تحلیل هفتگی بیت کوین ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

دیروز بازار ارز‌های دیجیتال با ریزش همراه بود، بلاخره پس از مدت‌ها بیت کوین سطح ۳۰ هزار دلار را تاچ کرده و به کلیدی‌ترین سطح قیمتی خودش رسیده است. تا این لحظه حمایت کلیدی ۳۰ هزار دلار به وظیفه خود عمل کرده و مانع از ریزش بیشتر بیت کوین شده است.

در نمای تایم فریم روزانه، یک محل طلاقی بین حمایت استاتیک و یک خط روند بلند مدت ۲ ساله به وجود آمده که می‌تواند به‌عنوان نقطه برگشت عمل کرده و مسیر حرکت بیت کوین را تغییر دهد. حتی اگر این تغییر روند بلند مدت نباشد انتظار یک جهش کوتاه از بیت کوین را می‌توانیم داشته باشیم.

 

تایم فریم روزانه بیت کوین
تایم فریم روزانه بیت کوین

 

خط روند بلند مدتی که در تصویر مشاهده می‌کنید به نوعی مهم‌‎ترین فاکتور تکنیکالی بیت کوین است. در‌صورتی که خط روند به وظیفه خود عمل کند می‌تواند بیت کوین را به سمت تشکیل روند صعودی جدید هدایت کند. اما در صورت شکست معتبر این خط و تثیبت شکست، مشاهده بیت کوین ۲۰.۰۰۰ هزار دلار دور از ذهن نیست.

 

نمای هفتگی بیت کوین
نمای هفتگی بیت کوین

 

نمای هفتگی نیز به دید بهتر بیت کوین کمک می‌کند. نکته حائز اهمیت روند نزولی RSI در نمای هفتگی و نقش مقاوتی سطح ۵۰ RSI است. تا زمانی که RSI و نمودارقیمت از خط روند نزولی خارخ نشوند با اطمینان نمی‌توان در مورد صعودی بازار صحبت کرد.

از نظر بررسی عرضه و تقاضا بیت کوین و همچنین عملکرد سرمایه‌گذاران بلند مدت و کوتاه مدتی، سطح ۳۰ هزار دلار جایی است که خریداران بلند مدتی شروع به جمع آوری بیت کوین خواهند کرد.

از طرف دیگر پس از ریزش اخیر، شاخص همبستگی بیت کوین با بورس نزدک به بیشترین مقدار تاریخی خود یعنی عدد ۰.۸ رسیده که این به معنی تاثیر‌گذاری مستقیم نرخ بهره بر قیمت بیت کوین است. در طی سیاست‌های اتخاذی فدرال رزور در مورد نرخ بهره، فعلا اوضاع کلان اقتصادی به نفع بیت کوین نیست.

پیشنهاد

همانطور که ممکن است بدانید همواره مدیریت سرمایه مهم‌ترین فاکتور ماندگاری در بازار است. اگر قصد خرید بیت کوین و سرمایه‌گذاری بلند مدت در این رمز ارز را دارید. بهتر است سرمایه خود را به ۲ قسمت تقسیم کرده و در نقطه فعلی یک پله خرید کنید. در صورت ریزش بیشتر نیز می‌توانید در قیمت‌های پایین‌تر مانند ۲۵ هزار دلار یک پله دیگر به دارایی خود اضافه کنید. توجه داشته باشید که صبر کردن برای بیت کوین ۲۰ هزار دلار نیز ریسک خود را به همراه داشته و بیت کوین ممکن است هیچگاه آن قیمت را نبیند. سرمایه‌گذاری بلند مدت همواره ریسک کمتر و بازده بیشتری را به دنبال داشته است.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا