رشوه ۱۰۰۰ بیت کوینی بازپرس روسی از هکرها

یک بازپرس شاغل در مسکو با رشوه‌ای بزرگ که توسط یک گروه هکر ارز دیجیتال پرداخت شده بود، دستگیر شد. طبق گزارش مطبوعات روسیه، این مقام فاسد میلیون‌ها دلار بیت کوین را پذیرفت و پول دیجیتال را برای سال‌های بازنشستگی خود پس‌انداز کرد.

 

بازجویی از بازپرسی در روسیه به دلیل دریافت رشوه هنگفت در بیت کوین

روزنامه کومرسانت گزارش داد که بازرسان در روسیه اکنون در حال کار روی یک پرونده فساد مالی هستند که یکی از همکاران سابق آنها درگیر است. این خبر در حالی منتشر می‌شود که دادگاهی در مسکو آماده رسیدگی به شکایتی است که طی آن دادستان‌ها به دنبال مصادره انبارهای کریپتویی او هستند.

 

مارات تامبیف در دسامبر ۲۰۱۱ استخدام شد و از نردبان حرفه‌ای بالا رفت تا در نهایت رئیس بخش تحقیقات در منطقه تورسکوی مسکو شود. به طور رسمی، حقوق او تنها درآمد او بود و همراه با اعضای خانواده اش هیچ گونه اموال گران‌قیمت یا پس‌انداز به روبل، ارز خارجی یا دیجیتال نداشت.

 

در تحقیقاتی که علیه تامبیف به دلیل رشوه‌گیری در مقیاس بزرگ آغاز شد، بازرسان و دادستان‌ها دریافتند که او در مجموع دارای ۱,۰۳۲.۱ بیت کوین است که ارزش آن تا ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ حدود ۱.۶۶۲ میلیارد روبل (تقریباً ۲۴ میلیون دلار در آن زمان) برآورد شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا