اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

گسترش استخراج بیت کوین

عملیات استخراج بیت کوین در طول زمستان کریپتو همچنان ادامه دارد زیرا تعدادی از ماینرها برنامه‌های توسعه خود را در هفته گذشته فاش کرده اند. پس از خرید ۱۰,۰۰۰ ASIC Antminers توسط Cleanspark، این شرکت فاش کرد که یک مرکز استخراج بیت کوین آماده به کار را از Mawson Infrastructure خریداری کرده است. گزارش‌ها اشاره می‌کنند که Arsenal Digital Holdings یک مرکز داده زیرزمینی را در خارج از هیوستون خریداری کرده است و برخی افراد گمان می‌کنند که این پناهگاه نفت وستلند است. علاوه بر این، مدیر عامل و بنیانگذار Terawulf فاش کرد که مرکز داده Lake Mariner این شرکت با ۱ اگزاهش در ثانیه (EH/s) هش‌ریت SHA256 راه‌اندازی شده است.

 

Arsenal Digital Holdings، پناهگاه Westland Oil را در خارج از هیوستون خریداری کرده است

روز جمعه، گزارش شد که Arsenal Digital Holdings یک مرکز داده عملیاتی ۵۰ هکتاری متشکل از یک ساختمان اداری چهار طبقه را خریداری کرد. گفته می شود که این مرکز دارای یک پناهگاه زیرزمینی دو طبقه با ۱۰۰,۰۰۰ فوت مربع فضای اضافی است. طبق گزارشی که توسط Dan Swinhoe منتشر شده است، این سایت در حال حاضر آماده است تا ظرفیت ۱۵ مگاوات (MW) را مصرف کند.

 

Swinhoe همچنین توضیح می‌دهد که این سایت احتمالاً پناهگاه نفت وستلند سابق است. زمانی که این پناهگاه در ابتدا در سال ۱۹۸۲ ساخته شد، طبق گزارش‌ها به صورت محرمانه پنهان شده بود و توسط محافظان مسلح محافظت می‌شد. موسس شرکت Westland Oil، لوئیس کونگ، این مکان را برای خانواده، دوستان و کارمندان خود ساخت تا از ۳۵۰ بزرگسال تا سه ماه محافظت کند. در سال ۲۰۰۴ این پناهگاه به یک مرکز داده تبدیل شد و در سال ۲۰۰۸ مرکز داده سایت ارتقا یافت.

 

Swinhoe می‌گوید این سایت در سال ۲۰۲۱ به فروش رفت و مالک آن ۳۹ میلیون دلار درخواست کرده بود. گزارشگر در ادامه به نقل از رایان مسر، مدیرعامل آرسنال می‌گوید:

مراکز داده از جمله دارایی‌های بسیار مورد علاقه در فضای زیرساخت دیجیتال هستند، ما مفتخریم که این خرید را به یک دارایی اساسی برای شرکت تبدیل می‌کنیم، زیرا یک مکان پرچم‌دار واقعی خواهد بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا