کارمزد بیت کوین کاهش میابد

اگرچه میانگین کارمزد تراکنش‌های بلاکچین بیت کوین از زمانی که در ۸ می از ۳۰ دلار در هر انتقال عبور کرد کاهش یافته است، هنوز بیش از ۲۵۷,۰۰۰ تراکنش معلق در انتظار تایید هستند. علاوه بر این، از اول ماه می به بعد، شبکه با موفقیت از ۳۵۵,۰۰۰ تا بیش از ۶۸۲,۰۰۰ تراکنش در روز را تایید کرده است. در حال حاضر، تقریباً ۱۸۸ بلاک یا ۰.۳۴۳ گیگابایت باید توسط ماینرهای بیت کوین استخراج شود تا بقایای تراکنش‌های تایید نشده برطرف شود.

 

۱۸۸ بلاک برای پاک کردن تراکنش‌های معلق

در زمان نگارش این مقاله، حجم قابل توجهی از نقل و انتقالات معلق بیت کوین در انتظار تایید باقی مانده است. با میانگین فاصله بلاک ده دقیقه در هر بلاک، تقریباً ۱.۳۰ روز برای پاک کردن این عقب ماندگی نیاز است. با این حال، بخش قابل توجهی از عقب ماندگی‌ها از ۷ و ۸ می ۲۰۲۳، زمانی که تعداد تراکنش‌های تایید نشده بیت کوین از ۵۰۰,۰۰۰ فراتر رفت، برطرف شده است.

 

در ۸ می، طبق داده‌های bitinfocharts.com، میانگین کارمزد تراکنش به ۳۱ دلار در هر تراکنش افزایش یافت. از ۴ ژوئن ۲۰۲۳، میانگین کارمزد تراکنش ۰.۰۰۰۱۲ BTC یا ۳.۱۵ دلار است. همان وب سایت یک کارمزد تراکنش به اندازه متوسط ۰.۰۰۰۰۵۳ BTC یا ۱.۴۴ دلار در هر تراکنش را نشان می‌دهد. از ساعت ۳:۵۱ بعد از ظهر به وقت شرقی (ET) در ۴ ژوئن ۲۰۲۳، طبق آمار mempool.space، تقریباً ۲۵۷,۱۴۱ تراکنش معلق در انتظار تأیید وجود دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا