سختی استخراج بیت کوین به اوج‌های بی‌سابقه‌ای می‌رسد

روز چهارشنبه، ۱۴ ژوئن ۲۰۲۳، در بلاک ۷۹۴,۳۰۴، شبکه بیت کوین سومین افزایش سختی استخراج متوالی خود را از ۱۸ می ثبت کرد. سختی استخراج ۲.۱۸ درصد افزایش یافت و سختی کلی را به بالاترین حد بی‌سابقه دیگری در ۵۲.۳۵ تریلیون رساند.

 

در میان افت قیمت، سختی استخراج بیت کوین به اوج خود رسیده است

سختی استخراج بیت کوین با افزایش دیگری در صبح چهارشنبه در ساعت ۷:۲۷ صبح (ET)، ۲.۱۸ درصد افزایش یافت و کشف بلاک‌ها را برای استخراج‌کنندگان بیت کوین چالش برانگیزتر کرد. قبل از این اصلاح، ۲۰۱۶ بلاک قبلی دارای میانگین هش ۳۷۴.۵ اگزاهش در ثانیه (EH/s) بودند.

 

در حال حاضر، هش‌ریت در ۳۲۹ EH/s است. با این حال، در ۱۱ ژوئن ۲۰۲۳، شبکه به بالاترین حد ۲۴ ساعته دیگر یعنی ۵۱۶.۶۱ EH/s در بلاک ۷۹۳,۸۶۸ رسید. جدیدترین افزایش سختی نیز آن را به رکورد ۵۲.۳۵ تریلیون رسانده است. در شش هفته گذشته، ماینرها با سه افزایش متوالی و افزایش کلی ۸.۸ درصدی از ۱۸ می ۲۰۲۳ دست و پنجه نرم کرده اند.

 

با این وجود، قیمت بیت کوین در دو هفته گذشته کاهش یافته است که همراه با افزایش سختی، آن را برای شرکت‌کنندگان در ماینینگ حتی وحشتناک‌تر می‌کند. علیرغم موانع اخیر، فواصل بلاک‌ها کمتر از ده دقیقه طول می‌کشد و تنها سه روز پیش شاهد رکوردشکنی هش بودیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا