ساخت درگاه پرداخت بیت کوین

درگاه پرداخت بیت کوین

ساخت درگاه پرداخت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است زیرا تعداد تراکنش های ارز دیجیتال روز به روز در حال افزایش است و عجیب نیست که بسیاری از افراد در صنایع یا مشاغل مختلف به دنبال راه‌اندازی و ساخت درگاه پرداخت بیت کوین باشند. استفاده از تراکنش های ارز دیجیتال این امکان را به کاربران میدهد تا تراکنش های بی درنگ، دقیق و کاملا ایمن را در اختیار داشته باشند و علاوه بر این مورد مشتریان روش های بیشتری برای پرداخت خواهند داشت.

همچنین در بسیاری از مشاغل که افراد به دنبال پرداخت از طریق ارز دیجیتال هستند، داشتن درگاه پرداخت بیت کوین میتواند باعث رشد و رونق کسب و کار شما شود به همین دلیل  ساخت درگاه پرداخت بیت کوین یک موضوع مهم برای کسب و کار ها است که در ادامه به بررسی بیشتر آن میپردازیم.

 

درگاه پرداخت ارز دیجیتال چگونه کار میکند؟

درگاه پرداخت ارز دیجیتال یک پردازشگر پرداخت است که از آن طریق میتوانید با ارز دیجیتال مبلغ مورد را نظر خود را پرداخت کنید و به معامله خود بپردازید، این درگاه زمانی که ارز دیجیتال دریافت میکند بلافاصله آنرا به ارز فیات تبدیل میکند و سپس به حساب فروشنده واریز میکند.

ساخت درگاه پرداخت بیت کوین1

تبدیل آنی ارز دیجیتال به پول فیات توسط درگاه باعث میشود از نوسانات احتمالی بازار ارز های دیجیتال جلوگیری شود و ارزش دارایی ثابت بماند. البته در این بین درگاه هایی هم وجود دارند که پول فیات دریافت کرده و به ارز دیجیتال تبدیل میکنند. شرکت های بسیاری وجود دارد که در حوزه درگاه های پرداخت بیت کوین و ارز دیجیتال فعالیت میکنند در ادامه به بررسی بیشتر نحوه راه‌اندازی درگاه پرداخت بیت کوین و موارد مربوط به آن میپردازیم.

 

راه‌اندازی درگاه پرداخت ارز دیجیتال

برای راه‌اندازی یک درگاه پرداخت ارز دیجیتال باید ببینید راه حل شما مورد تقاضا خواهد بود یا خیر، برای مثال ۷۱ درصد از مردم مراکش به بانک دسترسی ندارند و عموم مردم متکی به پول نقد هستند اما در عین حال ۸۴ درصد از مردم به اینترنت دسترسی دارند و مراکش یک کشور پیشرو در ارز های دیجیتال در قاره آفریقا شناخته میشود و راه‌اندازی درگاه پرداخت ارز دیجیتال در این کشور میتواند موفقیت بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد.

علاوه بر مسئله بالا و بررسی شرایط عمومی، نیاز است برای راه‌اندازی درگاه پرداخت ارز دیجیتال نسبت به بررسی قوانین کشور مورد نظر خود مطالعه کنید و دیدگاه قوانین و دولت نسبت به ارز های دیجیتال را مد نظر قرار دهید. برای مثال در کشور فرانسه برای راه‌اندازی کسب و کار نیاز است که یک شرکت ثبت کرده باشید و تعهدات خاصی را انجام دهید اما قوانین در آسیا و کشور های دیگر نسبت به فرانسه و اروپا متفاوت است.

ساخت درگاه پرداخت بیت کوین2

همچنین باید دید کلی کشور ها نسبت به ارز دیجیتال را بررسی کنید، برای مثال کشور ژاپن بیت کوین را به رسمیت میشناسد و فضای نطارتی برای ارز های دیجیتال فراهم کرده است اما در چین و ویتنام تراکنش های ارز دیجیتال ممنوع است. پس از بررسی این مورد نیاز است که بانک هایی برای همکاری در جهت پرداخت ها و واریز ها انتخاب کنید.

ایده خود را داشته باشید و مشخص کنید چه چیزی باعث تمایز بین شما و درگاه های پرداخت دیگر خواهد شد که باعث استقبال بیشتر کاربران میشود، با بررسی مزایا و معایب رقبا و دیگر درگاه های پرداخت ارز دیجیتال شما میتوانید منحصر به فرد باشید و راه حل بهتری نسبت به رقبا ارائه دهید. علاوه بر این موارد، درگاه پرداخت ارز دیجیتال نیازمند هزینه های نگهداری است و الزامات خاصی همانند قوانین ضد پولشویی و احراز هویت مشتری نیز باید در آن رعایت شود.

راه‌اندازی یک درگاه پرداخت بیت کوین نیازمند سرمایه و تلاش بسیار است و نیازمند بررسی قوانین و شرایط مختلف است و نیازمند توسعه صرافی ارز دیجیتال و ارتباطات تجاری گسترده است. اگر میخواهید برای کسب و کارتان درگاه پرداخت ارز دیجیتال ارائه دهید راحت ترین راه میتواند همکاری با شرکت های فعالی در زمینه پرداخت با ارز های دیجیتال باشد تا به راحتی بتوانید درگاه پرداخت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال را در فروشگاه و وبسایت خود ارائه دهید. ازجمله این شرکت ها میتوان به Coinbase، Coingate، Coinsbank، Alfacoins، Bitpay.com و Shopify  اشاره کرد که ارائه دهنده خدمات پرداخت ارز دیجیتال و درگاه های پرداخت ارز دیجیتال هستند.

برای آشنایی بهتر و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله درگاه پرداخت ارز دیجیتال بازدید نمائید.

 

مزایا درگاه پرداخت بیت کوین

راه‌اندازی درگاه پرداخت بیت کوین مخاطبان جدیدی در سطح بین المللی برای شما فراهم میکند و میتوانید مخاطبان جدیدی در سطح جهانی داشته باشید و تراکنش های فرامرزی را در آن واحد انجام دهید. علاوه بر این موضوع، استفاده از ارزهای دیجیتال روز به روز در حال افزایش است و شما با راه‌اندازی درگاه های پرداخت ارز دیجیتال میتوانید در این بازار بزرگ پیشرو باشید و از طرف جامعه ارز دیجیتال نیز مورد توجه قرار خواهید گرفت.

ساخت درگاه پرداخت بیت کوین3

مسئله دیگر این است که ارز های دیجیتال غیر متمرکز هستند و در تمامی ساعات شبانه روز و تمامی روزهای هفته قابل استفاده بوده و به کار خود ادامه میدهند. همچنین با قرار داد های هوشمند بلاکچین، جریان دارایی به صورت کاملا خودکار ادامه خواهد داشت و نیازی به یک واسطه قابل اعتماد نیست زیرا تمامی تراکنش ها بر اساس قرار دادهای هوشمند بر روی بلاکچین انجام میشود.

بسیاری از کسب و کارهای معروف و شرکت های بزرگ همانند Google و Twitter در حال اضافه کردن پرداخت های بیت کوین به کسب و کار خود هستند یا برای اضافه کردن آن برنامه ریزی کرده اند زیرا بسیاری از شهروندان به خدمات بانکی دسترسی ندارند اما برای ورود به دنیای بلاکچین و پرداخت با ارزهای دیجیتال فقط نیاز به اتصال اینترنت است.

تراکنش های ارز دیجیتال و پرداخت با آن کاملا شفاف است و در یک دفتر کل توزیع شده ذخیره میشود بنابراین همه کاربران میتوانند حزئیات تراکنش خود را بررسی کنند، در حین شفاف بودن ارز های دیجیتال، تراکنش حاوی اطلاعات شخصی نبوده و فقط آدرس های کیف پول مشخص است و هویت دیجیتال مشتری تا حدودی حفظ میشود.

 

جمع‌بندی

برای راه‌اندازی درگاه پرداخت ارز دیجیتال خود علاوه بر تلاش بسیار و سرمایه قابل توجه، نیاز است که کارآمدی، اعتماد، ایمنی، استراتژی مناسب، چشم انداز محصولات و راه حل های فنی خود را به بهترین شکل با در نظر گرفتن مقررات اجرا کنید و پیش ببرید. علاوه بر این اگر به طور تخصصی نمیخواهید یک شرکت پرداخت ارز دیجیتال و درگاه های پرداخت بیت کوین راه‌اندازی کنید میتوانید از شرکت های پرداخت و درگاه پرداخت ارز دیجیتال استفاده کنید و از طریق همکاری با آنها درگاه پرداخت ارز دیجیتال برای کسب و کار خودتان راه‌اندازی کنید. در بالا به بررسی نحوه راه‌اندازی و مزایای استفاده از درگاه های پرداخت بیت کوین پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا