تحلیل بیت‌کوین، آیا بیت‌کوین حمایت خواهد شد؟ ۳۰.۳.۱۴۰۱

ارز دیجیتال بیت کوین، پادشاه ارز‌های دیجیتال روز‌های خوبی را سپری نمی‌کند، هرچند که این ریزش‌ها تنها مخصوص بیت کوین و ارز‌های دیجیتال نیست، اما به‌دلیل ماهیت ریسکی این بازار رمزارز، بیشتر از بازار‌های دیگر تحت تاثیر قرار گرفته است. حال که بیت کوین با موج ریزشی اخیر خود به قیمت سال ۲۰۱۷ رسیده است، آیا حمایت خواهد شد؟ یا ریزش‌ها ادامه خواهد داشت.

 

تحلیل تایم فریم روزانه بیت کوین
تحلیل تایم فریم روزانه بیت کوین

 

همانطور که در تصویر قابل مشاهده است، بیت کوین پر قدرت از کانال صعودی خود خارج شد به سطح کلیدی ۲۰ هزار دلار رسید و حتی بیست هزار دلار را به هدف ۱۷۵۰۰ شکست! اما موفق شد باری دیگر با یک کندل قوی خود را به محدوده ۲۰ هزار دلار برساند. نگهداشتن حمایت ۲۰ هزار دلاری پر اهمیت‌ترین اتفاقی است که باید برای بیت کوین اتفاق بیوفتد، در صورت از دست رفتن این حمایت بیت کوین ۱۳ هزار دلاری دور از دسترس نیست.

در صورت از دست رفتن حمایت ۲۰ هزار دلار و تایید شکست، حمایت بعدی در محدوده ۱۲ هزار دلار قرار دارد. شکست ۲۰ هزاردلار می‌تواند علاوه بر ریزش بیشتر بیت کوین را وارد یک رکود چند ساله بکند، اما نگهداشتن حمایت کمی می‌تواند اوضاع بازار را بهتر و آرامتر کند.

اندیکاتور Stochastic در تایم فریم روزانه در حال خروج از محدوده منفی خود است که می‌تواند از شتاب نزولی بازار  بکاهد. اما RSI برای خروج از اشباع فروش خود قدرت نشان نداده است.

 

نمای هفتگی بازار
نمای هفتگی بازار

 

در تایم فریم هفتگی RSI بیت کوین به محدوده‌ای پایین‌تر از سقوط تاریخی آن در سال ۲۰۱۸ که به قیمت ۳ هزار دلار رسید کشیده شده است. محدوده فعلی RSI می‌تواند نشان‌دهنده کف بازار باشد. در هر حال از دید پرایس اکشنی بیت کوین نیازمند بستن چند کندل هفتگی در بالای حمایت ۲۰ هزار دلار خود است.

  • هم‌اکنون بیت کوین نه در شرایط فروش قرار دارد نه خرید. فروش در کف قیمتی همواره کاری اشتباه بوده و دارایی شما شکار نهنگ‌ها خواهد شد.
  • برای خرید بیت کوین در این قیمت نیز بهتر است تا تثبیت قیمت صبر کنید و آرام گرفتن بازار صبر کنید.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا