سختی بیت کوین در آستانه شکستن سد ۵۰ تریلیون است

علیرغم افزایش سختی استخراج در ۱۸ می، داده‌های کنونی پیش‌بینی می‌کنند که سختی استخراج بیت کوین در ۳۱ می ۲۰۲۳ تشدید شود که احتمالاً بین ۱.۱ تا ۲.۵۱ درصد افزایش می‌یابد.

 

سختی بیت کوین به نقطه عطف ۵۰ تریلیون می‌رسد

به نظر می‌رسد سختی استخراج بیت کوین که در حال حاضر در سطح بی‌سابقه ۴۹.۵۵ تریلیون قرار دارد، در عرض سه روز از آستانه ۵۰ تریلیون عبور کند. اگرچه فرآیند استخراج بیت کوین (BTC) به طور فزاینده‌ای چالش‌برانگیز شده است، اما نرخ هش در طول ۲۰۱۶ بلاک گذشته، میانگین نرخ ۳۶۴ اگزاهش در ثانیه (EH/s) را حفظ کرده است. از ۲۶ می ۲۰۲۳، هش‌ریت بر اساس تجزیه و تحلیل ۲۴ ساعته در حدود ۳۶۷.۲۹ EH/s است.

 

در ۲ می ۲۰۲۳، یک رویداد قابل توجه در طول عمر بیت کوین، هش‌ریت آن در بلاک ۷۸۷,۸۹۵ با رقم چشمگیر ۴۹۱.۱۵ EH/s به بالاترین حد تاریخی رسید. هش‌ریت شبکه در اواسط ماه می دوباره به ۴۵۳ EH/s رسید و امروز به اوج ۴۲۷ EH/s رسید. فواصل بلاک تسریع شده است و آخرین بلاک ثبت شده در بلاک ۷۹۱,۴۹۱ تقریباً نه دقیقه و ۵۳ ثانیه طول کشید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا