نرخ هش بیت کوین به بالاترین حد خود رسید

در حالی که چهار روز پیش تا تغییر سختی بعدی بیت کوین تنها دو روز دیگر مانده بود، هش‌ریت شبکه به اوج بی سابقه‌ای رسید و در تاریخ ۰۲ می ۲۰۲۳ به ۴۹۱.۱۵ اگزاهش در ثانیه (EH/s) در بلاک ۷۸۷,۸۹۵ رسید. این مقدار خیره‌کننده قدرت محاسباتی به طرز وسوسه‌انگیزی به نیم زتاهش یا پانصد کوینتیلیون هش در ثانیه نزدیک شد.

 

هش‌ریت بیت کوین به اوج بی‌سابقه‌ای رسید و تقریباً به نیم زتاهش رسید

در روز دوم ماه مه ۲۰۲۳، هش‌ریت بیت کوین به یک شاهکار قابل توجه دست یافت و به رکورد جدیدی در بلاک ۷۸۷,۸۹۵ دست یافت. در یک نمایش خیره‌کننده از قدرت محاسباتی، شبکه به حداکثر ۲۴ ساعته تقریباً ۴۹۱.۱۵ EH/s رسید. این جهش مهم در هش‌ریت زمانی اتفاق می‌افتد که شبکه در ۲۰۱۶ بلاک گذشته به طور میانگین ۳۴۴.۴ EH/s را ثبت کرده است، با کاهش نرخ هش در پنج نوبت جداگانه از ۲ آپریل ۲۰۲۳ به زیر محدوده ۳۰۰ EH/s.

 

با این حال، ماه آپریل شاهد فواصل بلاک‌های کندتر بوده است، به طوری که زمان بلاک‌ها به طور مداوم از میانگین ده دقیقه‌ای در دوره ۳۰ روزه فراتر رفته است. عواقب کندتر زمان بلاک بیت کوین قابل توجه بوده و منجر به پشتیبان‌گیری قابل توجهی در ممپول شده است. از ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت شرقی در تاریخ ۲ می، داده‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۲۴۰,۰۰۰ تراکنش تایید نشده باقی مانده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا