اخبار صرافی‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

حساب‌های بهره‌دار بیت کوین Bitcoinica

در حالی که امور مالی غیرمتمرکز (defi) پروتکل‌های زیادی را ایجاد کرده است که باعث می‌شود دارایی‌های کریپتو بتوانند بازدهی جمع‌آوری کنند، ده سال و نیم پیش یک صرافی بیت کوین به نام Bitcoinica اولین سیستم تعلق سود برای سپرده‌های بیت کوین را معرفی کرد. علیرغم اینکه Bitcoinica اولین صرافی بود که آن را آزمایش کرد، سرانجام پس از یک سری هک که تقریباً ۶۲,۱۰۱ بیت کوین از این صرافی به سرقت رفت، سقوط کرد و حساب‌های رمزنگاری بهره‌دار تا هشت سال بعد بازنگشتند.

 

حساب‌های بهره‌دار بیت کوین توسط Bitcoinica در سال ۲۰۱۲ معرفی شدند

این روزها، حساب‌های بهره‌بردار و پروتکل‌های جمع‌آوری بازده در دنیای ارزهای دیجیتال رایج است، اما بیشتر مردم نمی‌دانند که این ایده بیش از یک دهه پیش معرفی شده است. در اواسط فوریه ۲۰۱۲، صرافی بیت کوین که اکنون از بین رفته است، Bitcoinica، ایده‌ای را ایجاد کرد که به سپرده‌های بیت کوین در صرافی اجازه می‌داد تا سود جمع کنند. این ایده توسط ژو تانگ ۱۸ ساله، یکی از علاقه‌مندان به بیت کوین که سال قبلش صرافی را تأسیس کرد، اعلام شد. Bitcoinica شاهد ۳,۷۲۴.۱۲ بیت کوین به ارزش ۷۱.۵۶ میلیون دلار بود که در ۲۴ ساعت اول فعالیت پلتفرم معاملاتی معامله شد.

 

تا سپتامبر ۲۰۱۱، Bitcoinica دومین پلتفرم بزرگ تجارت بیت کوین از نظر حجم پس از Mt Gox بود. بنیانگذار بیت کوینیکا در ۱۳ فوریه ۲۰۱۲ نوشت:

خوشحالیم که اعلام کنیم آزمایش عمومی سیستم بهره خود را آغاز کرده ایم. ما اولین وب سایتی هستیم که سود سپرده بیت کوین را ارائه می‌دهیم. این پست برای توضیح نحوه عملکرد سیستم در نظر گرفته شده است، با فرض اینکه شما ۱۰,۰۰۰ دلار نزد ما واریز کنید و نرخ بهره همیشه ۴.۱۷ باشد، هر روز ۴.۱۷ دلار یا هر سال ۱۶۴۴ دلار با بهره مرکب دریافت خواهید کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا