استخراج بیت کوین، بالاترین کاربر انرژی پایدار است

داده‌های جدید نشان می‌دهد که استخراج بیت کوین بالاترین مصرف‌کننده انرژی پایدار است و به طور مشابه بیشترین افزایش را در ترکیب انرژی پایدار بین ژوئیه ۲۰۱۹ و ژوئن ۲۰۲۳ به دست آورده است. این داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که شدت انتشار بیت کوین از بیش از ۵۰۰ g/kWh مشاهده شده در ژوئیه ۲۰۲۱ به رقم ۲۹۶ g/kWh ساعت ژوئن ۲۰۲۳ کاهش یافته است.

 

استخراج بیت کوین بیشترین افزایش را در ترکیب انرژی پایدار داشته است

با توجه به داده‌های مقایسه استخراج بیت کوین با ترکیب انرژی صنایع دیگر، فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال برتر به عنوان بالاترین مصرف‌کننده انرژی پایدار (۵۲.۶٪) در میان بخش‌های فرعی رتبه‌بندی می‌شود. این داده‌ها نشان می‌دهد که بخش بانکی با ۳۹.۲ درصد بیشترین مصرف‌کننده انرژی پاک در رتبه بعدی قرار دارد در حالی که صنعت طلا با ۱۲.۸ درصد در رتبه چهارم قرار دارد.

 

این داده‌ها که بر اساس مدل موسوم به ردیاب پایداری انرژی و انتشارات بیت کوین (BEEST) است، نشان می‌دهد که استخراج بیت کوین همچنین به بیشترین افزایش در ترکیب انرژی پایدار (+۳۸٪) در طول دوره ترسیم شده از ژوئیه ۲۰۱۹ تا ژوئن ۲۰۲۳ در مقایسه با سایر صنایع جهانی آن دست یافته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا