بررسی موشکافانه تاریخچه بیت کوین و تاریخچه قیمت بیت کوین

جدول زمانی و تاریخچه قیمت بیت کوین

دوازده سال قبل از شروع تسلط بیت کوین بر چرخه اخبار روزانه، این ارز رمزنگاری شده برای اولین بار بی سر و صدا در لیست پستی رمزنگاری کمی خوانده شده آشکار شد. در سال‌های بعد، این فناوری توسط گروهی از افراد متعهد و همفکر توسعه یافت که در نوع جدیدی از فناوری ارزش زیادی می‌دیدند، در حالی که هیچ کس دیگری این کار را نمی‌کرد.

این مقاله برخی از رویدادهای کلیدی در تاریخ بیت کوین، از آغاز و توسعه اولیه آن تا پذیرش اخیر السالوادور از بیت کوین به عنوان ارز قانونی را پوشش می دهد.

خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، معتقد بود که بیت کوین می تواند با پایان دادن به اتکای خود به ارزهای فیات تورمی مانند دلار آمریکا و بانک های مرکزی، نحوه استفاده ما از پول را به طور مثبت تغییر دهد. ساتوشی اظهار داشت که بیت کوین می تواند واسطه های مالی مانند بانک های جهانی و شرکت های یکپارچه را که بارها اعتماد و حریم خصوصی ما را نقض کرده اند، از بین ببرد. ناکاموتو واقعا کیست این که آیا او حتی یک شخص است، یا یک فرد، یک گروه یا یک شرکت، حداقل می توان گفت موضوعات بحث برانگیز هستند. با این حال، اکثریت موافق هستند که بیت کوین قبلاً تأثیر عمیقی بر اقتصاد جهانی ما داشته است و خواهد داشت.

 

۲۰۰۸ – ۲۰۱۰

۲۲ آگوست ۲۰۰۸، قیمت بیت‌کوین: ۰ دلار ساتوشی ناکاموتو یک تبادل ایمیل با وی دای، خالق b-money ، که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، آغاز می‌کند.

 

جدول زمانی و تاریخچه قیمت بیت کوین

 

۳۱ اکتبر ۲۰۰۸، قیمت بیت کوین: ۰ دلار ساتوشی پیامی با عنوان «کاغذ نقد الکترونیکی بیت کوین P2P» را در یک پست رمزنگاری ارسال می کند. این ایمیل یک سیستم نقدی الکترونیکی را توصیف می‌کند که کاملاً همتا به همتا و بدون شخص ثالث قابل اعتماد است.

می‌توانید پیام کامل را در اینجا بیابید و گزیده‌ای از آن در تصویر زیر آمده است.

 

کاغذ نقدی الکترونیکی بیت کوین P2P

 

این ایمیل به کاغذ سفیدی به نام «بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» پیوند خورد.

 

بیت کوین همتا به همتا

 

وایت پیپر بیت کوین را به عنوان «سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر اثبات رمزنگاری به جای اعتماد، توصیف می‌کند که به هر دو طرف اجازه می‌دهد تا مستقیماً بدون نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد با یکدیگر معامله کنند».

ساتوشی شرحی از نحوه عملکرد تراکنش ها را به شرح زیر ارائه کرد:

«هر مالک با امضای دیجیتالی هش تراکنش قبلی و کلید عمومی مالک بعدی و افزودن آن‌ها به انتهای کوین یا کوین را به شخص بعدی منتقل می‌کند دریافت‌کننده می‌تواند امضاها را برای تأیید زنجیره مالکیت تأیید کند.»

 

زنجیره مالکیت

 

ساتوشی همچنین شرحی از سیستم اثبات کار بیت کوین را در تصویر زیر ارائه کرده است.

 

اثبات کار بیت کوین

 

PoW بیت کوین از سیستم Hashcash طراحی شده توسط Adam Back در سال ۱۹۹۷ الهام گرفته شده است ، که Back آن را به عنوان معیار مقابله با انکار خدمات طراحی کرد.

۱۲ دسامبر ۲۰۰۸، قیمت بیت کوین: ۰ دلار  بیت کوین به منبع جامعه منبع باز Sourceforge اضافه شد. مبادلات جالبی در مورد چگونگی استفاده از بیت کوین روزی بین اولین توسعه دهندگان و مشارکت کنندگان وجود دارد.

 

بیت کوین از سیستم

 

پیام‌های متعددی از سوی Hal Finney، یکی از توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار وجود دارد که به ساتوشی درباره برخی اشکالات در کد اولیه بیت‌کوین هشدار می‌دهد.

می‌توانید پست بدنام Hal Finney را بیابید که در مورد پتانسیل ارزش بیت کوین در صورت تبدیل شدن به سیستم پرداخت غالب در سراسر جهان بحث می‌کند، در تصویر زیر.

 

پتانسیل ارزش بیت‌کوین

 

۳ ژانویه ۲۰۰۹، قیمت بیت کوین: ۰ دلار  بلاکچین بیت کوین راه اندازی شد و بلاک پیدایش استخراج شد. این بلوک به طور معروف شامل عنوان مقاله تایمز با عنوان “صدر اعظم در آستانه دومین کمک مالی برای بانک ها” بود که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

 

بلاکچین بیت کوین

 

این یادداشت از ساتوشی باعث ایجاد نظریه محبوب امروزی شد یعنی بیت کوین به عنوان پاسخی مستقیم به رفتار غیراخلاقی و غیرمسئولانه بخش بانکداری سنتی در دوره سقوط تا سقوط سال ۲۰۰۸ ایجاد شد. مجموع عرضه بیت کوین ثابت است و تعداد بیت کوین ها در سقف ۲۱ میلیون قرار دارد. کسری از بیت کوین ” ساتوشی ” نامیده می شود که به درستی به نام بنیانگذار و نماینده ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ BTC است.

۸ ژانویه ۲۰۰۹، قیمت بیت کوین: ۰ دلار نسخه ۰.۱ بیت کوین منتشر شد . ساتوشی بیت کوین را به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی جدید توصیف می کند که از شبکه همتا به همتا برای جلوگیری از خرج کردن مضاعف استفاده می کند. این کاملاً غیرمتمرکز است و هیچ سرور یا مرجع مرکزی ندارد.

 

ساتوشی بیت کوین

 

۱۲ ژانویه ۲۰۰۹، قیمت بیت کوین: ۰ دلار اولین تراکنش بیت کوین برای ۱۰ بیت کوین بین ساتوشی و Hal Finney انجام می شود.

در این مرحله، Hal Finney در فضای اولیه بیت کوین بسیار فعال بود. این دانشمند کامپیوتر با ایجاد اولین سیستم PoW قابل استفاده مجدد شناخته می شود و یکی از اولین پاسخ دهندگان به پست های اولیه ساتوشی بود که به رفع برخی از باگ های اولیه کمک کرد.

تصور می‌شود که فینی، که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، دومین فردی است که پس از ساتوشی، شبکه بیت‌کوین را اداره می‌کند.

 

دانشمند کامپیوتر هال فینی

 

متأسفانه، فینی در سال ۲۰۰۹ به بیماری ALS مبتلا شد، که منجر به گذراندن آخرین سالهای زندگی خود در یک صندلی چرخدار شد. فینی خبر تشخیص خود را در یک پست وبلاگ به اشتراک گذاشت .

فینی علیرغم تشخیص و فلج ناشی از آن، خوش بین بود. در یک پست وبلاگی در سال ۲۰۱۳، او می نویسد “این یک تغییر بوده است، اما زندگی من خیلی بد نیست” و “من در کل خیلی خوش شانس هستم. حتی با ALS، زندگی من بسیار رضایت بخش است.”

فینی در سالهای آخر زندگی خود به نوشتن کد با استفاده از سیستم ردیاب چشم ادامه داد .

۱۱ فوریه ۲۰۰۹، قیمت بیت کوین: ۰ دلار ساتوشی ناکاموتو اطلاعاتی درباره بیت کوین در انجمن بنیاد P2P منتشر می کند.

او می نویسد: «من یک سیستم پول نقد الکترونیکی منبع باز P2P به نام بیت کوین توسعه داده ام. این کاملاً غیرمتمرکز است، بدون سرور مرکزی یا طرف های قابل اعتماد، زیرا همه چیز به جای اعتماد مبتنی بر اثبات رمزنگاری است.

توضیح ساتوشی از مشکل حل شده توسط بیت کوین در تصویر زیر آمده است.

 

ساتوشی بیت کوین 2

 

۱۲ آوریل ۲۰۰۹، قیمت بیت کوین ۰ دلار: ساتوشی با  Mike Hearn، توسعه دهنده گوگل که بعداً به طور تمام وقت روی توسعه بیت کوین کار کرد، شروع به ارسال ایمیل به صورت رفت و برگشتی کرد. آنها در مورد استخراج، سرعت و اندازه تراکنش، امنیت و موارد دیگر بحث کردند.

۱۲ اکتبر ۲۰۰۹، قیمت بیت کوین ۰ دلار: یک توسعه دهنده فنلاندی به نام  Martti Malmi ، که با نام Sirius نیز شناخته می شود، ۵۰۵۰ بیت کوین را به قیمت ۵.۰۲ دلار به فروش می رساند و اولین قیمت بیت کوین را به ۰.۰۰۰۹ دلار رساند.

۲۴ ژانویه ۲۰۱۰، قیمت بیت کوین ۰ دلار: کاربری به نام Sabunir در انجمن بیت کوین تاک پست می گذارد که سعی می کند یک عکس را به قیمت ۵۰۰ بیت کوین بفروشد .

 

بیت کوین تاک

 

این موضوع شامل موارد جالبی بین اولین کاربران بیت کوین و ساتوشی است، از جمله توضیحی در مورد اینکه چرا تراکنش های بیت کوین نمی توانند حاوی پیام های رمزگذاری شده باشند.

۱۵ فوریه ۲۰۱۰، قیمت بیت کوین۰ دلار: در پاسخ به برخی بازخوردهای منفی در مورد پست خود در سایت بنیاد P2P، ساتوشی توضیح می دهد که چرا تلاش های قبلی برای ایجاد یک ارز دیجیتال همتا به همتا شکست خورده است.

بسیاری از مردم بطور خودکار ارزهای الکترونیکی را به دلیل همه شرکت‌هایی که از دهه ۱۹۹۰ شکست خورده‌اند، به عنوان یک دلیل گمشده رد می‌کنند. امیدوارم واضح باشد که فقط ماهیت کنترل شده مرکزی آن سیستم ها بود که آنها را محکوم کرد. من فکر می کنم این اولین بار است که ما یک سیستم غیرمتمرکز و غیر مبتنی بر اعتماد را امتحان می کنیم.

۲۶ فوریه ۲۰۱۰، قیمت بیت کوین۰ دلار: ساتوشی در مورد لوگوی بیت کوین که شامل نماد اکنون “دو خط از بیرون” است، بازخورد می خواهد.

 

ساتوشی در مورد لوگوی بیت کوین

 

۲۲ مه ۲۰۱۰، قیمت بیت کوین ۰ دلار: مردی به نام لازلو با یکی دیگر از علاقه مندان اولیه بیت کوین مذاکره کرد تا دو پیتزای پاپا جان را که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در ازای ۱۰۰۰۰ بیت کوین به خانه او تحویل دهند.

در این مرحله، هیچ روش رسمی یا ثابتی برای خرید و فروش کالا و خدمات با بیت کوین وجود نداشت، و هیچ مبادله ای وجود نداشت، بنابراین معامله بیت کوین برای کالاها و خدمات معمولاً مستلزم مبادله ای از طریق اینترنت بود.

به لطف Lazlo، طرفداران بیت کوین با علاقه از ۲۲ می به عنوان روز پیتزا بیت کوین یاد می کنند.

 

پیتزا بیت کوین

 

۱۰۰۰۰ بیت کوینی که Lazlo برای این دو پیتزا پرداخت کرده است، در حال حاضر بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارزش دارد – امروز، که می تواند ۱۰،۰۰۰ متریک تن طلای واقعی را برای شما بخرد.

اما حداقل Lazlo برای خوردن گران ترین وعده غذایی تاریخ ما حق فخر فروشی دارد.

۱۱ ژوئن ۲۰۱۰، بیت کوین قیمت۰ دلار:  توسعه دهنده نرم افزار Gavin Andresen یک پروژه افسانه ای در حال حاضر در Bitcointalk به نام The Bitcoin Faucet راه اندازی کرد. Bitcoin Faucet کوین بیت کوین های رایگان داد تا به شبکه کمک کند از زمین خارج شود.

 

پروژه افسانه ای

 

آندرسن برای پروژه خود تمجیدهای قابل توجهی دریافت کرد، از جمله از خود ساتوشی ، که پاسخ او در تصویر زیر آمده است.

 

آندرسن برای پروژه

 

از سال ۲۰۱۰ به بعد، Andresen توسعه دهنده اصلی بیت کوین بود. بررسی فناوری MIT حتی Andresen را به عنوان “مردی که واقعا بیت کوین ساخت” توصیف کرد.

جولای، ۲۰۱۰ ، قیمت اول بیت کوین ۰.۰۸ دلار: بیت کوین با قیمت تخمینی ۰.۰۰۰۸ تا ۰.۰۸ دلار به ازای هر کوین معامله می شود.

۶ آگوست ۲۰۱۰، قیمت بیت کوین ۰.۰۸ دلار: یکی از اعضای بیت کوین تاک به نام «gridecon» در پستی با عنوان «ضربه بیت کوین از نظر ترمودینامیکی منحرف است» نگرانی های خود را در مورد مصرف انرژی بیت کوین به اشتراک می گذارد .

گزیده ای از این پست در تصویر زیر آمده است.

 

بیت کوین تاک1

 

در پاسخ به این پست، ساتوشی استخراج بیت کوین را با استخراج طلا مقایسه می کند، «هزینه نهایی استخراج طلا نزدیک به قیمت طلا باقی می ماند. استخراج طلا اتلاف است، اما این ضایعات بسیار کمتر از فایده داشتن طلا به عنوان وسیله مبادله است.

او ادامه می‌دهد: «استفاده از مبادلاتی که توسط بیت‌کوین امکان‌پذیر شده است، بسیار بیشتر از هزینه برق مصرفی است. بنابراین، نداشتن بیت کوین یک اتلاف خالص خواهد بود.»

ساتوشی در پستی در ۹ آگوست اضافه کرد: «تولید بیت کوین باید به جایی برسد که ارزان‌ترین باشد. شاید در آب و هوای سرد که گرمای الکتریکی وجود دارد، جایی که اساساً رایگان است، باشد.

این پیش بینی به حقیقت پیوست. برخی برآوردها حاکی از آن است که ۷۵ درصد از انرژی که در حال حاضر برای استخراج بیت کوین استفاده می شود از منابع تجدیدپذیر تامین می شود.

با این حال، این تعداد احتمالاً به زودی به دلیل سرکوب نظارتی اخیر چین در مورد بیت کوین کاهش می یابد، بنابراین بسیاری از ماینرها (که اکثریت آنها در چین مستقر بودند) باید به کشورهایی که دسترسی کمتری به انرژی تجدیدپذیر دارند نقل مکان کنند.

۳۱ جولای ۲۰۱۰ ، قیمت بیت کوین ۰.۰۸ دلار: صفحه ویکی پدیا بیت کوین حذف شد . این ممکن است باعث ناراحتی شود، اما طرفداران اولیه بیت کوین حس شوخ طبعی را حفظ کردند. کاربری به نام «فرسنو» پاسخ داد «ویکی-کی؟ هرگز در مورد آن نشنیده اید! آیا این نوعی گروه موسیقی است؟»

پاسخ ساتوشی در تصویر زیر است.

 

بیت کوین3

 

۱۵ آگوست ۲۰۱۰ ، قیمت بیت کوین ۰.۰۸ دلار: ۱۸۴ میلیارد بیت کوین در یک تراکنش تقلبی با سوء استفاده از یک آسیب پذیری در پروتکل بیت کوین ایجاد شد. این تراکنش به سرعت دیده شد و از بلاکچین حذف شد. سپس شبکه به نسخه به روز شده بدون تراکنش تقلبی تقسیم شد.

ساتوشی پیامی را در Sourceforge ارسال کرد و به کاربران هشدار داد که پس از وقوع هک به تراکنش‌ها اعتماد نکنند، تصویر زیر.

 

هک بیت کوین

 

تا به امروز، این بدون شک جدی ترین نقض مستقیم شبکه بیت کوین بود.

۱۰ دسامبر ۲۰۱۰ ، قیمت بیت کوین ۰.۵۰ دلار: PC World مقاله ای را به اشتراک می گذارد که در آن بیت کوین را به عنوان «یک ارز مجازی غیرمتمرکز توصیف می کند که می تواند بهترین ایده باشد از زمانی که آنها متوجه شده اند چگونه نان را برش دهند، یا فقط رویای یک هکر دیگر است».

 

 بیت کوین غیرمتمرکز

 

این مقاله پیشنهاد می کند که رسوایی ویکی لیکس منجر به ایجاد بیت کوین شده است که صحیح نیست.

ساتوشی به مقاله ای که روز بعد در فروم های بیت کوین تاک به اشتراک گذاشته شد، پاسخ داد و نوشت «خیلی خوب بود که این توجه را در هر زمینه دیگری جلب می کردم.

در حالی که این مقاله مطبوعات مثبتی را برای بیت کوین ارائه نکرد، اما تأثیر عمیقی بر انتشار اخبار در مورد ایجاد ساتوشی داشت.

۱۲ دسامبر ۲۰۱۰ ، قیمت بیت کوین ۰.۵۰ دلار: ساتوشی آخرین پیام خود را در انجمن Bitcointalk.org، تصویر زیر، پست می کند .

 

قیمت بیت کوین1

 

۲۰۱۱ – ۲۰۱۴

۲۶ آوریل ۲۰۱۱ ، قیمت بیت کوین ۱.۰۰ دلار:  مکاتبات تایید شده نهایی ساتوشی، که ایمیلی به Gavin Andresen بود، در تصویر زیر.

 

بیت کوین2

 

ژوئن ۲۰۱۱ ، قیمت بیت کوین۳۱ دلار:  قیمت بیت کوین به ۳۱ دلار افزایش یافت و پس از سقوط به زیر ۱۰ دلار، اولین حباب بیت کوین را رقم زد.

در ماه جولای، NYT گزارش داد که سقوط قیمت بیت کوین به دلیل تعدادی از حوادث هک در اولین صرافی های بیت کوین ایجاد شده است.

 

قیمت بیت کوین3

 

اکتبر ۲۰۱۱ ، قیمت بیت کوین ۳.۲۷ دلار:  لایت کوین ( LTC ) که اغلب به عنوان «Bitcoin Lite» توصیف می‌شود، برای امکان تبادل فوری و همتا به همتا با نرخ‌های مقرون‌به‌صرفه طراحی شده است. لایت کوین یکی از اولین پروژه های رمزنگاری است که بعدها توسط چارلی لی، کارمند گوگل و مدیر مهندسی کوین بیس ایجاد شد. لایت کوین را می توان آلت کوین در نظر گرفت – ارزهای رمزنگاری شده که پس از بیت کوین ایجاد شده اند.

مارس ۲۰۱۲ ، قیمت بیت کوین: ۴.۸۹ دلار:  یک پلت فرم رایانش ابری و میزبانی وب سایت به نام Linode هک شد.

طبق سایت Theregister.com ، ۴۳۵۵۴ بیت کوین به سرقت رفت که بسیاری از آنها متعلق به گاوین آندرسن بود. در آن زمان، آندرسن توسعه‌دهنده اصلی بیت‌کوین بود، بنابراین این نقض به‌ویژه یک شکست شرم‌آور برای تیم توسعه‌دهنده بیت‌کوین بود.

۱۲ مه ۲۰۱۲ ، بیت کوین قیمت ۴.۹۵ دلار:  بیت کوینیکا، یک صرافی اولیه بیت کوین، به دلیل نقض امنیتی اخیر که در آن بیش از ۱۸۰۰۰ بیت کوین به سرقت رفت، توجه رسانه ها را به خود جلب کرد.

صرافی که با چندین میلیون دلار پرونده قضایی مواجه بود، تصمیم به تعطیلی گرفت .

۱۷ آگوست ۲۰۱۲ ، قیمت بیت کوین ۱۲.۵۱ دلار:  گزارش WSJ از ترندون شیورز به دلیل اجرای طرح بیت کوین پونزی دستگیر شده بود که در یک مقطع زمانی ۷ درصد از کل عرضه بیت کوین را تشکیل می داد.

 

قیمت بیت کوین4

 

شیورز در نهایت به ۱۸ ماه زندان محکوم شد و با جریمه های سنگین و همچنین یک دعوای مدنی ۴۰ میلیون دلاری مواجه شد.

۲۲ سپتامبر ۲۰۱۲ ، بیت کوین قیمت ۱۲.۲۶ دلار:  گاوین آندرسن بنیاد بیت کوین را راه اندازی کرد. یک موسسه غیرانتفاعی با هدف تسریع رشد بیت کوین. این راه اندازی بسیار مورد توجه رسانه های اصلی، از جمله فوربس قرار گرفت.

 

بیت کوین قیمت5

 

۱۵ نوامبر ۲۰۱۲ ، قیمت بیت کوین ۱۱.۰۹ دلار: وردپرس اعلام کرد که با BitPay همکاری می کند تا به مشتریان خود اجازه دهد تا برای ارتقاء با بیت کوین پرداخت کنند.

این اولین باری بود که یک شرکت معتبر جهانی با پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت خدمات خود موافقت کرد.

۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ ، قیمت بیت کوین ۱۲.۲۷ دلار: اولین نصف شدن یارانه رخ می دهد. از بلوک ۲۱۰۰۰۰ به بعد، پاداش استخراج از ۵۰ BTC به ۲۵ BTC نصف می شود.

۲۵ فوریه ۲۰۱۳ ، بیت کوین قیمت ۳۰.۱۴ دلار:  مایک هرن، یکی از توسعه دهندگان اولیه بیت کوین، در یک پست انجمن Bitcointalk فاش کرد که ساتوشی به او و چند توسعه دهنده دیگر، از جمله گاوین آندرسن، از برنامه خود برای ترک پروژه بیت کوین و تمرکز روی آن اطلاع داده است.

پیام هرن در Bitcointalk.org تصویر زیر است.

 

بیت کوین قیمت6

 

۱۱ مارس ۲۰۱۳ ، قیمت بیت کوین ۴۷.۲۰ دلار:  شبکه بیت کوین دچار شکست وحشتناکی می شود.

دومین بلاکچین بیت کوین ایجاد شد که به موازات نسخه واقعی اجرا می شد. هر بلاکچین دارای دفتر کل تراکنش های متمایز خود بود.

معاملات بیت کوین بلافاصله متوقف شد تا توسعه دهندگان بتوانند باگ را پیدا کرده و برطرف کنند. یک نسخه به روز شده شامل یک وصله برای جلوگیری از ایجاد مجدد همان مشکل، تنها در شش ساعت منتشر شد.

دو روز بعد، Vitalik Buterin مقاله ای را در Bitcoinmagazine.com منتشر کرد که در آن اتفاقات رخ داده را شرح داد.

 

بیت کوین7

 

این باگ اعتماد بسیاری از کاربران بیت کوین را متزلزل کرد، با این حال بسیاری هنوز سرعت و دقت اصلاح را یک دستاورد قابل توجه توسط تیم توسعه و جامعه گسترده تر می دانند.

۱ آوریل ۲۰۱۳ ، قیمت بیت کوین ۹۸.۶۳ دلار:  بیت کوین برای اولین بار از سد ۱۰۰ دلار عبور کرد، اما فروش وحشتناک منجر به کاهش سریع قیمت به ۶۸ دلار و سپس افزایش مجدد به ۲۲۸ دلار در هفته دوم آوریل شد.

۱۱ آوریل ۲۰۱۳ ، بیت کوین قیمت ۱۲۷.۱۷ دلار:  دوقلوهای Winklevoss، که با نام Winklevii نیز شناخته می‌شوند، وارد صحنه کریپتو می‌شوند.

این دوقلوها جزو اولین چهره‌های شناخته شده عمومی بودند که سهم بزرگی از بیت کوین را فاش کردند. در آن زمان، آنها ادعا کردند که ۱۱ میلیون دلار ذخیره بیت کوین دارند که برای هر کوین حدود ۱۰ دلار پرداخت کردند.

Cameron Winklevoss به نیویورک تایمز گفت: «مردم واقعاً نمی‌خواهند آن را جدی بگیرند. در برخی موارد این روایت به «ارزهای مجازی برای ماندن هستند» تغییر خواهد کرد. ما در روزهای اولیه هستیم.»

۱ مه ۲۰۱۳ ، بیت کوین قیمت ۱۲۷.۷۴ دلار:   Ashton Kutcher، هنرپیشه سرشناس ، در کنفرانس TechCrunch Disrupt به جمعی از مردم می گوید که «بی شک بیت کوین ها روز به روز مرتبط تر می شوند» و «همان زیرساختی که بیت کوین را ساخته است می تواند در صنعت امنیت استفاده شود.

۶ مه ۲۰۱۳ ، بیت کوین قیمت ۱۱۴.۱۳ دلار: بیل گیتس در طی مصاحبه ای با فاکس بیزینس ، بیت کوین را « تکنو تور د فورس» می نامد. با این حال،بیل گیتس بعداً در مورد ناشناس بودن رمزارزها اظهار نظر کرد .

 

بیت کوین8

 

Charlie Munger (مرکز)، نایب رئیس Berkshire Hathaway، پاسخ می دهد که اعتقاد او این است که بیت کوین “rat poison” است. 

مانگر تا به امروز این موقعیت را حفظ کرده است. در سال ۲۰۱۹، او گفت “من فکر می کنم کل توسعه لعنتی منزجر کننده و مغایر با منافع تمدن است.”

۱۳ اکتبر ۲۰۱۳ ، قیمت بیت کوین ۱۳۰.۲۰ دلار:  یک دستگاه خودپرداز با قابلیت تبدیل دلار کانادا به بیت کوین در یک کافی شاپ در ونکوور، کانادا افتتاح شد. ATM مشتریان را ملزم می کرد که قبل از اینکه بتوانند هر بیت کوینی مبادله کنند، کف دست خود را اسکن کنند.

 

بیت کوین9

 

۱۸،۱۹ نوامبر ۲۰۱۳ ، قیمت بیت کوین ۵۷۸.۴۱ دلار: کمیته بانکداری سنای ایالات متحده جلساتی را برای بحث در مورد مزایا و خطرات بالقوه دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین برگزار می کند. این جلسات یکی از اولین جلساتی بود که توسط دولت ایالات متحده برگزار شد و بیت کوین نور مثبتی بر آن تابید.

این کمیته دریافت که بیت کوین دارای کاربردهای مشروع و سودمندی مانند پرداخت های خرد، زمان تسویه پرداخت سریع تر و امنیت افزایش یافته است. به طور طبیعی، بحث های زیادی در مورد خطرات بیت کوین وجود داشت، مانند ارائه راه آسان تر برای مجرمان برای پولشویی.

Jennifer Shasky Calvery (تصویر زیر) از وزارت خزانه داری، اظهار داشت که “در رابطه با بیت کوین به نظر می رسد که کاربران قانونی زیادی در آنجا وجود دارند و مانند هر نوع سیستم پرداخت می توانند توسط بازیگران غیرقانونی مورد سوء استفاده قرار گیرند.”

 

بیت کوین10

 

Calvery بعداً اضافه کرد: “در برخی از کشورها ممکن است علاقه به بیت کوین وجود داشته باشد زیرا در جایی که شما یک ارز خانگی دارید که ممکن است بسیار نوسان در نظر گرفته شود، بیت کوین ممکن است مکان بهتری برای ذخیره ارزش در نظر گرفته شود.”

۲۰ نوامبر ۲۰۱۳ ، قیمت بیت کوین ۵۶۷.۳۵ دلار: نماینده دولت چین به نام Wang Yi اعلام کرد که شهروندان چینی می توانند بیت کوین را معامله کنند.

فایننشال تایمز گزارش داد که در حالی که پکن رسماً به بیت کوین، بیانیه یی به این معنی است که دولت چین «راضی است که اجازه دهد بازار توسعه یابد».

قیمت بیت کوین مدت کوتاهی پس از اعلام Wang Yi از مرز ۱۰۰۰ دلار عبور کرد و در دسامبر به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۱۵۶.۱۰ دلار رسید.

۱۸ دسامبر ۲۰۱۳ ، قیمت بیت کوین ۵۹۷.۵۰ دلار: در انجمن Bitcointalk، پست بدنام HODLING با جهان به اشتراک گذاشته می شود.

 

بیت کوین11

 

۲۰۱۴ – ۲۰۱۷

۲۳ ژانویه ۲۰۱۴ ، قیمت بیت کوین ۸۱۵.۳۰ دلار: Jamie Dimon، مدیر عامل JP Morgan Chase & CO، بیت کوین را به عنوان «ذخیره وحشتناک ارزش» توصیف می کند.

شش سال پس از این بیانیه، دیمون این موقعیت را حفظ کرده است. اخیراً در ۱۱ اکتبر ۲۰۲۱، Jamie Dimon گفت: “من شخصا فکر می کنم که بیت کوین بی ارزش است.”

فوریه ۲۰۱۴ ، قیمت بیت کوین ۸۰۸.۲۱ دلار:  یکی از بزرگترین صرافی های بیت کوین، Mt. Gox، سقوط کرد . صرافی نیم میلیارد دلار از پول مشتری را از دست داد. قابل پیش بینی بود که پرونده های قضایی زیادی تشکیل شد و قیمت بیت کوین سقوط کرد.

 

بیت کوین12

 

مدیرعامل Mt. Gox، Mark Karpeles، گفت که این ضرر به دلیل نقص در کد بیت کوین نیست، بلکه به دلیل امنیت ناکافی شرکت او است.

۶ مارس ۲۰۱۴ ، قیمت بیت کوین ۶۶۹.۰۹ دلار: نیوزویک مقاله ای را منتشر می کند که ادعا می کند هویت ساتوشی ناکاموتو را کشف کرده است. و بدین ترتیب، جستجوی، غیرقابل پیش بینی و ناتمام برای یافتن ساتوشی واقعی آغاز می شود.

مردی که نیوزویک معتقد بود ساتوشی واقعی است، یک مهندس ژاپنی آمریکایی به نام دوریان ناکاموتو بود. ناکاموتو چند شباهت حرفه ای با ساتوشی و همچنین نام خانوادگی او داشت.

 

BTC Price3

 

با این حال، نام خانوادگی مشترک احتمالاً معنای زیادی ندارد. تخمین زده می شود که ۵۰۸۸۹ نفر در ژاپن با نام خانوادگی ناکاموتو و ۲۸۸۱ نفر دیگر در ایالات متحده زندگی می کنند.

تا به امروز، دوریان ناکاموتو ساتوشی بودن خود را انکار می کند.

نیوزویک در ابتدا عکسی از خانه ناکاموتو به اشتراک گذاشت که به این معنی بود که عملاً هر کسی می‌تواند محل زندگی او را دریابد. این امر باعث واکنش شدید علیه نیوزویک به دلیل گزارش غیرمسئولانه آن شد.

کمپینی در Reddit بعداً ۱۰۰ بیت‌کوین برای دوریان ناکاموتو جمع‌آوری کرد تا به‌عنوان راهی برای عذرخواهی به‌خاطر سختی‌های استرس‌آوری که متحمل شده بود.

۲۵ مارس ۲۰۱۴ ، قیمت بیت کوین ۵۸۴.۸۴ دلار: سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) اعلام کرد که “بیت کوین و ارزهای مجازی مشابه را به عنوان دارایی و نه ارز برای اهداف مالیاتی فدرال ایالات متحده در نظر می گیرد.”

۲ اکتبر ۲۰۱۴ ، قیمت بیت کوین ۳۷۸.۴۲ دلار: بیل گیتس در طی مصاحبه ای با بلومبرگ، در مورد بیت کوین مثبت می ماند و می گوید: «بیت کوین بهتر از ارز است زیرا نیازی نیست از نظر فیزیکی در یک مکان باشید و البته، برای تراکنش های بزرگ، ارز می تواند بسیار ناخوشایند باشد.”

 

بیت کوین14

 

۱۱ دسامبر ۲۰۱۴ ، بیت کوین قیمت ۳۴۶.۹۰ دلار: مایکروسافت اعلام کرد که به زودی پذیرش بیت کوین برای کلیدهای سیستم عامل ویندوز و محصولات سخت افزاری از جمله گوشی ها و کنسول های ایکس باکس را آغاز خواهد کرد.

۲۲ اکتبر ۲۰۱۵، بیت کوین قیمت ۲۷۱.۸۲ دلار: اتحادیه اروپا اعلام کرد که بیت کوین باید به عنوان یک ارز در اروپا تلقی شود، به این معنی که شهروندان اروپایی می توانند بدون پرداخت مالیات، بیت کوین را معامله کنند.

در بیانیه دادگاه دادگستری اروپا آمده است که مبادلات و معاملات بیت کوین «بر اساس مقررات مربوط به تراکنش های مربوط به ارز، اسکناس و سکه که به عنوان پول قانونی استفاده می شود، از مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) معاف هستند.

۸ دسامبر ۲۰۱۵ ، قیمت بیت کوین ۴۰۷.۷۴ دلار: Wired داستانی را منتشر می کند که نشان می دهد یک دانشمند کامپیوتر استرالیایی به نام کریگ رایت ممکن است ساتوشی ناکاموتو باشد.

۹ دسامبر ۲۰۱۵ ، قیمت بیت کوین ۴۱۸.۸۸ دلار:  ادعاهای Craig Wrights مبنی بر اینکه ساتوشی واقعی است، سریعتر از آنچه در ابتدا ظاهر شد شروع به آشکار شدن کرد.

Vice گزارش می دهد که کلیدهای PGP مورد استفاده برای “اثبات” ساتوشی بودن رایت پس از سال ۲۰۰۹ تولید شده اند. این نشان می دهد که ادعاهای رایت عمدا فریبنده بوده و بنابراین ادعای او برای ساتوشی بودن یک فریب است.

۱۰ دسامبر ۲۰۱۵ ، قیمت بیت کوین ۴۱۷.۰۲ دلار: آدرس ایمیلی که قبلاً توسط ساتوشی استفاده شده بود، پیامی را به لیست پستی توسعه دهندگان بیت کوین ارسال می کند و می گوید: «دیگر اینطور نیست». این پیام در تصویر زیر آمده است.

 

بیت کوین15

 

متأسفانه، همانطور که بسیاری در جامعه رمزنگاری به سرعت اشاره کردند، آدرس های ایمیل به راحتی جعل می شوند و این ایمیل خاص حاوی امضای رمزنگاری ساتوشی نیست.

با این وجود، عبارت “ما همه ساتوشی هستیم” هنوز در انجمن های رمزنگاری مورد علاقه است.

۱۱ دسامبر ۲۰۱۵ ، قیمت بیت کوین ۴۳۵.۵۱ دلار: فوربس فاش می کند که کریگ رایت در مورد بسیاری از مدارک تحصیلی و حرفه ای خود دروغ گفته است، از جمله:

    • داشتن مدرک دکترا از دانشگاه چارلز استورت؛
    • سخنرانی در دانشگاه چارلز استورت؛
    • هماهنگ کننده موضوعی برای دانشگاه چارلز استورت.

بیانیه دانشگاه چارلز استورت در تصویر زیر آمده است.

 

بیت کوین16

 

رایت قبلاً این مدارک و تجربیات کاری را در پروفایل لینکدین خود فهرست کرده بود که از آن زمان حذف شده است. پس از انتشار مقاله Forbes، رایت دسته توییتر خود، @dr_craigh_wright را حذف کرد.

۲۰ ژانویه ۲۰۱۶ ، بیت کوین قیمت ۳۹۸.۶۸ دلار: اخبار بد بیشتر برای کریگ رایت، زیرا گزارش هایی مبنی بر اینکه دانشمند کامپیوتر استرالیایی به دلیل ادعای نادرست اعتبار مالیاتی تحت بازجویی قرار گرفته است، و اینکه خانه او توسط پلیس در دسامبر ۲۰۱۵ مورد حمله قرار گرفت.

 

بیت کوین17

 

۲۰ می ۲۰۱۷ ، قیمت بیت کوین ۲۰۰۰ دلار: بیت کوین برای اولین بار از ۲۰۰۰ دلار عبور کرد.

آگوست ۲۰۱۷ ، قیمت بیت کوین ۲۷۹۷ دلار:  بیت کوین کش ( BCH ) به دلیل اختلاف نظر اعضای جامعه در مورد چگونگی افزایش اندازه بلاک، به عنوان یک هارد فورک از بلاکچین بیت کوین ایجاد شد.

۲۰۱۷ نوامبر ۲۹ ، BTC قیمت $ ۹،۸۴۹: John McAfee توییتها یک پیش بینی که بیت کوین خواهد $ ۱ میلیون تا سال ۲۰۲۰ برسد.

 

بیت کوین18

 

۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ ، قیمت بیت کوین ۱۹,۰۵۰ دلار:  بیت کوین از ۱۹,۰۰۰ دلار عبور کرد و به بالاترین قیمت تاریخ ۱۹,۸۳۴ دلار رسید .

۲۰۱۸ – ۲۰۲۱

۲۳ ژانویه ۲۰۱۸ ، قیمت بیت کوین ۱۰۸۲۳ دلار:  Axel Weber، رئیس UBS، در تصویر زیر، هنگام سخنرانی در مجمع اقتصادی جهانی advise هشدار می دهد که ارزهای دیجیتال “سرمایه گذاری ما توصیه نمی شود”.

 

بیت کوین19

 

۵ فوریه ۲۰۱۸ ، قیمت بیت کوین۷۵۲۷ دلار: دولت چین قصد خود را برای ممنوعیت پلتفرم های مبادله ارزهای دیجیتال خارجی علاوه بر صرافی های داخلی اعلام می کند.

در همان روز، Virgin Money اعلام کرد که به مشتریان خود اجازه نمی دهد بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را با استفاده از کارت های اعتباری خود خریداری کنند.

۵ مه ۲۰۱۸ ، قیمت بیت کوین ۹۷۵۲ دلار: Warren Buffet، مدیر عامل برکشایر هاتاوی و موفق ترین سرمایه گذار جهان، به سرمایه گذاران هشدار می دهد که از بیت کوین و ارزهای دیجیتال به طور کلی دوری کنند.

 

قیمت بیت کوین20

 

۷ دسامبر ۲۰۱۸ ، قیمت بیت کوین ۳,۴۲۹ دلار: قیمت بیت کوین تا ۳,۳۰۰ دلار سقوط می کند .

۱۶ آوریل ۲۰۱۹ ، قیمت بیت کوین ۵۱۱۷ دلار: Craig Wright از اعضای جامعه بیت کوین که ادعا می کنند او ساتوشی ناکاموتو نیست، از جمله Vitalik Buterin، بنیانگذار اتریوم (ETH) شکایت می کند .

Vitalik Buterin در طول یک پادکست با Lex Fridman پاسخ داد: «هی، تیم حقوقی کریگ رایت، صدای من را می‌شنوی؟ بله، من هنوز فکر می کنم مشتری شما کلاهبردار است، پس از من شکایت کنید.

 

بیت کوین21

 

۲۳ مه ۲۰۱۹ ، قیمت بیت کوین ۷۷۵۴ دلار: فایننشال تایمز گزارش می دهد که دفتر حق چاپ ایالات متحده به درخواست کریگ رایت برای ثبت حق چاپ وایت پیپر و کد منبع بیت کوین اعطا کرده است. رایت این را به عنوان دلیلی ادعا کرد که او باید ساتوشی ناکاموتو باشد.

با این حال، اداره کپی رایت بیانیه ای را منتشر کرد که تصویر زیر را نشان می دهد.

 

بیت کوین22

 

اداره کپی رایت همچنین تأیید کرد که چندین نفر می توانند ادعاهای خود را ثبت کنند و فقط ۵۵ دلار هزینه برای انجام این کار دارد و این بخش فقط در صورتی از ادعای خود رد می کند که به راحتی آشکار شود ادعا نادرست است.

رایت از آن زمان یک نسخه تغییر یافته از وایت پیپر بیت کوین را در وب سایت خود ارسال کرده است که شامل نام خودش است که در تصویر زیر مشاهده می شود.

 

بیت کوین23

 

۲۴ اکتبر ۲۰۱۹ ، قیمت بیت کوین ۷۴۵۳ دلار: شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، در یک چرخش شگفت انگیز، حمایت خود را از فناوری بلاکچین به طور علنی اعلام کرد.

در آن زمان، برخی از رسانه ها پیشنهاد کردند که این تغییر نظر به دلیل توئیت های اخیر رئیس جمهور ترامپ در انتقاد از ارزهای دیجیتال است.

 

بیت کوین24

 

۸ سپتامبر ۲۰۲۰ ، قیمت بیت کوین ۱۰۲۵۱ دلار:  رویترز گزارش می دهد که تعداد فزاینده ای از شهروندان نیجریه از بیت کوین برای محافظت در برابر تورم نایرا استفاده می کنند که در دهه گذشته بین ۸.۵ تا ۱۶.۶ درصد متغیر بوده است.

بی بی سی در اوایل سال ۲۰۲۰ گزارش داد که هر ماه ۶۵ میلیون دلار بیت کوین در نیجریه معامله می شود. طرفداران طولانی مدت بیت کوین استدلال می کنند که این دقیقاً همان چیزی است که بیت کوین برای آن ساخته شده است.

۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰ ، بیت کوین قیمت ۱۰,۷۶۷ دلار:  جک دورسی، مدیر عامل توییتر، به طور عمومی از بیت کوین در انجمن آزادی اسلو حمایت می کند: «بلاکچین و بیت کوین به آینده اشاره می کنند و به جهانی اشاره می کنند، جایی که محتوا برای همیشه وجود دارد، جایی که دائمی است، جایی که وجود دارد. جایی که برای همیشه روی هر گره ای که به آن متصل است وجود دارد.

۲۱ اکتبر ۲۰۲۰ ، قیمت بیت‌کوین ۱۲۳۶۲ دلار: پی‌پال وارد رمزارز می‌شود و یک سرویس مبادله کریپتو جدید راه‌اندازی می‌کند که به کاربرانش اجازه می‌دهد به کریپتو روی پلتفرم خود دسترسی داشته باشند.

 

بیت کوین25

 

دن شولمن، مدیرعامل PayPal در بیانیه‌ای که این اقدام را توضیح می‌دهد، گفت: «جابه‌جایی به شکل‌های دیجیتال ارزها اجتناب‌ناپذیر است و مزایای آشکاری را از نظر گنجاندن مالی و دسترسی به همراه دارد. کارایی، سرعت و انعطاف پذیری سیستم پرداخت؛ و توانایی دولت ها برای پرداخت سریع وجوه به شهروندان.”

۲۷ اکتبر ۲۰۲۰ ، قیمت بیت کوین ۱۳۳۵۵ دلار: Kanye West وارد صحنه بیت کوین می شود.

در طی یک حضور در پادکست Joe Rogan ، بیان می‌کند که «بسیاری از بچه‌های فناوری، به‌ویژه افراد [بیت‌کوین] توانستند از بزرگراه‌های جدید، بزرگراه‌های اطلاعاتی جدید استفاده کنند و مرز بعدی وجود ما را ایجاد کنند، در حالی که قدرت‌ها نظام سیاسی ما هنوز بر کالج انتخاباتی که بر اساس برده داری بنا شده است.

 

بیت کوین 26

 

۶ نوامبر ۲۰۲۰ ، بیت کوین قیمت۱۵۶۰۱ دلار:  گاردین گزارش می دهد که دولت ایالات متحده بیت کوین به ارزش بیش از یک میلیارد دلار را از مدیران سابق جاده ابریشم، بازار سیاه بدنام آنلاین، مصادره کرده است.

IRS با Chainalysis ، یک شرکت متخصص در استفاده مجرمانه از بیت کوین، شریک شده بود تا فردی را با کنترل کیف پول بیت کوین جاده ابریشم ردیابی کند.

۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ ، بیت کوین قیمت ۱۶۰۰۹ دلار: Stanley Druckenmiller، یک میلیاردر صندوق سرمایه گذاری، فاش می کند که بیت کوین از آنها است.

در طی مصاحبه ای در CNBC، او گفت: «بیت کوین می تواند یک طبقه دارایی باشد که به عنوان یک منبع ارزش برای هزاره ها و پول جدید ساحل غربی جذابیت زیادی دارد و همانطور که می دانید، آنها مقدار زیادی از آن را به دست آورده اند.

۱۷ نوامبر ۲۰۲۰ ، بیت کوین قیمت ۱۷۱۹۷ دلار: Ray Dalio، موسس میلیاردر Bridgewater Associates، می گوید بیت کوین به زودی ” غیرقانونی ” خواهد شد. اما در ماه دسامبر، او حرف خود را تغییر داد و بیت کوین را به عنوان «جایگزین دارایی طلا» توصیف کرد.

۸ ژانویه ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۴۰,۰۴۰ دلار:  بیت کوین برای اولین بار از ۴۰,۰۰۰ دلار گذشت تا به بالاترین حد خود برسد.

۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۳۵۷۴۵ دلار: کریگ رایت یک جای رسمی، حق چاپ راه اندازی کرد تا کنترل کاغذ سفید اصلی بیت کوین را از Bitcoin.org بگیرد.

 

بیت کوین27

 

۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ ، بیت کوین قیمت ۳۲۲۷۶ دلار: Andrew Bailey، رئیس بانک انگلستان هشدار داد که بیت کوین احتمالا دوام نخواهد آورد. او بعداً اضافه کرد: “اگر من یک تنظیم کننده بودم، بیش از حد بیت کوین تهویه می کردم.”

۲۸ ژانویه ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۳۱۹۲۸ دلار: ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، #بیت کوین را به نمایه توییتر خود اضافه کرد و باعث تشویق از سراسر فضای کریپتو شد. قیمت بیت کوین بلافاصله ۱۰ درصد افزایش می یابد. تسلا همچنین تأیید می کند که به زودی بیت کوین را به عنوان پرداخت برای وسایل نقلیه الکتریکی خود می پذیرد.

۸ فوریه ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۴۲۶۵۳ دلار: در یک پرونده SEC، تسلا فاش کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است.

۱۹ فوریه ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۵۳۷۸۲ دلار: ارزش بازار بیت کوین برای اولین بار در میان افزایش چشمگیر بازار ارزهای دیجیتال به ۱ تریلیون دلار رسید.

۱۷ مارس ۲۰۲۱ –  Morgan Stanley اولین بانک سرمایه گذاری بزرگی است که به مشتریان خود در معرض دید بیت کوین قرار می دهد. در حالی که این توسعه حرکتی را در مسیر درست برای بیت کوین نشان داد، مشتریان  Morgan Stanley تنها به سرمایه گذاری ۲.۵ درصد از کل سبد خود در بیت کوین محدود شدند.

۲۰ آوریل ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۵۶۱۵۰ دلار: Bill Miller، یک سرمایه گذار محترم وال استریت، در CNBC می گوید: «عرضه [بیت کوین] سالانه ۲ درصد رشد می کند و تقاضا با سرعت بیشتری در حال رشد است. این تنها چیزی است که باید بدانید.»

 

قیمت بیت کوین28

 

۱۲ مه ۲۰۲۱ ، بیت کوین قیمت ۵۳,۱۳۰ دلار:  تسلا تصمیم خود را مبنی بر پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت برای وسایل نقلیه الکتریکی خود با استناد به نگرانی های زیست محیطی تغییر می دهد. بیانیه ایلان ماسک که در توییتر منتشر شده است، تصویر زیر است.

 

بیت کوین قیمت29

 

۲۹ ژوئیه ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۴۰۰۱۶ دلار:  آلمان به مؤسسات مالی اجازه می دهد تا ۲۰ درصد از دارایی های خود را در رمزارز نگهداری کنند.

۷ سپتامبر ۲۰۲۱ ، بیت کوین قیمت ۴۹۷۷۶ دلار:  السالوادور اولین کشوری است که از بیت کوین به عنوان ارز قانونی استفاده می کند.

بسیاری از رسانه‌ها استدلال کردند که Nayib Bukele، رئیس‌جمهور این کشور، در حال انجام ریسک بسیار بزرگ با اقتصاد السالوادور است.

 

بیت کوین 30

 

در مقابل، جامعه بیت کوین این لحظه را یکی از مهم ترین لحظات در تاریخ بیت کوین می دانست. ایندیپندنت گزارش می دهد که السالوادور با استفاده از سود حاصل از سرمایه گذاری بیت کوین خود توانسته ۲۰ مدرسه بسازد.

۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۴۳۸۶۸ دلار: چین با ممنوع کردن استخراج بیت کوین، بیت کوین را بیشتر کاهش می دهد. در حال حاضر مشخص نیست که اکثر استخراج بیت کوین به کجا انجام می شود.

۱۵ اکتبر ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۵۹,۴۹۹ دلار: کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای اولین بار در تاریخ، ETFهای آتی بیت کوین را تأیید می کند، ارز دیجیتال را به روی توده ها باز می کند و به سرمایه گذاران اجازه می دهد در معرض بیت کوین به شکلی جایگزین و منظم تر قرار بگیرند. .

۲۰ اکتبر ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۶۵۱۵۶ دلار: بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی ۶۶۹۷۴ دلار رسید .

۱ نوامبر ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین: ۶۱۱۵۵ دلار:  نیویورک تایمز گزارش می دهد که اگرچه بانک های بزرگی مانند جی پی مورگان در ابتدا سعی در کشتن ارزهای دیجیتال داشتند، اما اکنون از آن استقبال می کنند.

 

بیت کوین31

 

۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ ، قیمت بیت کوین ۶۸۷۴۲ دلار: قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود رسید و به ۶۸۷۴۲ دلار رسید زیرا داده های تورم به بالاترین حد خود در سه دهه اخیر اشاره می کند.

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا