محبوبیت بیت کوین با رویکردهای انتخاباتی ۲۰۲۴

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده، شور و شوق طرفداران بیت کوین و ارزهای دیجیتال تشدید شده است، زیرا دو نامزد در رقابت ظاهر شده اند که آشکارا حمایت خود را از بیت کوین ابراز می‌کنند و با کمال میل دارایی دیجیتال غالب را برای مشارکت در مبارزات انتخاباتی می‌پذیرند. در ابتدا، این رابرت اف کندی جونیور دموکرات بود که موضع خود را در مورد ارزهای دیجیتال ابراز کرد. با این حال، اندکی پس از اعلام کندی، ویوک راماسوامی، رقیب جمهوری‌خواه ریاست جمهوری، با اعلام این که کمپین او اکنون از بیت کوین نیز استقبال می‌کند، این کار را دنبال کرد.

 

خصومت بایدن و ترامپ با بیت کوین

تنها یک سال دیگر، مردم آمریکا رای خود را برای رهبر بعدی ایالات متحده در روز سه‌شنبه، ۵ نوامبر ۲۰۲۴ به صندوق می‌اندازند. در حالی که ملت منتظر این مناسبت هستند، آشکار شده است که یک رقابت آشنا ممکن است بار دیگر در کانون توجه قرار گیرد. . هم جو بایدن، رئیس جمهور کنونی ایالات متحده و هم دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهور سابق، کلاه خود را در حلقه سیاسی انداخته اند و کنجکاوی و شک و تردید گسترده‌ای را در میان مردم برانگیخته اند.

 

سوالی که بر لبان همه وجود دارد این است:

چه چیزی این دو شخصیت را وادار کرده است که یک بار دیگر در تعقیب قدرت، نامزد ریاست جمهوری شوند.

 

علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال به خوبی می‌دانند که بایدن و ترامپ در کجای دنیای ارزهای دیجیتال قرار دارند. این دو سیاستمدار بیزاری خود را نسبت به بیت کوین و سرمایه‌گذاری‌های غیرمتمرکز کریپتو به وفور آشکار کرده اند. رئیس جمهور فعلی، بایدن، در مورد قصد خود برای اعمال مالیات بر معامله‌گران ارزهای دیجیتال و ماینرها سخن گفته است، همانطور که توسط راهنمای جامع منتشر شده توسط کاخ سفید در مورد این موضوع نشان داده شده است. در ژانویه، دولت بایدن از نقشه‌راه دقیق برای کاهش خطرات ارزهای دیجیتال پرده‌برداری کرد و از اقدامات نظارتی افزایش یافته حمایت کرد. علاوه بر این، در جریان اجلاس سران G7 امسال، پرزیدنت بایدن به نگرانی‌های مربوط به سقف بدهی پرداخت و مشارکت معامله‌گران ارزهای دیجیتال را برجسته کرد.

 

در ویدئویی که توسط اسکای نیوز منتشر شده است، موضع قاطع بایدن نشان داده می‌شود که او قاطعانه امتناع خود را از مذاکره بر سر برخی توافقات با جمهوری‌خواهان ابراز می‌کند و می‌گوید:

من با معامله‌ای موافقت نمی‌کنم که از تقلب‌های مالیاتی ثروتمندان و معامله‌گران ارزهای دیجیتال محافظت می‌کند و در عین حال دستیاران غذایی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

 

بیت کوین نیز در معرض تحقیر دونالد ترامپ قرار گرفته است و رئیس جمهور سابق آشکارا شک و تردید خود را ابراز می‌کند و حتی تا آنجا پیش می‌رود که آن را یک کلاهبرداری بالقوه می‌داند. در ژوئن ۲۰۲۱، ترامپ بیشتر مخالفت خود را بیان کرد و نگرانی خود را در مورد ظهور بیت کوین به عنوان یک رقیب سرسخت برای دلار آمریکا برجسته کرد. او موضع خود را به صراحت بیان کرد و خواست تزلزل‌ناپذیر خود را برای حفظ جایگاه دلار به عنوان ارز جهانی اعلام کرد. با این حال، علی‌رغم محفوظاتش در مورد ارزهای دیجیتال، ترامپ با استفاده از فناوری بلاک =چین به نفع خود، جنبه عمل‌گرایانه خود را نشان داده است. قابل ذکر است، او با موفقیت دو مجموعه از توکن‌های غیرمثلی (NFT) را که در شبکه Polygon ضرب شده بودند، فروخت.

 

۲ نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده که از بیت کوین حمایت می‌کنند

در یک تحول اخیر، رابرت اف کندی جونیور، نامزد دموکرات‌ها که برای جانشینی جو بایدن رقابت می‌کند، با اعلام پذیرش کمک‌های بیت کوین توسط کمپین خود، خبرساز شد. کندی از بسیاری از همتایان دموکرات خود جدا است، زیرا او از ایده استفاده از بازار آزاد برای مقابله با تغییرات آب و هوایی دفاع می‌کند و مخالفت خود را با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ابراز کرده است.

 

در طول رویداد بیت کوین ۲۰۲۳ که هفته گذشته برگزار شد، کندی به جرأت گفت:

به عنوان رئیس جمهور، مطمئن خواهم شد که حق شما برای نگهداری و استفاده از بیت کوین غیرقابل تعرض است. قابل توجه است که تصمیم کندی برای پذیرش بیت کوین برای مشارکت در مبارزات انتخاباتی به سرعت توسط یکی دیگر از رقبای ریاست جمهوری دنبال شد.

 

در به‌روز‌رسانی روز شنبه، ویوک راماسوامی، یک نامزد جمهوری‌خواه در توییتر اعلامیه‌ای از کمپین خود را فاش کرد. راماسوامی اعلام کرد:

همین الان اعلام کردیم که رسماً اهدای بیت کوین را می‌پذیریم.

 

راماسوامی، یک کارآفرین و نویسنده ۳۷ ساله، پیشنهاد خود را برای ریاست جمهوری در ۲۱ فوریه ۲۰۲۳ به عنوان یک مدعی جمهوری‌خواه آغاز کرد. کمپین او که اهل بیرمنگام آلاباما است، با شعار رویای جدید آمریکایی طنین‌انداز شده است.

 

راماسوامی طی مصاحبه‌ای اختصاصی با CBS News اظهار داشت:

دنیای پر رونق بیت کوین باید در واقع بهتر به من قدرت دهد تا کاری را که می‌خواهم به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انجام دهم، یعنی تثبیت دلار آمریکا به عنوان یک واحد اندازه‌گیری و بازگرداندن فدرال رزرو به جای خود با آن به عنوان تکلیفش، انجام دهم.

 

راماسوامی در تضاد کامل با بایدن و ترامپ، خود را با دیدگاهی متمایز از کاهش نفوذ دولت و پرداختن به موضوع دیرینه بدهی ملی متمایز می‌کند.

 

شنبه گذشته، زمانی که راماسوامی از تصمیم محوری کمپین خود رونمایی کرد، دو راه برای مشارکت در اختیار حامیان قرار داد:

یک صفحه اهدای اختصاصی که توسط Bitpay پشتیبانی می‌شود، از مشارکت‌های بیت کوین استقبال می‌کند و صفحه دیگری که در opennode.com میزبانی می‌شود.

 

شایان ذکر است که همه شخصیت‌های برجسته سیاسی، بایدن، ترامپ، کندی و راماسوامی، رسماً کلاه خود را به رقابت‌های ریاست‌جمهوری انداخته‌اند. با این حال، آنها تنها مدعیانی نخواهند بود که در سال ۲۰۲۴ به دنبال این مقام می‌گردند.

 

نیکی هیلی، یک نامزد جمهوری‌خواه که موضعش در مورد بیت کوین (BTC) ناشناخته است، به این مبارزه می‌پیوندد. اگرچه ماریان ویلیامسون دموکرات نیز در رقابت برای ریاست جمهوری است، عملکرد او در طول نامزدی دموکرات‌ها در سال ۲۰۲۰ ضعیف بود. از سوی دیگر، ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا، در حالی که هنوز رسماً قصد خود را برای رقابت‌های ۲۰۲۴ اعلام نکرده است، به طور گسترده گمان می‌رود که کلاه خود را به عنوان مدعی برای کرسی بایدن به رینگ پرتاب کند.

 

دیسانتیس به دلیل اظهارات مثبت خود در مورد بیت کوین توجهات را به خود جلب کرده است و بر بیزاری دولت فعلی از ارزهای دیجیتال به دلیل مقاومت ذاتی آنها در برابر کنترل تأکید می‌کند. دیسانتیس با نشان دادن تعهد خود، قوانینی را رهبری کرد که منجر به تبدیل شدن فلوریدا به ایالت پیشگام در ممنوعیت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) شد و سابقه‌ای تأثیرگذار را ایجاد کرد که سایر ایالت‌های تحت رهبری جمهوری‌خواهان مشتاقانه سعی در تقلید از آن دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا