تحلیل بیت کوین، احتمال بیشتر نزول قیمت، ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

ارز دیجیتال بیت کوین در چند هفته گذشته با روند صعودی میان مدت همراه بود. گویا گاو‌ها در حال از دست دادن قدرت خود هستند. در چند روز گذشته بیت کوین چندین بار تلاش کرد تا از سطح ۲۵ هزار دلار گذر کند اما با قدرت نمایی خرس‌ها رو به رو شد. از آنجایی که سد ۲۵ هزار دلار از نظر روانی و تکنیکالی اعتبار بالایی دارد، احتمال اصلاح بیت کوین فعلا بیشتر از صعود آن دیده می‌شود. هم‌اکنون بیت کوین با قیمت ۲۴ هزار دلار در ظهر دوشنبه ۲۴ مرداد، در حال معامله است. با ادامه تحلیل بیت کوین همراه ما باشید.

 

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

روند میان مدت همچنان صعودی است، سقف‌ها بالاتر از سقف قبلی و کف‌ها نیز بالاتر تشکیل شده‌اند. با این حال هم‌اکنون بیت کوین درحال تشکیل یک سقف جدید با کندل‌های دوجی و پین‌بار است که نشانه‌های اصلاح قیمت را در خود دارند. در صورت وقوع حرکت نزولی، حمایت اول بیت کوین، تلاقی میدلاین کانال نزولی و خط روند میان مدت صعودی است که قیمت ۲۲۲۰۰ را نشان می‌دهد.

 

نمای نزدیک‌تر بیت کوین در تایم روزانه
نمای نزدیک‌تر بیت کوین در تایم روزانه

 

همانطور که در نمای نزدیک مشاهده میکنید، کندل‌های کنونی بیشتر تمایل به نزول دارند تا صعود.

با این حال اندیکاتور RSI همچنان در روند صعودی، اما مماس با خط روند خود قرار دارد. اگر این اندیکاتور از خط روند حمایت نشود، احتمال نزول بیش از پیش خواهد شد. اما اگر حمایت شود و باری دیگر به سمت بالا چرخش کند، می‌توانیم انتظار ادامه روند صعودی را از بیت کوین داشته باشیم.

اندیکاتور مکدی نیز در حال ایجاد یک کراس نزولی است که شنان‌دهنده قدرت فعلی خرس‌هاست.

  • اگر در قیمت‌های پایین بیت کوین خریده و در سود هستید، می‌توانید به سیو سود فکر کنید!
  • خرید در قیمت‌های فعلی منطقی نیست و بهتر است تا تثبیت قیمت صبر کنید.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا