افکار خالق بیت کوین قبل از ناپدید شدنش

دوازده سال پیش، درست در چنین روزی از ۲۳ آپریل ۲۰۱۱، یک فرد مرموز که تنها با نام ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شود، یکی از مکاتبات نهایی را با توسعه‌دهنده نرم‌افزار مایک هرن نوشت. مغز متفکر گریزان پشت بیت کوین در این پیام گفت که او آنها به سمت چیزهای دیگر رفته اند و با اطمینان اظهار داشت که پروژه در دستان خوبی قرار گرفته است.

 

مکاتبات نهایی ساتوشی ناکاموتو

پس از ایجاد بیت کوین و اجرای اولیه این فناوری، ساتوشی ناکاموتوی مرموز در دسامبر سال ۲۰۱۰ از دید عموم ناپدید شد. آخرین پیام عمومی از سوی این مبتکر گریزان در ۱۲ دسامبر همان سال منتشر شد که در آن ناکاموتو تاکید کرد که کارهای بیشتری برای انجام دادن روی DoS وجود دارد. متعاقباً، ناکاموتو با تعدادی از توسعه‌دهندگان پشت بیت کوین از جمله مایک هرن و گوین آندرسن مکاتبه کرد.

 

هرن ایمیلی از ناکاموتو در ۲۳ آپریل ۲۰۱۱ دریافت کرد با عنوان نگهداری سکه‌ها در حالت غیرقابل مصرف برای یک پنجره زمانی چرخشی که در آن او در مورد امکان بازگشت ناکاموتو به جامعه بیت کوین جویا شد. با این حال، ناکاموتو اظهار داشت که او یا آنها به چیزهای دیگری رفته اند و با اطمینان بیان کرد که این پروژه در دستان خوبی با گوین و همه است. خالق بیت کوین همچنین برای ادامه توسعه Bitcoinj، نسخه جاوای بیت کوین مایک هرن، ابراز امیدواری کرد، زیرا به توسعه‌دهندگان جاوا چیزی برای کار کردن می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا