اخبار بیت‌ کوین

Bitcoin در مسیر ثبت ۸ هفته متوالی ضرر است

Bitcoin، ارز دیجیتال پیشرو در جهان، در مسیر ثبت هشت هفته متوالی ضرر برای اولین بار در تاریخ خود قرار دارد.

اوایل امروز، بزرگترین ارز دیجیتال در صرافی Bitstamp به بالاترین سطح روزانه ۳۰۲۷۵ دلار رسید.

با این حال، ارز دیجیتال برتر همچنان باید ۴ درصد افزایش یابد تا به رکورد نزولی پایان دهد.

در چند هفته گذشته، بیت کوین تقریباً ۳۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است و در حال حاضر درست زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلار معامله می شود.

بیت کوین از ضربات مضاعف شرایط کلان نامطلوب و انفجار اکوسیستم Terra رنج برد. هفته گذشته، بزرگترین ارز دیجیتال جهان به ۲۵۴۰۱ دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح از دسامبر ۲۰۲۰ است.  علیرغم اینکه بیت کوین به عنوان محافظ در برابر تورم به حساب می آید، از ابتدای سال تاکنون ۳۶.۵۸ درصد سقوط کرده است. عملکرد آن در راستای سایر دارایی های پرخطر مانند سهام فناوری ضعیف بود. در واقع، همبستگی بیت کوین با شاخص نزدک ۱۰۰ در اوایل سال جاری به بالاترین حد خود رسیده است. مایک نووگراتز، مدیرعامل گلکسی دیجیتال اخیراً به فعالان بازار نسبت به پیش‌بینی یک چرخش شدید در احساسات بازار هشدار داد و ادعا کرد که زمان بیشتری طول می‌کشد تا سهام و ارزهای دیجیتال به پایان برسند. در واقع، نووگراتز پیش‌بینی کرد که آلت‌کوین‌های برجسته می‌توانند ۷۰ درصد دیگر از اوج قیمت مربوطه خود کاهش پیدا کنند.

در ۱۷ می، «شاخص ترس و طمع» کریپتو به پایین‌ترین سطح از ۱۷ می رسید به ۸/۱۰۰، پایین‌ترین سطح از زمان سقوط ناشی از همه‌گیری که در مارس ۲۰۲۰ رخ داد. همچنان در قلمرو «ترس شدید» باقی می‌ماند. بیت کوین در تلاش است تا حتی یک رالی امداد کوتاه مدت را برگزار کند.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا