استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۳

طبق آمار اواسط ماه می ۲۰۲۳، ۱۸ دستگاه مختلف استخراج بیت کوین مدار مجتمع خاص (ASIC) با استفاده از نرخ ارز بیت کوین امروزی سودآور هستند. علاوه بر این، برترین ماشین‌های استخراج بیت کوین امروزه توسط سه سازنده برجسته ASIC ساخته می‌شوند، زیرا رقابت ساخت این روزها محدود است.

 

۱۸ دستگاه ASIC با هزینه برق ۰.۱۲ دلار به ازای هر کیلووات ساعت و نرخ ارز امروز بیت کوین سود می‌کنند

میانگین هش بلاکچین بیت کوین در ۲۰۱۶ بلاک اخیر در حال حاضر تقریباً ۳۵۳.۹ اگزاهش در ثانیه (EH/s) است. در یک شاهکار چشمگیر در این ماه، در ۲ می ۲۰۲۳، در بلاک ۷۸۷,۸۹۵، شبکه به اوج بی‌سابقه ۴۹۱.۱۵ EH/s رسید. در همین حال، قیمت بیت کوین (BTC) به طور پیوسته کمی زیر ۲۷ هزار دلار در نوسان است. داده‌های جمع‌آوری‌شده از asicminervalue.com نشان می‌دهد که ۱۸ ماینر سودآور SHA-256 ASIC با استفاده از نرخ‌های فعلی مبادله BTC در حال فعالیت هستند.

 

با توجه به ارزش فعلی بیت کوین و افزایش سریع نرخ هش، می‌توان انتظار داشت که تعداد زیادی از تولیدکنندگان ASIC در سال ۲۰۲۳ به طور فعال دستگاه‌های ماینینگ پیشرفته را تولید کنند. با این حال، در کمال تعجب، فقط سه سازنده برجسته ASIC که منحصراً بر طراحی ماینینگ متمرکز شده اند، تسلط دارند. ابزارهای استخراج بیت کوین Bitmain ،Microbt و Canaan، همه ۱۸ ماینر پیشرو بیت کوین ASIC، سازگار با SHA-256 و در حال حاضر سود ایجاد می کنند، از این سه سازنده سرچشمه می‌گیرند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا