افزایش فروش ۳۰ روزه NFT بیت کوین

در ماه گذشته، داده‌های اخیر نشان می‌دهد که فروش توکن‌های غیرمثلی (NFT) که از بلاکچین بیت کوین سرچشمه می‌گیرد به ۱۷۳.۲۸ میلیون دلار افزایش یافته است. فروش NFT مبتنی بر بیت کوین با پیشی گرفتن از ۲۰ شبکه بلاکچین جایگزین، اکنون جایگاه دوم را در حوزه فروش بلاکچین تضمین می‌کند و تنها اتریوم بر آن حاکم است.

 

NFTهای مبتنی بر بیت کوین در بازار طوفان به پا می‌کنند و از رقبا پیشی می‌گیرند

در میان شور و اشتیاق پیرامون روند Ordinal، NFT‌های مبتنی بر بیت کوین محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. فروش جمع‌آوری شده در ۳۰ روز گذشته، شبکه را به عنوان دومین شبکه بزرگ از نظر فروش در این بازه زمانی مشخص کرد. در حالی که فروش NFT اتریوم ۳۹۲.۲۳ میلیون دلار بود، در ماه گذشته فروش بیت کوین به ۱۷۳.۲۸ میلیون دلار رسید که ۴۰۸.۲۹ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت.

 

با این حال، کاهش قابل توجه ۴۷ درصدی در تعداد خریداران NFTهای مبتنی بر بیت کوین وجود داشته است که در ۳۰ روز گذشته در مجموع به ۶۹۵۵ نفر رسیده است. بینش داده‌های cryptoslam.io نشان می‌دهد که مجموعه پیشرو NFT از نظر فروش در این دوره، Bored Ape Yacht Club (BAYC) است.

 

کلکسیون BAYC در ماه گذشته ۳۹,۳۰۷,۸۵۳ دلار فروش داشت و پس از آن Ordi BRC20 NFTs با اندکی کمتر به ۳۸,۳۷۵,۹۸۴ دلار رسید. فروش قابل توجهی نیز در سایر مجموعه‌های NFT مبتنی بر بیت کوین، از جمله در Ordinals و همچنین Space Pepes رخ داد.

 

فروش از Ordinalsها به ۲۳,۵۰۸,۲۹۹ دلار رسید، در حالی که Space Pepes مبلغ ۱۲,۲۴۷,۴۸۰ دلار فروش داشت. علاوه بر این، مجموعه بیت کوین Frogs NFT به ۹,۸۴۹,۶۳۹ دلار رسید، در حالی که $NALS NFTs حدود ۶,۸۱۸,۵۹۲ دلار فروش در ۳۰ روز گذشته تضمین کرد. بلاکچین بیت کوین به عنوان زادگاه پنج تراکنش گران‌قیمت NFT در این دوره در مرکز توجه قرار گرفت.

 

اینها شامل فروش ۴.۵ میلیون دلاری Space Pepe و همچنین سه Ordinal بود که قیمت هر کدام بیش از یک میلیون دلار بود. یک Bitamigos NFT به نوبه خود قیمتی معادل ۱.۳ میلیون دلار داشت. همچنین شایان ذکر است که ۹ مورد از NFTهای پر قیمت فروخته شده در ماه گذشته از بیت کوین مشتق شده اند.

 

از ۲۴ می ۲۰۲۳، بلاکچین بیت کوین از ۹ میلیون ثبت فراتر رفته است که همزمان با افزایش فروش NFT مبتنی بر بیت کوین است. این روند از زمان ظهور Ordinalها روی زنجیره، ارزش تخمینی ۱۴۹۵ بیت کوین یا ۴۰.۲۷ میلیون دلار را به ماینرها داده است.

 

در ابتدا، شک و تردید توانایی بیت کوین برای ایجاد فعالیت NFT کافی برای رقابت با بلاکچین‌های برجسته NFT مانند Solana و Polygon را احاطه کرد. با این حال، قدیمی‌ترین شبکه بلاکچینی که تاکنون وجود داشته، توانایی خود را به عنوان یک رقیب قدرتمند نشان داده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا