تخمین زده می‌شود که سختی بیت کوین کاهش یابد

به نظر می‌رسد که تغییر قریب‌الوقوع سختی بیت کوین به سمت کاهش احتمالی پیش می‌رود و اولین بار در بیش از ۷۳ روز از ۱۲ فوریه ۲۰۲۳ است. این شبکه از زمان بلاک ۷۷۸,۱۷۶، شاهد افزایش سختی قابل توجه تقریباً ۲۲.۶۲ درصدی بوده است. در نتیجه، با برقراری زمان‌های بلاک فعلی، شرکت‌کنندگان ماینینگ شبکه ممکن است در نهایت شاهد کاهش باشند.

 

پیش‌بینی می‌شود که سختی بیت کوین ۱ تا ۴ درصد کاهش یابد

داده‌های کنونی نشان می‌دهد که کاهش سطح سختی بیت کوین به طور بالقوه می‌تواند در حدود ۴ می ۲۰۲۳ اتفاق بیفتد. هش‌ریت شبکه در حال حاضر ۳۳۲ اگزاهش در ثانیه (EH/s) پس از تجربه کاهش به ۲۹۰ EH/s در روز سه‌شنبه است. با توجه به آمار به دست آمده از سه نقطه داده، فواصل بلاک، یعنی زمان بین هر بلاک کشف شده، نشان می‌دهد که بلاک‌ها بیش از میانگین ده دقیقه پیدا می‌شوند.

 

در حال حاضر، برآوردها برای کاهش سختی بعدی در حدود -۱٪ تا -۴٪ هستند. با این حال، با بیش از یک هفته، یا بیش از هزار بلاک، هنوز تا تنظیم سختی بعدی زمان زیادی باقی مانده است، ارقام دقیق هنوز نامشخص هستند. با این وجود، کاهش پس از پنج افزایش متوالی و افزایش ۲۲ درصدی سختی در دو ماه گذشته بدون شک به ماینرها مهلت بسیار مورد نیاز خواهد داد. علاوه بر این، قیمت بیت کوین نیز در یک مسیر صعودی قرار گرفته است و درآمد روزانه بالاتری را تا هدف‌گذاری مجدد بعدی برای ماینرها فراهم می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا