کارمزد شبکه بیت کوین تا ۹۰٪ کاهش میابد

در ۷ می ۲۰۲۳، شبکه بیت کوین با ۵۰۰,۰۰۰ تراکنش تایید نشده مواجه شد که باعث ایجاد یک گلوگاه بزرگ در سیستم شد. با این حال، خبر خوب این است که ازدحام در حال رفع شدن است و منجر به کاهش قابل توجهی در هزینه‌های زنجیره‌ای می‌شود که اکنون به زیر ۵ دلار کاهش یافته است. در حال حاضر، تنها اندکی بیش از ۳۰۰,۰۰۰ تراکنش تایید نشده در انتظار تایید هستند و ۱۸۵ بلاک برای پاک کردن بک لاگ باید استخراج شود.

 

ازدحام شبکه بیت کوین به تدریج شروع به کاهش می‌کند

شبکه بیت کوین اخیراً مورد بحث قرار گرفته است، زیرا با چالش تامین تقاضا برای فضای بلاک دست و پنجه نرم می‌کند. همین چهار روز پیش، این ممپول که صف تراکنش‌های تایید نشده بیت کوین است، به بالاترین سطح خود رسید و بیش از ۵۰۰,۰۰۰ انتقال تایید نشده در انتظار پردازش بودند.

 

این افزایش تقاضا را می‌توان به شوق اخیر برای Ordinal و همچنین ظهور اقتصاد توکن BRC20 نسبت داد. از ساعت ۷:۰۰ صبح به وقت شرقی در ۱۱ می ۲۰۲۳، بیش از ۳۰۰,۰۰۰ تراکنش تایید نشده در انتظار تایید بودند. برای پاک کردن صف تراکنش فعلی، تقریباً ۱۸۵ بلاک باید استخراج شود.

 

خبر خوب این است که عقب ماندگی‌ها به تدریج در حال پاک شدن است که منجر به کاهش قابل توجهی در هزینه‌های زنجیره‌ای می‌شود. همین چند روز پیش، در ۸ می، میانگین کارمزد تراکنش به ۳۱ دلار در هر انتقال افزایش یافت. با این حال، از امروز، یک معامله با اولویت بالا فقط ۳.۰۰ دلار بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا