اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

چشم انداز قیمت بیت کوین در ماه سپتامبر

تقریباً ده روز پس از سپتامبر، با بازگشت معامله‌گران پس از تعطیلات تابستانی، حجم بازار بیت کوین شروع به افزایش کرده است. با بازگشت حجم، نوسانات نیز افزایش می‌یابد، به طوری که این هفته احساسات صعودی و نزولی در بازار باهم ادغام شده اند. در روزهای باقی مانده ماه، سؤال اصلی بدون شک این است که آیا هر یک از اینها می‌تواند پیروز شود یا تثبیت قیمت تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

 

وضعیت فعلی بازار

جمعه گذشته، لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ماه اوت (NFP) منتشر شد. که نشان داد ۳۱۵,۰۰۰ شغل به اقتصاد ایالات متحده اضافه شده است. اگرچه بازار کار همچنان بستر خوش‌بینی در ایالات متحده است، اما برای دور کردن توجه از بحران تورمی کافی نبوده است. با وجود رقم NFP بهتر از حد انتظار، بیت کوین یک روز پس از انتشار داده‌ها به پایین‌ترین حد دو ماهه سقوط کرد و به زیر ۱۸,۶۰۰ دلار رسید. از آن زمان قیمت بیت کوین عمدتاً تثبیت شده است و بین کف ۱۹,۵۰۰ دلار و مقاومت ۲۰,۲۰۰ دلار معامله می‌شد.

 

با این حال، از زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین افزایش یافت و قیمت‌ها بار دیگر به بالای ۲۱,۰۰۰ دلار رسید. برخی این افزایش را به اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نسبت می‌دهند، که همه تایید کردند افزایش نرخ بهره تا زمانی که رکود تمام شود ادامه خواهد داشت.

 

چشم انداز سپتامبر

در زمان نوشتن این مقاله BTC/USD در حال حاضر با قیمت ۲۱,۳۳۴ دلار معامله می‌شود. به نظر می‌رسد قیمت‌ها بازهم به سمت سطح مقاومت کلیدی ۲۱,۶۵۰ دلار پیش می‌روند که اگر شکسته شود، گاوها بیت کوین را به ۲۲,۰۰۰ دلار خواهند رساند. اگر این اتفاق بیفتد، شاخص قدرت نسبی (RSI) که در حال حاضر روی ۵۴.۳۸ قرار دارد، احتمالاً نزدیک به برخورد با سقف ۶۱.۵۰ خواهد بود.

 

در نهایت، در کوتاه‌مدت، به نظر می‌رسد که افزایشی در احساسات صعودی وجود داشته باشد، اما با افزایش این احساسات، سؤالات در مورد اینکه تا چه زمانی می‌تواند به طور بالقوه ادامه داشته باشد، افزایش خواهد یافت. بر این اساس، برخی ممکن است انتظار تثبیت بیشتر در ماه سپتامبر را داشته باشند، با این حال، ممکن است در محدوده بالاتری نسبت به سطوح حمایت و مقاومت اوت رخ دهد.

 

شاخص کلیدی در ماه سپتامبر، RSI و احتمال شکستن آن از ۶۱.۵۰ خواهد بود. اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین احتمالاً تا پایان ماه به بالای ۲۳,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا