بیت کوین کش چیست؟ همه چیز درباره BCH

Bitcoin Cash (BCH) چیست؟

بیت کوین کش (BCH) داستان متفاوتی دارد، این ارز توسط استخراج کنندگان و توسعه دهندگان بیت کوین راه‌اندازی شد. آنها احساس می کردند که SegWit2 (یک ارتقاء نرم افزاری پیشنهادی که برای ارتقاء حد اندازه بلوک و بهبود پردازش تراکنش کلی بیت کوین طراحی شده بود) به مشکل اساسی مقیاس پذیری به روشی معنادار رسیدگی نکرده و همچنین از نقشه راهی که در ابتدا توسط ساتوشی ناکاموتو ترسیم شده بود، پیروی نکرده است.

علاوه بر این، روند معرفی SegWit2 به عنوان راه رو به جلو، شفافیت نداشت و نگرانی هایی وجود داشت که معرفی آن تمرکززدایی و دموکراتیزه شدن ارز را تضعیف میکرد.

در اوت ۲۰۱۷، برخی از ماینرها و توسعه دهندگان چیزی را که به عنوان هارد فورک شناخته می شود، راه‌اندازی کردند و در واقع ارز جدیدی را به نام BCH ایجاد کردند.

BCH دارای بلاکچین و مشخصات خاص خود است. BCH افزایش اندازه بلوک ۸ مگابایتی را برای تسریع فرآیند تأیید، با سطح دشواری قابل تنظیم برای اطمینان از بقای زنجیره و سرعت تأیید تراکنش، بدون توجه به تعداد ماینرهایی که از آن پشتیبانی می‌کنند، پیاده‌سازی کرد. از اکتبر ۲۰۲۱، حداکثر اندازه بلوک برای BCH چهار برابر شد و به ۳۲ مگابایت رسید.

بنابراین بیت‌کوین کش میتواند تراکنش ها را سریع تر از شبکه بیت‌کوین پردازش کند، به این معنی که زمان انتظار کوتاه تر است و هزینه های پردازش تراکنش کمتر است.

شبکه بیت کوین کش میتواند تراکنش های بسیار بیشتری را در هر ثانیه نسبت به شبکه بیت کوین انجام دهد. با این حال، نقاط ضعف نیز با زمان سریعتر تأیید تراکنش همراه است.

یک مشکل بالقوه در مورد اندازه بلوک بزرگتر مرتبط با BCH این است که امنیت نسبت به شبکه بیت کوین به خطر می افتد. به طور مشابه، بیت کوین همچنان محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در جهان و همچنین بزرگترین ارز دیجیتال از نظر سرمایه بازار است.

بنابراین کاربران BCH ممکن است متوجه شوند که نقدینگی و قابلیت استفاده در دنیای واقعی کمتر از بیت کوین است. بحث در مورد مقیاس پذیری، پردازش تراکنش و بلاک ها فراتر از فورکی که منجر به بیت کوین کش شد، ادامه یافته است. به عنوان مثال، در نوامبر ۲۰۱۸، شبکه بیت کوین کش هارد فورک خود را تجربه کرد که منجر به ایجاد مشتق دیگری از بیت کوین به نام بیت کوین SV شد.

بیت کوین SV در تلاشی برای وفادار ماندن به دیدگاه اصلی برای بیت کوین که ساتوشی ناکاموتو در کاغذ سفید بیت کوین توضیح داد و در عین حال تغییراتی را برای تسهیل مقیاس پذیری و سرعت تراکنش های سریع تر انجام داد، ایجاد شد.

مقایسه ی بیت کوین با بیت کوین کش

 

مقایسه ی بیت کوین با بیت کوین کش

حامیان اصلی بیت کوین کش، مانند راجر ور(Roger Ver)، اغلب دیدگاه اصلی ناکاموتو از یک سرویس پرداخت را به عنوان دلیلی برای افزایش اندازه بلوک استناد می کنند.

به گفته آنها، تغییر اندازه بلاک بیت کوین، استفاده از بیت کوین را به عنوان رسانه ای برای تراکنش های روزانه امکان‌پذیر می کند و به آن کمک می کند تا با سازمان های پردازش کارت اعتباری چندملیتی مانند ویزا که هزینه های بالایی برای پردازش تراکنش های برونمرزی دریافت می کند، رقابت کند.

بیت کوین کش همچنین از جنبه دیگری با بیت کوین متفاوت است. زیرا شاهد جداسازی شده (SegWit) را در خود جای نمیدهد، راه حل دیگری که برای تطبیق تراکنش های بیشتر در هر بلوک پیشنهاد شده است. SegWit فقط اطلاعات یا ابرداده های مربوط به تراکنش را در یک بلوک حفظ میکند. به طور معمول، تمام جزئیات مربوط به یک تراکنش در یک بلوک ذخیره می شود.

جدای از تفاوت های ایدئولوژیکی و اندازه بلوک، شباهت های متعددی بین بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد. هر دو از مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) برای استخراج کوین های جدید استفاده می کنند. آنها همچنین خدمات Bitmain، بزرگترین ماینر ارزهای دیجیتال جهان را به اشتراک میگذارند و حتی میزان عرضه بیت کوین کش به ۲۱ میلیون محدود شده است، همان رقم بیت کوین است.

ماینرها با تغییر فعالیت استخراج خود بین بیت کوین و بیت کوین کش از این شباهت استفاده کردند. در حالی که برای ماینرها سودآور بود، این عمل برای افزایش عرضه بیت کوین کش در بازارها مضر بود و از این رو، بیت‌کوین کش الگوریتم EDA خود را اصلاح کرده است تا استخراج ارز دیجیتال را آسان تر کند.

 

تفاوت ارزش بازار BCH با Bitcoin

تا ۹ فوریه ۲۰۲۲، بیت کوین کش دارای ارزش بازار ۶.۴ میلیارد دلاری بود که با این معیار در رتبه ۲۹ در میان ارزهای دیجیتال قرار گرفت، در حالی که بیت کوین با ارزش بازار ۸۲۹.۷ میلیارد دلار بیش از دو برابر ارزش ارز دوم جهان اتریوم، بزرگترین ارز دیجیتال است.

شما میتوانید برای جهت دیدن “قیمت لحظه ای بیت کوین کش” به همین لینک مراجعه کنید.

 

چه تعداد بیت کوین کش وجود دارد؟

مانند بیت کوین، مجموع عرضه بیت کوین کش هرگز از ۲۱ میلیون تجاوز نخواهد کرد. نرخ اضافه شدن کوین های جدید به عرضه در گردش به تدریج در طول یک برنامه تعریف شده کاهش می یابد و نرخ انتشار تقریباً هر چهار سال یکبار به نصف کاهش می یابد. تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲، عرضه بیت کوین کش در گردش ۱۸,۹۴۵,۵۹۳ بود.

 

چه چیزی Bitcoin Cash را منحصر به فرد می کند؟

بیت کوین کش پرداخت های همتا به همتا را بین افراد، مانند پول نقد، اما به صورت دیجیتالی امکان‌پذیر میسازد. کارمزدهای ارسال بیت کوین کش معمولاً کسری از سنت است در حالی که تسویه حساب تقریباً فوراً بدون توجه به موقعیت فیزیکی شرکت کنندگان در تراکنش انجام می شود.

این ویژگی ها بیت کوین کش را برای تراکنش های روزانه و همچنین تراکنش های خرد مفید می کند.

برخلاف لایت کوین که سعی می کند به عنوان برادر بیت کوین عمل کند، بیت کوین کش رقیب مستقیم بیت کوین است. منحصر به فرد بودن آن ناشی از راه حل مقیاس پذیری آن است که اندازه بلوک افزایش یافته است به جای شبکه SegWit یا Lightning بیت کوین.

در حال حاضر بیت‌کوین کش میتواند تا ۶۱ تراکنش در ثانیه را پردازش کند، به این معنی که سقف تراکنش های شبکه فعلی آن بسیار بالاتر از بیت کوین است.

نگرانی ها در مورد بیت کوین کش

 

نگرانی ها در مورد بیت کوین کش

بیت کوین کش وعده چندین پیشرفت را نسبت به نسخه قبلی خود داده است. اما هنوز به این وعده ها عمل نکرده است. مهمترین چیز در مورد اندازه بلوک است. اندازه متوسط ​​بلوک های استخراج شده در بلاکچین بیت‌کوین کش بسیار کوچکتر از بلاک های بلاکچین بیت کوین است.

اندازه بلاک کوچکتر به این معنی است که تز اصلی آن مبنی بر امکان تراکنش های بیشتر از طریق بلاک های بزرگتر هنوز از نظر فنی آزمایش نشده است. کارمزد تراکنش های بیت کوین نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و آن را به رقیبی قابل قبول برای بیت کوین کش برای استفاده روزانه تبدیل کرده است.

ارزهای دیجیتال دیگری که در آرزوی جاه طلبی های مشابه برای تبدیل شدن به رسانه ای برای تراکنش های روزانه هستند، چین و چروک دیگری به جاه طلبی های اولیه بیت کوین کش اضافه کرده اند.

آنها پروژه ها و مشارکت هایی را با سازمان ها و دولت ها در داخل و خارج از کشور انجام داده اند. به عنوان مثال، لایت کوین همکاری با سازمان دهندگان رویداد و انجمن های حرفه‌ای را اعلام کرد. در حالی که جدایی آن از بیت کوین نسبتاً پرمخاطب بود، بیت کوین کش بیشتر در خارج از جامعه رمزنگاری ناشناخته است و هنوز اعلامیه های مهمی در مورد پذیرش انجام نداده است.

بر اساس سطوح تراکنش در بلاکچین، بیت کوین همچنان برتری قابل توجهی نسبت به رقبای خود دارد.

دومین فورک در بلاکچین بیت کوین کش نیز مشکلات مدیریت استخر توسعه دهندگان آن را برجسته می کند. اینکه بخش قابل توجهی از استخر فکر میکردند بیت‌کوین کش چشم انداز اصلی خود را کمرنگ میکند، نگران کننده است، زیرا دری را برای انشعابات بیشتر در آینده باز می‌کند.

قراردادهای هوشمند یکی از ویژگی های اساسی همه ارزهای دیجیتال است. با این حال، باید دید که آیا بیت‌کوین کش تبدیل به یک پلتفرم برای ترکیب قراردادهای هوشمند برای تراکنش ها یا صرفاً برای سیستم های پرداخت می‌شود.

بیت کوین کش همچنین پروتکل حاکمیتی مشخصی ندارد. در حالی که سایر ارزهای دیجیتال مانند Dash و VeChain پروتکل های حاکمیتی دقیقی را ابداع کرده‌اند که حق رای را اختصاص میدهند، به نظر میرسد توسعه و طراحی بیت‌کوین کش با تیم های توسعه آن متمرکز شده است. دارایی های قابل توجهی از ارز دیجیتال دارای حق رای یا حق اظهار نظر در جهت آینده ارز دیجیتال هستند.

 

نحوه استفاده از BCH

بیت کوین کش برای استفاده به عنوان روش پرداخت در نظر گرفته شده است و موارد استفاده از آن با این ادعا مطابقت دارد. این ارز رمزنگاری شده همچنان مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا بسیاری از بازرگانان آن را قبول ندارند.

BCH در تلاش است تا به هدف خود برای تبدیل شدن به یک سیستم پرداخت الکترونیکی همتا به همتا برسد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)
سرعت تراکنش - ۸
تکنولوژی - ۸
امنیت - ۸
ارزش سرمایه گذاری - ۶
اعتبار - ۱۰

۸

۱۰

امتیاز ما

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا