پیش‌بینی قیمت بیت کوین با کمک هوش مصنوعی

با افزایش بیش از ۱۵ درصدی قیمت بیت کوین در برابر دلار آمریکا، مردم نسبت به عملکرد بازار دارایی‌های کریپتویی پیشرو خوشبین‌تر هستند. دو هفته پیش، از چندین چت‌ربات مجهز به هوش مصنوعی پرسیدیم که آیا آنها معتقدند بیت کوین تبدیل به یک ارز ذخیره می‌شود یا خیر. این بار، برای تعیین قیمت پیش‌بینی‌شده بیت کوین تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳، سؤال متفاوتی را از محبوب‌ترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی مطرح کردیم.

 

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در پایان سال در میان یک چشم‌انداز کلان نامشخص

در ۲۳ ژوئن ۲۰۲۳، از شش چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کردیم تا پیش‌بینی‌های آن‌ها را برای بیت کوین، دارایی کریپتویی پیشرو (BTC) تا پایان سال بیابد. تحقیق ما از شش تا از محبوب‌ترین چت‌ربات‌های هوش مصنوعی از جمله Claude Instant و ۴ Anthropic ،Bard Google ،Chatgpt 3.5 و ۴ Openai و همچنین حالت خلاقانه Bing AI استفاده کرد.

 

شایان ذکر است در حالی که ما پاسخ‌های Chatgpt 3.5 و ۴ را می‌خواستیم، ۳.۵ به هیچ وجه پاسخی ارائه نمی‌کرد و Chatgpt 4 گفت که یک برآورد بسیار تقریبی ارائه می‌دهد و نباید برای تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری به آن اعتماد کرد. آزمایش پیش‌بینی قیمت، دنباله‌ای از مطالعه‌ای است که دفتر خبری ما ۱۴ روز پیش در مورد احتمال تبدیل بیت کوین به یک ارز ذخیره جهانی انجام داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا