بیت کوین در سه ماهه اول نزدک و طلا را شکست داد

بر اساس آخرین گزارش صنعت کریپتوی Coingecko، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، بیت کوین پس از اینکه با ارزش دلاری کمتر از ۱۷,۰۰۰ دلار در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ به کمی بیش از ۲۸,۰۰۰ دلار تا ۳۱ مارس ۲۰۲۳ افزایش یافت، به بهترین دارایی تبدیل شد. این گزارش تجدید حیات دارایی کریپتو را به افزایش نوسانات ناشی از بحران بانکی و تصمیم بایننس برای پایان بخشی از طرح تشویقی بدون کارمزد خود برای معاملات بیت کوین نسبت می‌دهد.

 

بیت کوین بر نزدک و طلا غلبه کرد

بیت کوین پس از بسته شدن معاملات سال گذشته زیر ۱۷,۰۰۰ دلار، بازگشتی را انجام داد که شاهد آن بودیم در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ در بالای ۲۸,۰۰۰ دلار معامله شد. داده‌های آخرین گزارش صنعت کریپتوی Coingecko نشان می‌دهد که با این عملکرد، بیت کوین که در نهایت از سطح ۳۰,۰۰۰ دلار گذشت، از کلاس‌های دارایی اصلی از جمله نزدک و طلا بهتر عمل کرد.

 

همانطور که در این گزارش نشان داده شده است، رشد ۷۲.۴ درصدی بیت کوین در فصل به فصل (QoQ) آن را به بهترین دارایی در طول دوره تبدیل کرده است. شاخص نزدک و طلا به ترتیب با ۱۵.۷ درصد و ۸.۴ درصد در رتبه دوم و سوم بهترین عملکردها قرار گرفتند.

 

اگرچه مشخص است که بهبودی بیت کوین و کل بازار کریپتو در ماه ژانویه آغاز شده است، اما بر اساس این گزارش، بحران بانکی ایالات متحده ممکن است دلیل اصلی افزایش علاقه به این طبقه دارایی باشد.

 

حجم معاملات در ژانویه ۲۰۲۳، زمانی که بازار شروع به صعود کرد، افزایش یافت. سپس در اوایل ماه مارس به دلیل افزایش نوسانات ناشی از بحران بانکی به‌طور لحظه‌ای افزایش یافت، قبل از اینکه در اواخر مارس، زمانی که بایننس بخشی از مشوق‌های معاملاتی با کارمزد صفر خود را برای BTC حذف کرد، کاهش یافت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا