دستگاه ماینینگ سودآور باشند. با استفاده از متریک سختی بیت کوین در فوریه ۲۰۱۹، قیمت و ۰.۱۲ دلار در هر کیلووات ساعت هزینه برق، تنها سه دستگاه ماینینگ SHA256 سودآور بودند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا