تحلیل بیت کوین امروز ۷ تیر ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

روند رنج بیت کوین در این ناحیه ادامه دارد، اما با توجه به آخرین روزهای ماه و سر رسید معاملات آپشن، انتظار تلاطم در بازار را داریم.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین همچنان در تلاش است تا مقاومت ۳۱۰۰۰ دلاری را از بین ببرد. بیت کوین در محدوده‌ای معامله می‌شود که امکان دارد، دوباره منطقه حمایتی ۳۰۰۰۰ دلاری را آزمایش کند.

  • بیت کوین در بالای منطقه حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری تثبیت می‌شود.
  • قیمت زیر ۳۰۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود.
  • این جفت می‌تواند به سمت حمایت ۳۰۰۰۰ دلار یا حتی ۲۹۵۵۰ دلار کاهش یابد.
  • در نمودار ساعتی جفت BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) در بالای خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۳۰۳۰۰ دلار شکسته شد.

تحلیل بیت کوین 7 تیر 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین در نزدیکی منطقه ۳۰۰۰۰ دلاری حفظ شد. بیت کوین تا ۲۹۹۱۴ دلار معامله شد ولی افزایش جدیدی را آغاز کرده است. حرکتی بالاتر از سطوح ۳۰۲۰۰ و ۳۰۲۵۰ دلاری وجود داشت. قیمت، سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی را از ۳۱۴۳۶ دلار تا ۲۹۹۱۴ دلار کاهش داد.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، یک شکست در بالای خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۳۰۳۰۰ دلار وجود داشت. با این حال، به نظر می‌رسد، خرس‌ها در نزدیکی منطقه مقاومت ۳۱۰۰۰ دلاری فعال هستند. بیت کوین تلاش کرد تا سطح ۷۶.۴ درصدی فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی را از نوسان ۳۱۴۳۶ دلار تا ۲۹۹۱۴ دلار کاهش دهد.

قیمت اکنون زیر ۳۰۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۳۰۶۸۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۳۰۹۵۰ دلار است که بالاتر از آن ممکن است قیمت به منطقه مقاومت ۳۱۴۰۰ دلاری بازگردد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۲۰۰۰ دلار است. شکست صعودی بالای مقاومت ۳۲۰۰۰ دلار ممکن است بیت کوین را به ۳۲۵۰۰ دلار برساند. هر گونه سود بیشتر می‌تواند درها را برای حرکت به سمت منطقه مقاومت ۳۳۲۰۰ دلاری باز کند.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۳۰۹۵۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۳۰۲۵۰ دلار یا منطقه خط روند شکسته است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار است که زیر آن ممکن است به سمت حمایت ۲۹۵۵۰ دلار ریزش کند. هر ضرر بیشتر در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۲۸۷۵۰ دلاری سوق دهد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

نمودار RSI بیت کوین

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته نتوانست بالای خط روند میانگین تثبیت دهد. به محض این‌که به بالای این خط حرکتی کرد، ریجکت شد و به زیر خطر میانگین برگشت. حال برای کاهش بیشتر قیمت بیت کوین باید منتظر تثبیت زیر ۵۰ باشیم که اتفاق خوبی نخواهد بود و می‌تواند این شاخص را تا باند پایین خودش در حوالی ۳۰ پایین بکشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 7 تیر 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۳۰۰۰۰ دلار و پس از آن ۲۹۵۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۳۰۶۰۰ دلار، ۳۱۰۰۰ دلار و ۳۱۴۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر پس از برخورد با ترندلاین صعودی سفید رنگ خودش را توانست ریکاوری کند و پس از ریزش شارپ و سنگینی که تجربه کرد، در حال حاضر باکس رنجی را تشکیل داده است که می‌تواند باعث برگشت این شاخص شود. از طرفی باید بالای این باکس یا پایین آن شکسته شود، تا تائیدیه‌ای را روی این شاخص بگیریم. در این شرایط است که می‌توان انتظار حرکت صعودی را از این شاخص داشته باشیم.

تحلیل روزانه بیت کوین 7 تیر 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار در حال حاضر هنوز نتوانسته است خود را به خط روند نزولی برساند. در حال حاضر با مقاومت ۱۰۲.۲۲ روبه رو است. اگر از پس این مقاومت بر بیاد، آن وقت می‌توان انتظار داشت تا خط روند خودش را برساند. در آن شرایط باید ببینیم آیا می‌تواند از پس آن بر بیاید و به سمت خط روند بالایی حرکت کند؟ یا در غیر این صورت می‌تواند به کف ۱۰۰ دوباره حرکتی را آغاز کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه 7 تیر 1402

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا