تسلط بیت کوین به ۴۷.۵٪ افزایش یافت

بر اساس گزارش coinmarketcap.com، در ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳، بیت کوین با تسلط بر ۴۷.۵ درصد ارزش بازار، در صدر است که بالاترین سطح خود را از این زمان در سال گذشته نشان می‌دهد. در همین حال، تسلط اتریوم در ۲۰ درصد ثابت مانده است که نشان می‌دهد دستاوردهای تسلط اخیر حاصل از این دو دارایی دیجیتال به ضرر سایر ارزهای دیجیتال بوده است.

 

تسلط بیت کوین افزایش میابد در حالی که تسلط اتریوم انعطاف‌پذیر است. بسیاری دیگر از رقبای کریپتویی چندان خوش شانس نبوده اند

تا روز شنبه، ۱۰ ژوئن، بیت کوین (BTC) همچنان با ارزش بازار ۴۹۶ میلیارد دلار، رهبر بلامنازع است که ۴۷.۵ درصد از کل ارزش بازار ۱.۰۴ تریلیون دلاری اقتصاد کریپتو را تشکیل می‌دهد.

 

با این حال، بر اساس داده‌های فعلی، BTC در روز گذشته افت جزئی ۳.۳۲ درصدی و ۵.۷۹ درصدی را در طول هفته در برابر دلار آمریکا تجربه کرده است. جالب توجه است، در حالی که BTC طوفان را به خوبی پشت سر گذاشته است، بسیاری دیگر از دارایی‌های برتر ارزهای دیجیتال، به ویژه آنهایی که در ۲۰ دارایی برتر هستند، از نظر کاهش ارزش ضربه بسیار سخت‌تری را متحمل شده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا