اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

کاهش سختی استخراج شبکه بیت کوین

پس از چهار افزایش متوالی سختی استخراج بیت کوین، سختی شبکه برای اولین بار در ۶۸ روز گذشته کاهش یافت و در روز سه‌شنبه در بلاک ۷۵۶,۰۰۰، ۲.۱۴ درصد کاهش یافت. این تغییر به این معنی است که در حال حاضر ۲.۱۴ درصد راحت‌تر می‌توان پاداش بلاک بیت کوین را پس از بالاترین سطح سختی استخراج (ATH) که در ۱۳ سپتامبر رخ داد، یافت.

 

کاهش ۲.۱۴ درصدی سختی استخراج بیت کوین

سختی در حال حاضر ۳۱.۳۶ تریلیون است، پس از ۳۲.۰۴ تریلیون ATH ثبت شده در روز سه شنبه، ۱۳ سپتامبر. سختی شبکه برای دو هفته آینده روی ۳۱.۳۶ تریلیون باقی خواهد ماند، زیرا سختی هر ۲۰۱۶ بلاک تنظیم می‌شود.

 

در حالی که هش ریت شبکه در امتداد ۲۳۴ اگزاهش در ثانیه (EH/s) است، آمار نشان می‌دهد که در ۲۰۱۶ بلاک گذشته میانگین هش ۲۲۵.۲ EH/s بوده است. بر اساس معیارهای فعلی، با قیمت‌های فعلی BTC و هزینه‌های برق ۰.۰۷ دلار در هر کیلووات ساعت، تقریباً ۴۱ استخراج‌کننده بیت کوین SHA256 (ASIC) سود تخمینی بین ۰.۱۲ تا ۷.۹۵ دلار در روز به دست می‌آورند. ۹ ماینر بیت کوین ASIC با قیمت ۰.۱۲ دلار در هر کیلووات ساعت، سود تخمینی بین ۰.۳۳ تا ۴.۲۴ دلار در روز دارند.

 

پنج دستگاه برتر ماینینگ ASIC امروزی عبارتند از:

  • Bitmain Antminer S19 XP  (۱۴۰ TH/s)
  • the Antminer S19 Pro+ Hyd (198 TH/s)
  • the Microbt Whatsminer M50S (126 TH/s)
  • the Microbt Whatsminer M50 (114 TH/s)
  • the Bitmain Antminer S19 Pro (110 TH/s)

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا