تحلیل فاندامنتالتحلیلتحلیل اتریومتحلیل بیت‌ کوین

تجزیه و تحلیل فنی بیت کوین و اتریوم ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

قیمت‌های ETH و BTC عمدتاً برای شروع آخر هفته بدون تغییر باقی ماندند، زیرا فعالیت بازار کاهش یافت، عمدتاً به دلیل تعطیلات عید پاک. تثبیت قیمت پس از یک هفته فشار نزولی که دو ارز دیجیتال بزرگ جهان را به سطوح پشتیبانی کلیدی سوق داد، اتفاق می‌افتد.

 

تحلیل بیت کوین

بیت کوین بار دیگر در روز شنبه به طور محدود بالاتر از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار معامله شد، زیرا بازارها در نتیجه تعطیلات عید پاک آرام بودند. BTC/USD پس از پایین ترین سطح ۴۰,۰۰۹.۰۹ دلار در اوایل روز، برای شروع آخر هفته به اوج روزانه ۴۰,۶۱۸.۸۴ دلار رسید.

تثبیت اخیر قیمت پس از یک دوره دو هفته ای صورت می گیرد که باعث شد بیت کوین نزدیک به ۱۰,۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست بدهد. به طور معمول، به دنبال یک روند صعودی یا نزولی در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه، بازارها ادغام می شوند، زیرا آنها برای تمدید حرکت اولیه یا تغییر جهت آماده می شوند.

 

با نگاهی به نمودار، RSI 14 روزه همچنان زیر سطح مقاومت کلیدی ۴۴ حرکت می‌کند، که به نظر می‌رسد مانع اصلی برای جلوگیری از ظهور مجدد گاوهای BTC باشد.اگر احساسات اخیر ادامه یابد، ممکن است قبل از هر گونه افزایش طولانی مدت، شاهد کاهش بیشتر به سمت ۳۹,۶۰۰ دلار باشیم.

 

تحلیل اتریوم

ETH همچنین در روز شنبه عمدتاً متحرک بود، زیرا دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان نزدیک به حمایت، قیمت خود را دنبال می کرد. پس از پایین ترین سطح ۳,۰۰۱.۱۲ دلار، ETH/USD فقط اندکی افزایش یافت و به اوج ۳,۰۴۶.۲۰ دلار در زمان نگارش رسید.

این اوج حدود ۰.۴۹ درصد بالاتر از پایین ترین سطح دیروز است و می بیند که قیمت یک بار دیگر پس از زیان در طول هفته نتوانست سود قابل توجهی کسب کند. از ابتدای سال، قیمت ETH در چهار نوبت نزدیک به این سطح حمایتی ۳,۰۰۰ دلار معامله شد و گاوها معمولاً قیمت‌ها را بالاتر می‌برند.

 

در مواقعی که قیمت در حول و حوش سطح فعلی معامله می شود، معمولاً بیش از دو روز تثبیت قبل از رالی نمی بینیم.

 

در زمان نگارش، قیمت‌ها شاهد دومین روز تثبیت هستند، که به طور بالقوه می‌تواند گاوها را وسوسه کند تا در روز یکشنبه به ورودی‌ها نگاه کنند.

امتیاز دهید

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا