رفتار قیمت بیت کوین، شبیه حال و هوای سال ۲۰۱۹

رفتار قیمت بیت کوین، شبیه حال و هوای سال ۲۰۱۹.

حال و هوای فعلی شبیه بازار نزولی سال ۲۰۱۹ است، در حالی که صنعت ارزهای دیجیتال بر سر پیشرفت‌های فنی غوغا می‌کند، در حالی که بازارهای گسترده‌تر بی‌تفاوت هستند. با پیش‌بینی یک تقویم اقتصادی کلان، بازار کریپتوها اندکی افت کرده است.

 

رفتار قیمت بیت کوین مشابه ۲۰۱۹

دارایی‌های اصلی بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) در روز دوشنبه به زیر آستانه‌های مربوط به ۳۰۰۰۰ دلار و ۲۰۰۰ دلار کاهش یافتند که نشان‌دهنده کاهش ۲.۹ درصدی در کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال است که اکنون به ۱.۲ تریلیون دلار می‌رسد.

بیت کوین و اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته تغییر اندکی داشته‌اند و هر دو با ۰.۳ درصد کاهش به حدود ۲۹۲۰۰ دلار و ۱۸۵۰ دلار رسیده‌اند. داده‌ها نشان می‌دهد که هر دو دارایی در اوایل هفته به ترتیب ۳ و ۲ درصد سقوط کردند که شدیدترین زیان آن‌ها در ۱۰ روز گذشته است.

کارگزاری کریپتویی پرایم فالکون ایکس در خبرنامه هفتگی خود نوشت:

“حال و هوای فعلی بازار شبیه سال ۲۰۱۹ است، در حالی که صنعت در مورد تحولات بالقوه غوغا می‌کند، در حالی که بازارهای گسترده‌تر توجه کمی به صنعت می‌دهند. حجم معاملات بیت کوین و اتریوم نیز اکنون به پایین‌ترین حد سالانه رسیده است.”

علیرغم عقب نشینی کلی، سایر ارزهای دیجیتال امیدوارکننده هستند، که احتمالاً به دنبال رأی اخیر Ripple در مقابل SEC و ETF بیت کوین نقطه‌ای تازه شده Blackrock مرتبط است.

ناظران بازار اکنون پیش‌بینی می‌کنند که رویدادهای کلان اقتصادی آتی می‌تواند رضایت بازار کریپتو را مختل کند. سایر عوامل اقتصاد کلان عبارتند از: تأثیر افزایش عمده قیمت نفت، ارقام تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده و افزایش نرخ بهره مورد انتظار بانک مرکزی اروپا.

در حالی که ارتباط بین دارایی‌های دیجیتال و بازارهای گسترده‌تر در ماه‌های اخیر کاهش یافته است، تحلیل‌گران همچنان معتقدند که تحولات در سطح جهانی و تأثیر آن‌ها نباید نادیده گرفته شود.

فالکون ایکس خاطرنشان کرد که نوسانات کریپتو چه به صورت واقعی و چه ضمنی به کاهش خود ادامه می‌دهد و به طور بالقوه فرصتی برای خرید برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند خود را در برابر بازار گسترده‌تر در برابر جهش‌های احتمالی مرتبط با هفته شلوغ کلان محافظت کنند، ارائه می‌کند.

منبع: cointelegraph

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا