پیشرفت بیت کوین در پاکسازی بک لاگ

در هفته گذشته، شبکه بیت کوین پیشرفت‌هایی در حل مشکلات تراکم خود داشته است. در ۷ می ۲۰۲۳، تعداد تراکنش‌های تأییدنشده به بالاترین حد خود یعنی بیش از ۵۰۰,۰۰۰ نقل و انتقال رسید که باعث عقب‌ماندگی بزرگی شد. با این حال، از امروز، این تعداد به ۲۶۳,۴۰۶ کاهش یافته است. در حال حاضر، برای پردازش اکثر تراکنش‌هایی که هنوز در حافظه شبکه گیر کرده‌اند، ۱۸۴ بلاک باید حل شوند.

 

مشکلات تراکم در شبکه بیت کوین کم می‌شود

صف طولانی تراکنش‌ها بالاخره شروع به فروکش کرد زیرا استخراج‌کنندگان بیت کوین شروع به جبران برخی از عقب‌ماندگی‌ها کرده اند. همانطور که سه روز پیش گزارش دادیم، با کاهش تراکنش‌های تایید نشده از بیش از ۵۰۰,۰۰۰ در ۷ می به کمی بیش از ۳۰۰,۰۰۰ در روز پنجشنبه، ۱۱ می، این روند به بهبودی رفته است.

 

طبق آمار mempool.io، تراکنش‌های با اولویت بالا ۳ دلار در هر انتقال قیمت داشتند، در حالی که تراکنش‌های با اولویت پایین ۲.۲۳ دلار به ازای هر انتقال در آن زمان هزینه داشتند. آمارهای کنونی در ۱۴ می نشان می‌دهد که هزینه‌های Onchain به طور قابل توجهی در بلاکچین بیت کوین در سه روز گذشته کاهش یافته است. همین چند روز پیش، یک تراکنش با اولویت بالا ۳ دلار هزینه داشت، اما امروز، این کارمزد به ۰.۸۳ دلار کاهش یافته است.

 

انتقال با اولویت متوسط اکنون ۰.۷۹ دلار قیمت دارد، در حالی که یک تراکنش با اولویت پایین می‌تواند حدود ۰.۷۵ دلار قیمت داشته باشد. این یک پیشرفت قابل توجه است، زیرا هزینه‌های زنجیره‌ای با اولویت بالا در طول ۷۲ ساعت گذشته ۷۲.۳۳٪ کاهش یافته است. علاوه بر این، تعداد تراکنش‌های تایید نشده باقی مانده در صف به ۲۶۳,۴۰۶ کاهش یافته است که کمی بیش از نیمی از معاملات در ۷ می است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا