تحلیل بیت کوین امروز ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

حرکت صعودی بیت کوین از Parabolic Curve Pattern پیروی می‌کند.

 

تحلیل امروز بیت کوین

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) یک مثلث بزرگ با حمایتی نزدیک ۲۹۲۵۰ دلار شکل گرفته است که می‌تواند موجب افزایش قیمت بیت کوین شود. در حال حاضر قیمت بیت کوین ۲۹۳۰۰ دلار است که می‌توان انتظار داشت، دوباره به سمت سقف ۳۱۰۰۰ دلاری حرکت کند. در صورتی که ۳۱۰۰۰ دلار را به عنوان مقاومت از بین ببرد؛ مسیر برای ادامه حرکت صعودی و اهداف بالاتر میسر می‌شود. این در حالی مطرح است که ۳۶۵ روز یا کمتر از یک سال دیگر تا هاوینگ بیت کوین بیشتر باقی نمانده است.

تحلیل بیت کوین 9اردیبهشت 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین همچنان مقاومت اصلی ۳۱۰۰۰ دلار را در پیش دارد. اگر بتواند این مقاومت استاتیک را از بین ببرد، می‌تواند مقاومت‌های بالا دستی را یکی پس از دیگری از بین ببرد. در واقع ۳۱۶۰۰ دلار و ۳۲۲۵۰ دلار دو مقاومت اساسی خواهند بود. این ناحیه از این نظر اهمیت دارد که می‌تواند مسیر نزولی را رقم بزند. در واقع این ناحیه اگر حمایت شود، قیمت بیت کوین را می‌تواند تا حوالی ۳۵۵۵۵ دلار افزایش دهد. در این صورت این موج صعودی استند شده است و اصلاح قیمتی می‌تواند از این ناحیه صورت بپذیرد.

در غیر این صورت ریزش‌ها و اصلاح قیمتی می‌تواند دوباره تا ۲۷۲۰۰ دلار اصلاح بازار را رقم بزند. از طرفی ۲۵۲۵۰ دلار نیز هنوز حمایت دست نخورده باقی مانده است و در نهایت گپی که در حوالی ۲۰۰۰۰ دلار وجود دارد، می‌تواند مسیر بلند مدت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد. اما بیت کوین در حال حاضر در فازهای صعودی حرکت پترن Parabolic Curve قرار دارد. پس سناریو صعودی قدرت بیشتری نسبت به نزولی دارد. در واقع ما تا زمانی که بالای ۲۵۰۰۰ دلار هستیم، باید منتظر نقطه ورود مناسب بگردیم.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص DXY روز گذشته نتوانست از مقاومت مهم خود در حوالی ۱۰۱.۸۲ عبور کند. سپس روز را در عدد ۱۰۱.۱۹ به پایان رساند. در این شرایط هفته خوبی را سپری نکرد و کندل هفتگی خود را قرمز بست. در حال حاضر شاخص دلار تغییراتی را ثبت نمی‌کند و باید منتظر پایان تعطیلات آخر هفته باشیم.  برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه 9 اردیبهشت 1402

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر در طول روزهای اخیر نوسانات شدیدی را رقم زده است. اما روز گذشته ۷.۰۹ درصد را به عنوان سقف کوتاه مدت خود پذیرفت و ریزش را از این ناحیه آغاز کرد. در این نواحی حوالی ۷.۳۰ درصد تا ۷.۳۴ درصد مقاومت روزانه وجود دارد و بالا رفتن از این ناحیه به سختی ممکن می‌شود. برای این شرایط باید از ۷.۱۱ درصد عبور کند. اما فعلا در حال حاضر دامیننس تتر درگیر مقاومت ۷ درصدی است.

اما دامیننس تتر اگر نتواند از مقاومت‌های مطرح شده بالاتر برود، ریزش را تجربه خواهد کرد. اما در این مسیر ابتدا حمایت ۶.۹۷ درصد و ۶.۹۲ درصد را پیش رو دارد. پس از این نواحی دامیننس تتر می‌تواند دوباره به سمت حمایت هفتگی و روزانه در حوالی ۶.۸۰ درصد و ۶.۵۵ درصد پیش برود. شکست و از دست رفتن این ناحیه می‌تواند برای دامیننس تتر بسیار نگران کننده باشد. البته این برای قیمت بیت کوین خیلی خوب خواهد بود. پس در ابتدا باید منتظر شکست ۶.۹۵ درصد باشیم.

تحلیل بیت کوین امروز 9 اردیبهشت 1402

 

نمودار RSI بیت کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) که عرضه و تقاضا را در بازار نشان ‌می‌دهد؛ در تایم فریم روزانه برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالای ۵۵ قرار گرفته است.

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۹۲۵۰ دلار و پس از آن ۲۸۵۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۹۸۰۰ دلار، ۳۰۰۰۰ دلار و ۳۰۵۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا