اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

قیمت بیت کوین در ماه اکتبر

یازده روز پس از شروع ماه اکتبر و پیش از گزارش تورم این چهارشنبه در ایالات متحده، قیمت بیت کوین به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای سقوط کرد. قیمت دارایی رمزنگاری پیشرو جهان در ماه سپتامبر عمدتاً در محدوده قرمز رنگ بود و در اکثر ماه زیر ۲۰,۰۰۰ دلار معامله شد. در زمان نگارش، بیت کوین همچنان زیر محدوده ۲۰,۰۰۰ حرکت می‌کند و بسیاری از معامله‌گران در این فکر هستند که آیا در این ماه شاهد افزایش قابل توجهی خواهیم بود یا خیر.

 

وضعیت فعلی قیمت بیت کوین و بازار

هفته گذشته لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (U.S. non-farm payrolls) نشان داد که ۲۶۳,۰۰۰ شغل در ماه سپتامبر به اقتصاد ایالات متحده اضافه شده است که بهتر از انتظار ۲۵۰,۰۰۰ بازار است. این داده‌ها برای دلار آمریکا در حال حاضر مثبت است که یکی از دلایل اصلی کاهش اخیر قیمت‌ها بوده است. با افزایش قیمت دلار در برابر اکثر ارزهای G7، قیمت کالاها و ارزهای دیجیتال کاهش یافت، زیرا تقاضا کاهش یافت.

 

روز چهارشنبه، معامله‌گران منتظر انتشار گزارش تورم ایالات متحده خواهند بود که می‌تواند بر تصمیمات سیاست آتی فدرال رزرو تأثیر بگذارد. بسیاری بر این باورند که فدرال رزرو می‌تواند نرخ بهره را ۷۵ واحد پایه (bps) افزایش دهد که احتمالاً باعث تقویت بیشتر دلار خواهد شد.

 

چشم انداز اکتبر قیمت بیت کوین

در زمان نوشتن این مطلب، BTC/USD در حال حاضر زیر ۲۰,۰۰۰ دلار، با قیمت ۱۹,۰۹۳.۷۳ دلار معامله میشود که زیر کف ۱۹,۳۰۰ دلار است. حرکت به زیر این طبقه پس از شکستن یک نقطه دیگر از حمایت انجام می‌شود و شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه (RSI) اکنون به زیر نقطه ۴۶.۳۰ خود رسیده است.

 

با ما به روز باشید: قیمت لحظه‌ای بیت کوین

 

با نگاهی به نمودار بیت کوین، به نظر می‌رسد توقف بعدی این شاخص ۴۳.۰۰ باشد و در صورت ضربه زدن به این نقطه، BTC احتمالا زیر ۱۹,۰۰۰ دلار خواهد بود. اگر این حرکت به سمت پایین ادامه یابد، می‌توانیم شاهد حرکت بیت کوین به سمت پایین‌ترین قیمت ژوئن، ۱۷,۸۹۵ دلار باشیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا