اخبار صرافی‌ هااخبار بیت‌ کوین

پایین ترین سطح بیت کوین در Coinbase Premium

حق بیمه بیت کوین در بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده به سطوح منفی نزدیک به سه سال پیش کاهش یافته است. این در بحبوحه اصلاحات گسترده تر بازار اتفاق می افتد و نشان می دهد که نهنگ ها و بازیکنان بزرگتر از Coinbase برای فروش بخش قابل توجهی از دارایی های بیت کوین خود استفاده کرده اند.

 

بیت کوین Coinbase Premium به شدت کاهش می یابد

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین CryptoQuant قیمت بیت کوین را در دو تا از بزرگترین صرافی های رمزنگاری – یعنی بایننس و کوین بیس – به ترتیب با تتر و دلار مقایسه می کند تا مشخص کند آیا تفاوتی با عنوان “Coinbase Premium” وجود دارد یا خیر.

این معیار، حرکات بیت کوین موسسات و بازیکنان با قدرت بیشتر (نهنگ ها) را در کوین بیس (و کوین بیس پرو)، که معمولاً به عنوان پلتفرم مورد استفاده برای چنین سرمایه گذارانی در نظر گرفته می شود، ردیابی می کند. اساساً، این بدان معنی است که هرچه این حق بیمه بالاتر رود، تقاضای نهادی بیشتری وجود دارد و بالعکس.

طبق گفته CryptoQuant، این معیار از ابتدای ماه به شدت کاهش یافته است. همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، برای ماه های متوالی به خوبی در “سبز” بود، اما به پایین ترین موقعیت خود در ۳۵ ماه گذشته سقوط کرد. منبع تحلیلی آن را به سرمایه‌گذاران بزرگ‌تری نسبت می‌دهد که دارایی‌های خود را در کوین‌بیس واگذار می‌کنند.

 

“بازارهای مالی در حال حاضر در حال معامله با ریسک هستند، بنابراین این تعجب آور نیست. به ویژه از سرمایه گذاران بخش مالی سنتی انتظار دارم که در چنین شرایطی قرار گرفتن در معرض بیت کوین را کاهش دهند.

 

بحران بیت کوین

زمانی که کل بازار ارزهای دیجیتال به رهبری BTC مستقیماً به سمت جنوب حرکت کرد، شاخص پرمیوم کوین بیس منفی شد. تنها چند روز پس از اولین نشانه‌های فروش قابل توجه در کوین‌بیس، دارایی دیجیتال اولیه با کاهش ۴۰۰۰ دلاری، از ۴۰،۰۰۰ دلار به ۳۶،۰۰۰ دلار کاهش یافت.

با این حال، قیمت آن در روزهای بعد کاهش یافت و منجر به کاهش شدید قیمت به ۲۵۳۰۰ دلار (در Bitstamp) در اوایل امروز شد. این به پایین ترین قیمت بیت کوین از اواخر دسامبر ۲۰۲۰ تبدیل شد. سکه های جایگزین با کاهش دو رقمی وضعیت بدتری دارند.

این فقط از این نظریه پشتیبانی می کند که نهنگ ها و مؤسسات به احتمال زیاد سوخت پشت اصلاح اخیر بوده اند. به این ترتیب، پیگیری نحوه عملکرد Coinbase Premium در هفته آینده جالب خواهد بود.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا