اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

کاهش مصرف برق بیت کوین در سه ماهه اول ۲۰۲۲

در پایان ماه می سال گذشته، ایلان ماسک از تسلا، رهبران صنعت بیت کوین را متقاعد کرد که یک شورای استخراج بیت کوین (BMC) تشکیل دهند و در اواسط جولای، BMC خدمات عمومی و وب سایت خود را راه اندازی کرد. در ۲۵ آپریل ۲۰۲۲، این سازمان گزارشی را منتشر کرد که در آن به بهبود صنعت استخراج بیت کوین در استفاده از انرژی پایدار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ می پردازد. یافته های گزارش BMC نشان می دهد که مصرف برق بیت کوین در سه ماهه اول ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل ۲۵ درصد کاهش یافته است.

 

گزارش شورای ماینینگ بیت کوین در سه ماهه اول ۲۰۲۲

بر اساس آخرین گزارش شورای استخراج بیت کوین (BMC)، صنعت استخراج بیت کوین به بهبود استفاده از انرژی پایدار و بهره وری فناوری خود ادامه می دهد. نظرسنجی سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ که توسط BMC انجام شد، سه معیار را نشان می دهد که عبارتند از: مصرف برق، بهره وری فناوری و ترکیب قدرت پایدار. محققان BMC موفق شدند تقریباً ۵۰ درصد از قدرت هش شبکه را بررسی کنند که در ۳۱ مارس ۲۰۲۲ معادل ۱۰۰.۹ اگزاهش در ثانیه (EH/s) بود.

نظرسنجی بخش داوطلبانه نشان داد که از کل شرکت کنندگان ۶۴.۶ درصد از اهرم برق با ترکیب قدرت پایدار استفاده می کنند. بر اساس این داده‌ها، تخمین زده می‌شود که ترکیب برق پایدار صنعت استخراج بیت‌کوین در حال حاضر ۵۸.۴ درصد است یا تقریباً ۵۹ درصد سال به سال افزایش یافته است، از سه ماهه اول ۲۰۲۱ تا سه ماهه اول ۲۰۲۲، که آن را به یکی از پایدارترین صنایع در سطح جهان تبدیل می‌کند.

 

صحبت یکی از بنیانگذاران اصلی:

جهان باید حقایق واقعی در مورد میزان انرژی مصرف شده و کربن آزاد شده توسط شبکه بیت کوین را بداند.

 

مایکل سیلور، مدیرعامل Microstrategy نیز در چهارمین گزارش فصلی BMC بیانیه‌ای ارائه کرد. مدیر اجرایی Microstrategy و عضو BMC گفت:

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، هش و امنیت مربوط به شبکه بیت کوین ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بهبود یافت، در حالی که مصرف انرژی ۲۵٪ کاهش یافت.

 

سیلور افزود:

ما شاهد افزایش ۶۳ درصدی بهره وری در مقایسه با سال گذشته به دلیل پیشرفت در فناوری نیمه هادی ها، گسترش سریع ماینینگ آمریکای شمالی، خروج از چین، و پذیرش انرژی پایدار و تکنیک های مدرن استخراج بیت کوین در سراسر جهان بودیم.

 

علاوه بر تفسیر سیلور، این گزارش به نقل از یکی از بنیانگذاران Core Scientific، دارین فاینشتاین، اشاره کرد. مدیر اجرایی Core Scientific توضیح داد که چگونه عضویت BMC در ۱۲ ماه گذشته افزایش یافته است. فاینستاین گفت:

BMC اکنون ۵۰ درصد از شبکه جهانی استخراج بیت کوین را با اعضای پراکنده در ۵ قاره نمایندگی می کند.

 

فاینشتاین نتیجه گرفت:

از آنجایی که نور خورشید بهترین ضد عفونی کننده است، دریافت حقایق واقعی در مورد میزان انرژی مصرف شده و کربن منتشر شده توسط شبکه بیت کوین برای جهان، مهم است. ما امیدواریم که کسانی که دارای یکپارچگی روزنامه نگاری هستند تعهد خود را برای ارائه اخبار واقعی با استفاده از این داده های پیشگامانه که برای همه قابل دسترسی است، رعایت کنند.

 

شورای استخراج بیت کوین همچنین ویدیویی را در مورد آخرین یافته های گزارش BMC به اشتراک گذاشته است که در اینجا قابل مشاهده است. این ارائه ویدیویی شامل دارین فاینشتاین و تاراس کولیک از Core Scientific، نیک کارتر از Castle Island و مایکل سیلور، مدیر عامل Microstrategy است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا