سختی استخراج بیت کوین در حال افزایش است

بر اساس داده‌های ثبت‌شده در ۹ ژوئیه ۲۰۲۳، تعدیل سختی بعدی بیت کوین بین ۴.۷۴ تا ۷.۷ درصد برآورد می‌شود که کاهش ۳.۲۶ درصدی را که در ۲۸ ژوئن رخ داده بود، پاک می‌کند. اوج در ۸ ژوئیه، به ۵۳۸ اگزاهش در ثانیه (EH/s) در بلاک ۷۹۷,۷۳۳ است.

 

رکوردشکنی افزایش سختی بیت کوین قریب‌الوقوع است، هش‌ریت کل به یک رکورد ۲۴ ساعته در ۵۳۸ EH/s می‌رسد

آمار ثبت شده در ۹ ژوئیه ۲۰۲۳ نشان می‌دهد که تنظیم بعدی سختی استخراج بیت کوین برای ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است. در تغییر سختی قبلی، سختی استخراج بیت کوین ۳.۲۶ درصد کاهش یافت و مجموع را به ۵۰.۶۵ تریلیون کاهش داد. برآوردها حاکی از آن است که انتظار می‌رود سختی ۴.۷۴٪ تا ۷.۷٪ افزایش یابد، زیرا فواصل بلاک به طور مداوم کمتر از میانگین ده دقیقه است.

 

در حال حاضر میانگین زمان بلاک در ۹ ژوئیه از ۸ دقیقه و ۲ ثانیه تا ۹ دقیقه و ۱۸ ثانیه در هر بلاک متغیر است. علاوه بر این، هش‌ریت کل در روز یکشنبه پس از رسیدن به رکورد ۲۴ ساعته روز قبل، سطح ثابتی را در ۴۴۰.۷۲ EH/s حفظ می‌کند. در ۸ ژوئیه، در بلاک ۷۹۷۷۳۳، سوابق نشان می‌دهد که هش‌ریت به ۵۳۸.۰۵ EH/s رسیده است. افزایش هش سرعت فواصل بلاک‌ها را تسریع کرده است و در نتیجه احتمال استخراج ۲۰۱۶ بلاک سریعتر از دو هفته معمولی بیشتر است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا