اخبار بیت‌ کویناخبار آلت‌ کوین‌ هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

عملکرد بهتر بیت کوین از S&P 500 و Nasdaq در سپتامبر

آخرین گزارش Cryptocompare نشان می‌دهد که با وجود کاهش ۳.۱۱ درصدی ارزش در ماه سپتامبر، بیت کوین همچنان عملکرد بهتری نسبت به S&P 500 و Nasdaq داشت. از سوی دیگر، اتریوم به عنوان بدترین عملکرد پس از مدت‌ها انتظار برای ادغام را از خود نشان داد که رویداد buy the rumour, sell the news نامیده شد. گفته می‌شود افزایش حجم تجارت تتر و دلار آمریکا برای بیت کوین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران هراس‌زده ارزهای کاهش‌یافته را به نفع این ارز رمزنگاری شده تخلیه می‌کنند.

 

اتریوم شاهد بزرگترین افت است

طبق آخرین گزارش Cryptocompare، بیت کوین که در ماه سپتامبر بازدهی منفی ۳.۱۱ درصدی را تجربه کرد، همچنان عملکرد بهتری نسبت به S&P 500 و Nasdaq داشت که به ترتیب ۹.۳۴ درصد و ۱۰.۵ درصد بازدهی منفی داشتند. تنها ارز دیجیتال سولانا در میان چهار ارز دیجیتال ردیابی شده که بازده ماهانه مثبت ۵.۵۹٪ را تجربه کرد و طلا با ۲.۸۷٪ بازدهی با ریسک کمتری نسبت به بیت کوین داشتند.

 

از سوی دیگر، اتریوم در این گزارش به‌عنوان بدترین عملکرد در میان چهار ارز دیجیتال ردیابی‌شده شناخته می‌شود، پس از اینکه ادغام، چیزی که مدت‌ها مورد انتظار بود، انجام شد که رویداد buy the rumour, sell the news نام گرفت.

 

برای حمایت از این ادعا، این گزارش به ثروت متضاد دارایی کریپتو در ماه‌های اوت و سپتامبر اشاره می‌کند. پس از مشاهده بهترین بازده‌های تنظیم شده بر اساس ریسک در ماه اوت، ETH همچنان بزرگترین کاهش را در ماه سپتامبر داشت، همان ماهی که بلاکچین اتریوم به مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) تغییر بافت.

 

معامله‌گران فیاتشان را در بیت کوین انباشت می‌کنند

از نظر نوسانات دارایی‌های مختلف، این گزارش می‌گوید بیت کوین، کم‌ترین دارایی و غالب‌ترین دارایی، در میان چهار ارز دیجیتالی است که در ماه سپتامبر ردیابی شدند.

 

در توضیح یافته‌های این مطالعه نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، این گزارش بیان می‌کند:

نوسانات در بازارهای ارزهای دیجیتال در ماه سپتامبر در بحبوحه افزایش نرخ بهره و محیط ناپایدار کلان شاهد افزایش جزئی بود. ETH و SOL با نوسانات ۳۰ روزه به ترتیب ۸۰.۰ درصد و ۸۲.۶ درصد، بی‌ثبات‌ترین دارایی‌ها بودند. نوسانات بیت کوین در ماه سپتامبر ۱۹.۲ درصد افزایش یافت و روند نزولی که از ژوئن آغاز شده بود را شکست.

 

در همین حال، یافته‌های بررسی Cryptocompare از حجم مبادلات USDT و دلار آمریکا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران هراس‌زده ارزهای کاهش‌یافته را به نفع BTC تخلیه می‌کنند. تنها در ماه سپتامبر، حجم معاملات در تتر و دلار به ترتیب ۱۵.۴ درصد و ۱۵.۱ درصد افزایش یافت.

 

بر اساس این گزارش، این می‌تواند به این معنا باشد که شرکت‌کنندگان بازار به دنبال نوسانات اخیر در ارزهای فیات، از جمله پوند انگلیس و ین ژاپن، در بیت کوین دارایی‌هایشان را انباشت می‌کنند.

 

در مقابل، حجم USDT برای ETH در همان دوره یک افت بزرگ ۴۹.۴٪ مشاهده کرد در حالی که SOL شاهد افزایش قابل توجه ۱۰.۵٪ در حجم USDT در ماه سپتامبر بود. ADA و SOL هر دو شاهد کاهش در حجم معاملات بودند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا