بک‌لاگ تراکنش‌های بیت کوین کاهش میابد

اگرچه کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین کاهش یافته است و بخشی از عقب‌ماندگی نقل و انتقالات تایید نشده کاهش یافته است، این پروتکل همچنان با بیش از ۲۸۹,۰۰۰ تراکنش در انتظار تایید دست و پنجه نرم می‌کند. از زمان نگارش این مقاله، بیش از ۲۱۸ بلاک باید پردازش شود تا به طور کامل این ازدحام کاهش یابد.

 

عقب‌ماندگی تراکنش‌های بیت کوین

داده‌ها در ۲۰ می ۲۰۲۳، ساعت ۱:۳۵ بعد از ظهر جمع‌آوری شد. تقریباً ۲۸۹,۳۸۵ تراکنش تایید نشده بیت کوین را نشان می‌دهد که در پس مانده‌ها باقی مانده اند. این مقدار کمی کمتر از رقم ثبت شده نه روز قبل در ۱۱ می است، زمانی که بیش از ۳۰۰,۰۰۰ تراکنش در انتظار تایید ماینرها بود. با این حال، هزینه‌ها از آن زمان کاهش یافته است. در آن زمان، کارمزد با اولویت بالا ۳ دلار برای هر تراکنش بود.

 

در حال حاضر، آمار mempool.space نشان می‌دهد که کارمزد با اولویت بالا ۱.۸۱ دلار برای هر تراکنش است، در حالی که کارمزد با اولویت متوسط ۱.۶۲ دلار است. طبق داده‌های این سایت، یک انتقال با اولویت پایین به ازای هر تراکنش در بعدازظهر شنبه ۱.۴۷ دلار خواهد بود. در همین حال، معیارهای bitinfocharts.com میانگین کارمزد تراکنش BTC را ۰.۰۰۰۲۳ BTC در هر تراکنش یا ۶.۰۷ دلار نشان می‌دهد. با توجه به کارمزدهای تراکنش متوسط در شبکه بیت کوین، bitinfocharts.com کارمزدی در حدود ۰.۰۰۰۱۳ BTC یا ۳.۵۵ دلار در هر انتقال را گزارش می‌دهد.

 

تداوم عقب ماندگی نقل و انتقالات تایید نشده بیت کوین، برخی را به این حدس و گمان واداشت که تقاضا در نهایت کاهش یابد. با این حال، دیگران استدلال می‌کنند که به دلیل وجود Ordinalها و توکن‌های BRC20، تقاضا می‌تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. در حال حاضر، حدود ۸,۱۲۸,۱۵۸ نوشته را می‌توان در بلاکچین بیت کوین یافت. علاوه بر این، ارزش فعلی ۲۴,۶۷۷ توکن BRC20 موجود، ۵۹۲ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا