قیمت بیت کوین در زمان هاوینگ به ۴۰ هزار دلار می‌رسد

در حدود ۹ ماه که انتظار می‌رود نزدیک به ۲۴ آپریل ۲۰۲۴ باشد، بیت کوین قرار است چهارمین نصف کردن پاداش بلاک خود را تجربه کند. بسیاری از حامیان و ناظران بازار افزایش قیمت را قبل از این رویداد پیش‌بینی می‌کنند. به گفته یک تحلیلگر ناشناس بازار که به نام Plan B شناخته می‌شود، قیمت بیت کوین می‌تواند در آستانه نصف شدن پاداش بلاک بعدی به بین ۴۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ دلار برسد.

 

بیت کوین می‌تواند از ۴۰ هزار دلار پیش از نصف شدن چهارم پاداش بلاک در میان ابهامات بازار عبور کند

دو رویداد خوش بینانه بحث را در محافل اخیر برانگیخته است، تصویب بالقوه یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده و نصف شدن پاداش بلاک قریب‌الوقوع. هاوینگ آتی، که پیش‌بینی می‌شود در حدود ۹ ماه آینده، نزدیک به ۲۴ آپریل ۲۰۲۴ رخ دهد، ناگزیر درآمد استخراج‌کنندگان بیت کوین را به نصف کاهش می‌دهد. تحلیلگران JPMorgan پیش‌بینی می‌کنند که اگر قیمت و هزینه‌های تراکنش دارایی کریپتو تا آن تاریخ افزایش نیابد، چالش‌های مالی برای استخراج‌کنندگان بیت کوین (BTC) وجود خواهد داشت.

 

نیکولاوس پانیگیرتزوگلو، تحلیلگر ارشد جی‌پی مورگان، در یادداشتی به مشتریان توضیح داد:

در حالی که به نظر می‌رسد نصف شدن پاداش بیت کوین تأثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین دارد، با توجه به اینکه هزینه تولید از نظر تاریخی به عنوان یک کف عمل می‌کرد، اما چالشی برای استخراج‌کنندگان بیت کوین ایجاد می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا