فعالیت‌های استخراج بیت کوین شرکت YPF Luz

YPF Luz، یکی از شرکت‌های تابعه شرکت نفت دولتی آرژانتین YPF، در حال حاضر در حال اجرای آزمایشی پروژه‌ای برای تامین انرژی عملیات استخراج بیت کوین با گاز باقیمانده است. این ابتکار که در حال حاضر در Vaca Muerta، یکی از بزرگترین میادین نفتی کشور در حال آزمایش است، به دنبال بهره‌برداری از این محصول جانبی در مراحل اولیه حفاری چاه نفت است.

 

شرکت آرژانتینی YPF Luz استخراج بیت کوین را به چاه‌های نفت می‌برد

ماینرهای ارزهای دیجیتال همیشه به دنبال اشکال جدیدی برای به دست آوردن منابع انرژی ارزان و راحت برای اجرای عملیات استخراج هستند. YPF Luz، یکی از شرکت‌های تابعه YPF دولتی در آرژانتین، در حال اجرای یک پروژه آزمایشی برای بهره‌برداری از گازهای باقی‌مانده یا شعله‌ور در عملیات استخراج بیت کوین است. این پروژه که به مدت سه ماه در میدان نفتی بزرگ Vaca Muerta در کشور اجرا می‌شود، به دنبال بهره‌برداری از این گاز است که در غیر این صورت می‌سوزد.

 

گاز این میادین نفتی را نمی‌توان برای استفاده به سایت‌های دیگر برد، بنابراین تنها راه، آوردن علاقه‌مندان به منطقه است. YPF Luz در حال حاضر یک سری مشتری دارد که هزینه این نوع برق را می‌پردازند که با ژنراتورهای نصب شده در مرحله حفاری چاه نفت در محل تولید می‌شود.

 

مارتین ماندارانو، مدیرعامل YPF Luz، اظهار داشت:

این پایلوت اول، که در حال حاضر در حال بهره‌برداری است، با ۱ مگاوات تولید کار می‌کند و پروژه دوم به طور همزمان در حال توسعه است تا قبل از پایان سال، با حدود ۸ مگاوات، در منطقه Bajo del Toro شروع به کار کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا