اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین، احتمال سقوط تا ۱۲ هزار دلار!

دنباله‌ای از هشدارهای کلان که از گلدمن ساکس منتشر می‌شود، قیمت بیت کوین (BTC) را در معرض خطر سقوط، آن هم تا ۱۲,۰۰۰ دلار نشان می‌دهد.

 

سقوط قیمت بیت کوین تا ۱۲,۰۰۰ دلار

تیمی از اقتصاددانان گلدمن ساکس به رهبری Jan Hatzius پیش بینی خود را برای سرعت افزایش نرخ‌های معیار فدرال رزرو افزایش دادند. آنها خاطرنشان کردند که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ‌ها را در ماه سپتامبر ۰.۷۵ درصد و در نوامبر ۰.۵ درصد افزایش خواهد داد که نسبت به پیش‌بینی قبلی آنها به ترتیب ۰.۵ و ۰.۲۵ درصد بیشتر است.

 

مسیر افزایش نرخ فدرال رزرو نقش کلیدی در تعیین روند قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ ایفا کرده است. افزایش‌های اخیر، سرمایه‌گذاران را وادار کرده است که از دارایی‌های پرریسک‌تر خارج شوند و به دنبال سرپناهی ازجمله جایگزین‌های امن‌تر مانند پول نقد بروند.

 

بیت کوین تا به امروز بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است و اکنون زیر حمایت روانی ۲۰,۰۰۰ دلاری خود در حال معامله است. برخی از تحلیلگران، از جمله یک معامله‌گر ملقب به Doctor Profit، معتقدند قیمت BTC در سطوح فعلی وارد فاز پایین شده است.

 

با این حال، این معامله‌گر هشدار داد:

لطفاً تصمیمات بعدی FED را در نظر بگیرید. ۰.۷۵٪ افزایش نرخ قبلاً در قیمت تاثیر گذاشته است و اکنون میخواهند نرخ را ۱٪ افزایش دهد. ما هم‌اکنون شاهد حمام خون در بازار هستیم!

 

از سوی دیگر، همبستگی دائمی مثبت بیت کوین با بازار سهام ایالات متحده، به ویژه Nasdaq Composite، خطرات اصلاحی عمیق‌تری را به همراه دارد.

 

شارون بل، استراتژیست گلدمن ساکس، گفت افزایش‌های اخیر در بازار سهام می‌تواند تله‌های گاوی باشد و شرکت او هشداری مبنی بر این داد که اگر فدرال رزرو با افزایش نرخ‌های خود برای مبارزه با تورم تهاجمی‌تر شود، ممکن است شاهد ۲۶ درصد دیگر سقوط قیمت بیت کوین باشیم.

 

بر اساس داده‌های CME که در گزارش هفتگی کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) مشخص شده است، این هشدارها همزمان با افزایش اخیر موقعیت‌های فروش بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران نهادی است.

 

نیک، تحلیلگر Ecoinometrics گفت:

قطعاً نشانه‌ای از این است که برخی افراد روی سقوط دارایی‌های ریسکی در پاییز امسال حساب می‌کنند.

 

قراردادهای آپشن بیت کوین که در پایان سال ۲۰۲۲ منقضی می‌شوند نشان می‌دهد که بیشتر معامله‌گرانی که روی قیمت بیت کوین شرط بندی می‌کنند، محدوده ۱۰,۰۰۰ تا ۱۲,۰۰۰ دلار را برای بیت کوین متصورند.

 

از منظر فنی، قیمت بیت کوین می‌تواند تقریباً ۳۰ درصد کاهش یابد و به ۱۳,۵۰۰ دلار برسد زیرا قیمت یک الگوی inverse cup and handle pattern را تشکیل داده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا